Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Zobacz wyniki ankiety: Czy regulamin jest sprawiedliwy
Tak 10 23.26%
Nie 12 27.91%
Potrzebna korekta 21 48.84%
Głosujących: 43. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.02.2010, 21:53   #21
deptul
 
deptul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 1,249
Motocykl: RD07a
deptul jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 39 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ropuch Zobacz post
Zgadzam się z Puntkiem.
Wiedziałem, że to kiedyś nastąpić musi - to początek końca forum.......kassssa
Większość forów właśnie przez to się rozlatuje np. varadero
Zostawmy wszystko jak jest po staremu - od nas dla nas - bez ścigania o kasę, ten zapłacił, tamten nie itd. Bez sensu kwas się zaczyna - po co komplikujecie sobie życie - jaki regulamin, może jeszcze stworzymy Radę Forum, Prezesa, Vice itd.
Opłata na serwer na bank się nazbiera, tym bardziej, że na chwilę obecna w kasie forumowej jest........no właśnie ile A reszta po co komu dochód 10tyś na pół roku, później będziemy się kłócili o to kto bardziej lub mniej skorzystał z kasy forumowej, a przecież też płacił lub nie płacił a skorzystał - tak jak z kiełbaskami w Misiu
Moje prywatne osobiste zdanie, zostańmy przy symbolicznej opłacie rocznej i nie komplikujmy sobie życia, więcej na tym stracimy niż zyskamy.
Ropuch, jesteś optymistą.
Do niedawna na ~1800 zarejestrowanych użytkowników składkę opłacało 105 osób. Tak. Nie 1005 a 105!
Odprowadzanie jakiś tam procentów od tego co się sprzedawało wykorzystując do tego celu forum też było fikcją.
Tak to wygląda.
deptul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2010, 21:53   #22
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,081
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 23 godz 10 min 56 s
Domyślnie

Trudno, nic na to Deptulo nie poradzisz, nie możesz nikogo zmuszać do zapłaty skoro piszemy że forum ma być dostępne w takiej a nie innej formie. Sam widzisz - odprowadzany % to też fikcja - a ja o tym wiedziałem już wcześniej. Pomysł wypożyczalni (kasa dla forum) też do dupy jak dla mnie, bo trzeba być niezłym świrem żeby śmigać chociażby do Rumunii/Słowacji/Zakopanego bez własnego reglera czy pompy przy sobie.
To nie ma być na siłę, bo tym w takiej społeczności nic nie zyskamy.

Mnie się podoba ten 503 i nie potrzebuje forum z wodotryskami do pisania tego o czym myślę - po co mi możliwości silnika tego forum jak nawet w połowie ich nie wykorzystuje/my, a wykorzystujemy darmowe serwery np. youtube czy picasse - jest tego do bólu, wystarczą linki !!!
Pierwsze forum odświeżało się coś koło 5min i też było zajebiście. Znajdźmy tańszy serwer, a nie jakiś dedykowany, bo i ten znając życie się spier....i - a później będziemy szukali indywidualnego za 10tyś rocznie na głowę !!!!!!!!!
Jak Wam nie pasują zakupy stopek u Wasila to się do Pana Hondy zgłoście i po zabiegu będzie - większość zakupów jest z korzyścią dla wszystkich więc nie karajmy się za to, że ktoś na tym choć minimalnie zarobi, bo przecież nikt niczego w czynie społecznym robić nie będzie napracując się i nakombinując przy tym nie mało (nikt by się chyba na przykładzie Wasila nie zamienił na wdychanie oparów ze spawarki i sprzedaż stopek 4x taniej niz serwis).
Temat do przemyślenia - osobiście mnie się to nie podoba i uważam że idziemy/idziecie w złym kierunku.

Ostatnio edytowane przez Ropuch : 13.02.2010 o 22:00
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2010, 21:55   #23
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,007
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 54 min 18 s
Domyślnie

niewiem czy ta kwota jest rocznie ale to 200 wpłat składkowych można w dwojaki sposób dojść do wyżej wymienionych pieniędzy np przez wyprzedaż z banku części lub tez opodatkować forum lub poinformować użytkowników o problemie i liczyć ze ludzie się z mobilizują a nie chce przypominać jest nas prawie 1900 użytkowników wiec tak suma nie powina byc problem
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2010, 22:04   #24
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 godz 54 min 22 s
Domyślnie

Ropuch, ten dedykowany serwer jest jednym z najtanszych opcji. profi opcje zaczynają się od 1000zł ... wierz mi, ze nie jest to pochopna decyzja.

Przypomnij sobie jakie larum było jak africatwin.prv.pl przestała działać ...
Oczywiście nie musimy mieć najnowszego silnika forumowego, jednak tutaj już nawet nie chodzi o wodotryski a o szybkość działania i niezawodność. Bierz pod uwagę, że większość mimo wszystko korzysta z dobrodziejstw tego forum jeśli chodzi o "wodotryski".
Pytanie teraz ważne, czy stopujemy wszelkie zmiany i możemy już rozwiązać GTW bo skoro nie ma potrzeb dokonywania zmian czy jednak coś działamy?

Nikt przecież do kieszeni nie bierze tej kasy, nikt nie oczekuje nawet płatności z tytułu prowadzenia forum itp, więc Ropuch, weź pod uwagę, że jakoś nie mamy reklam, nie mamy chorych bannerów itp tylko maksymalnie staramy się być koszernym forum bez zbędnych reklam itp.

Celem zmian ma być łatwość korzystania z forum o każdej porze dnia czy nocy, jego stabilność a nie chęć posiadania wszelkich nowości rynkowych.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2010, 22:16   #25
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ropuch Zobacz post
(..)
Mnie się podoba ten 503 i nie potrzebuje forum z wodotryskami do pisania tego o czym myślę - po co mi możliwości silnika tego forum jak nawet w połowie ich nie wykorzystuje/my.
Pierwsze forum odświeżało się coś koło 5min i też było zajebiście. Znajdźmy tańszy serwer, a nie jakiś dedykowany, bo i ten znając życie się spier....i - a później będziemy szukali indywidualnego za 10tyś rocznie na głowę !!!!!!!!!
(..)
Temat do przemyślenia - osobiście mnie się to nie podoba i uważam że idziemy/idziecie w złym kierunku.
Kiedys, czyli podczas zmiany silnika forum i przenosin etc. zadecydowalismy, ze forum bedzie sie otwierac na zewnatrz. W efekcie mamy prawie 2000 kont.
Na razie odwiedza nas Mr 503, ktory tak Ci sie podoba.. ale to jest tylko pierwszy gosc. Drugi bedzie - tak, Ropuch, bedzie/przyjdzie bo to nieuniknione - np. Mr 404, i wtedy zapewniam Cie, ze nie spodoba Ci sie. Ale jest jeszcze jeden, ktory jest najgorszy - zwie sie MySQL, i ten nie bedzie sie szczypal.. jesli nic nie zrobimy, to w pewnym momencie MySQL nam powie, ze to koniec zabawy i ze nas nie zna, bo nas nie ma. I to moze byc koniec naszego Matrixa, bo jak sie nam rozleci baza, to moze nie byc co zbierac. A wlasnie zaczela sie rozlatywac a my nie mozemy zrobic backupu bo sie wysypuje w trakcie.
Co do szukania tanszego serwera.. wlasnie na takim jestesmy. Na najlepszym z najtanszych, czyli na maks. wypasionej wirtualce. Ktora wlasnie powoli zdycha, a zdychajac sypie 503 i uszkodzila nam baze forum. O ile forum ma byc w tym ksztalcie co dzis, i ma sie rozwijac (czego sie nie da uniknac), to musimy przejsc na serwer dedykowany. O niego bym sie nie martwil, ze go zarzniemy - to zupelnie inna bajka niz serwer wirtualny.
Co do potrzeby upgradu silnika forum - to sie robi nie po to, zeby bylo wiecej zabawek, tylko po to, zeby jakis zly czlowiek nie pobawil sie naszym kosztem. Producent silnika forum caly czas swoj produkt udoskonala, lata dziury, wymysla nowe rzeczy.. a my musimy to od niego brac, jesli chcemy miec zabezpieczone forum. Bo starymi wersjami nikt sie nie przejmuje.
Co do akcji mobilizacyjnej - one sie sprawdzaja jednorazowo, z czasem idzie coraz slabiej, a za to, ze forum dziala i mozecie sie dobrze na nim bawic trzeba placic.
Oplaty, o ktorych mowa w tym watku sa proba zapewnienia kasy na utrzymanie forum. Czy to zle..?
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2010, 23:17   #26
deptul
 
deptul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 1,249
Motocykl: RD07a
deptul jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 39 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ropuch Zobacz post
... Pomysł wypożyczalni (kasa dla forum) też do dupy jak dla mnie, bo trzeba być niezłym świrem żeby śmigać chociażby do Rumunii/Słowacji/Zakopanego bez własnego reglera czy pompy przy sobie.
To nie ma być na siłę, bo tym w takiej społeczności nic nie zyskamy.
Ropuch, jeśli wypożyczalnia się okaże do dupy to ją zlikwidujemy. Właścicielem gratów jest forum ale ich spieniężenie rozwiąże problem kasy na powiedzmy rok. Co dalej?
Na razie działała jeden sezon i "zarobiła" 190zł, zobaczymy co będzie w 2010r.

Ostatnio edytowane przez deptul : 15.02.2010 o 22:45
deptul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2010, 23:25   #27
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 godz 54 min 22 s
Domyślnie

Ropuch, nie każdy jest takim oponentem jak TY i nie każdy patrzy przez zbliżony do Twojego pryzmat.

Podejmujemy decyzje, niektóre są dobre, niektóre mniej. Nie boimi się krytyki bo wiemy, że zawsze taka się pojawi i czasem z takiej dyskusji można wyciągnąć wnioski na przyszłość i zrobić "coś" lepiej.

Sytuacja hipotetyczna.
Ktoś kupuje AT, doposaża ją, chce cholernie wybrać się na pierwszą swoją wyprawę.
Okazuje się, że budżet mu się cholernie zmniejszył a nie chce rezygnować z wyprawy i nie ma już po prostu na kupienie sobie zapasu. Właśnie po to jest wypożyczalnia.
Nie tylko na wyprawę może być wykorzystana pompa itp, ale np. do czasu aż się nie kupi swojej własnej itp. Proszę Cię, w tego typu dyskusji bądź bardziej "szerokowzroczny" a nie na zasadzie "misięniepodoba" i mówię o tym nie dając konstruktywnych argumentów do dalszej dyskusji.

Dodatkowo - wątek ten de facto dotyczy PiD a nie userów jacy nie prowadzą działalności związanej bezpośrednio z forum. Dlatego nagle wywlekanie swoich animozji przy tej okazji jest zwykłym podkręcaniem atmosfery.

Załóż więc wątek - "Ropuchowi nie podoba się to ... " i tam zacznij dyskusję.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2010, 19:16   #28
szwedzkikucharz
poleca: filcy - jako obuwie trwałe, zawsze modne i wygodne
 
szwedzkikucharz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: W-wa/Stare Bielany
Posty: 862
Motocykl: RD07a
szwedzkikucharz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 17 godz 34 min 28 s
Domyślnie

Hmmm, nie da się wszystkiego przewidziec i uregulować, ale gdyby udalo się coś zrobić z rzeczą następującą....
Niektórzy producenci, dostawcy do każdej przez siebie oferowanej nawet najmniejszej pierdoły zakładają osobny temat, tak że tworzy się dłuuuga lista jak na allego "pokaż inne przedmioty tego sprzedawcy".
Chyba, że tak ma być? "płacę i wymagam"? Jest to jednak cokolwiek irytujące...
__________________
"Im wyżej się wznosimy tym mniejsi wydajemy się być tym którzy zostają na dole" F. Nietzche
szwedzkikucharz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2010, 19:37   #29
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 godz 54 min 22 s
Domyślnie

Jaka sugestia zatem?
Własne działy dla dostawców (podfora Pid)?
Nie da się wszystkiego wrzucać w jeden temat, wierz mi, szczególnie przy "wielkim" asortymencie.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2010, 20:49   #30
torak
 
torak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 953
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 9 godz 49 min 51 s
Domyślnie

Ja tam może się nie znam ale chciałbym jakoś pomóc, dlatego napiszę co myślę.
1, Większość działów (może te które są efektem czyjejś ciężkiej pracy) niewidoczne dla nieskładkowych.
2, Wszyscy czerpiący dochody z handlu po przez forum powinni płacić jakiś % (do ustalenia) od dokonanych transakcji. Aby kaska nie uchodziła bokiem, może rozliczenia po między stronami powinny iść przez forum (coś jak Paypal)? Forum by samo potrącało dla siebie %.
Jeśli pieprzę bez sensu, nie bić.
torak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.