Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.06.2009, 20:57   #21
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Jadę sobie jadę... Wieczorek, ciemno, świecące zegary pieszczą oczy. Tnę poprzez biegi trzymając silnik w okolicach 5000rpm. Czyli lajcik. Na światłach staje za mną Merol ML. Zielone, ruszam, widzę, że mnie gniecie, spokojnie dopinam dwójeczkę ale przy 70km/h odkręcam do końca - nie będzie mnie na ogonie gałgan siedział. Trójka, czwórka - widzę te chmurę niespalonego oleju w strudze jego ksenonów - trzyma się za mną, ciśnie. Paka piędziesiąt, wrzucam piątkę. Silnik zaczyna kończyć przyspieszanie, Merol mnie wyprzedza przy 170ciu i dopina chyba do 200. Po chwili zwalnia i daje mi szansę wyprzedzić siebie - lecę paka 70 i nic więcej. Dałem się wyprzedzić. Pewnie miał jakieś fajne V8 pod maską. Spójrzmy prawdzie w oczy - AT to nie ścigacz. Gdybym jechał po szutrówce szanse byłyby może większe...? Myśli kłębią się po głowie... Po cholere w ogóle zacząłem odkręcać. Teraz jestem tym wyprzedzonym. A taki fajny lajtowy wieczorek był... I tak lecę tę pakę 60, patrzę na woltomierz podpięty pod czujnik wentylatora - 11,9V!!

Czy to znaczy, ze mi regler siada? Do 5000rpm ładowanie jest powyżej 13,2V. Potem spada.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2009, 09:36   #22
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

A może powyżej 5k obr wchodzi jakieś obciążenie na ten obwód? Ja chyba się podepnę pod aku z zamontowanym włącznikiem na jakiś czas, żeby zobaczyć jakie będą wskazania. Potem wepnę pod jakiś obwód po kluczyku i porównam czy nie ma jakiś przekłamań.

BTW. ciekawe jak szybko MLka przestawiła obieg powietrza na wewnętrzny Jak nie złapał od razu to się mógł trochę nawdychać!
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2009, 09:53   #23
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie

Ma ograniczenie, ale do ok. 14,5V

Wieczny, sprawdz ładowanie na aku z pominięciem dodatkoweog voltomierza, podłączenie przewodów, masę, daj dodatkowy przewód z masy reglera do aku i kostkę czy nie zjarana.

Przy okazji możesz sprawdzić alternator
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere
LukaSS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2009, 18:26   #24
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Dobra, jak z tym ładowaniem u tych co mają woltomierze pod czujnik ? Widzę, że historyjki do końca nie przeczytaliście chyba .

http://www.youtube.com/watch?v=Io19EPHDz8I

A regler do mnie niedługo nowy przyjedzie. Chyba sobie zalutuję...
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!


Ostatnio edytowane przez Dzieju : 24.06.2012 o 08:28
wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Oranżada"dla przyszłego "zdrajcy". MOTOMYSZA Wszystko dla Afrykańczyka 7 29.10.2012 19:21
Knajpa "Dwa koła" czy "Route 66" ? arturro007 Inne tematy 11 14.08.2011 12:26
Nieupierdliwe, bezpieczne konto bankowe "przez kompa" [szukam] samul Inne tematy 29 28.07.2010 16:01
Pako Sarr, Mamadou Diouf? Utwór z "Boso przez świat". wieczny Inne tematy 3 19.01.2010 00:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.