Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.10.2016, 09:18   #11
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Na tylnej tarczy zrobiłem 61tyskm (Lucas) , przednią wymieniłem przy blisko 200tyskm mając sporo poniżej min grubości. Mam podstawy twierdzić że nie była wcześniej wymieniana.
W 07 masz dwie to i wolniej się zużywają w stosunku do 03 przy zbliżonym stylu jazdy.
Nie ma szans zużyć ich przez 50tyskm jeśli nie nastąpiła jakaś szczególna sytuacja jak skrzywienie mechaniczne , ciągła jazda z blokującymi hamulcami , bardzo twarde klocki , ciągła eksploatacja w błocie , agresywna jazda z częstym hamowaniem , .....
Zakładam że nikt normalny nie doprowadza do szczególnych sytuacji , ale bywa różnie.
Porównanie do wałka do tarcz nie ma sensu , ja mam ponad 200tyskm a wałek ciągle w idealnym stanie.
Także omawiana 07 może mieć i 50+przyśpieszone zużycie tarcz i 150tyskm+ dobry egzemplarz wałka ze spokojną jazdą i wymienione tarcze.
Może coś zasugeruje ciśnienie w cylindrach jak i wiele innych wyszukanych pomysłów na ustalenie prawdziwości przebiegu.

Jednakże odpowiedz sobie na podstawowe pytanie " po co i w jakim celu prowadzić takie dochodzenie" .
Jeśli sprzęt działa i jeździ dobrze to się go nie czepiać tylko w drogę.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak wymienic uszczelki kolektora wydechowego banditos Uklad paliwowy i wydechowy 28 29.04.2019 10:30
Jak wymienić płyn hamulcowy w DL650A? krzysiek_m Inne - dyskusja ogólna 4 28.09.2014 22:56
co koniecznie sprawdzić/wymienić/whatever mckrzysiek Regularne czynności serwisowe 33 17.02.2011 09:46
Jak wymienić opony? 7Greg Hamulce, kola, opony 17 08.11.2009 22:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.