Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.07.2012, 17:22   #1
bullet


Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 3
Motocykl: RD04
bullet jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 35 min 43 s
Domyślnie Przepalający się bezpiecznik

Witam. Od razu przechodzę do sprawy. Co może być przyczyną przepalania się bezpiecznika tego pierwszego od prawej (chyba 20). Później nie ma prądu w akumulatorze i trzeba ładować. Druga sprawa to stacyjka. Gdy pracuje silnik to po przekręceniu i wyjęciu kluczyka afryka nie gaśnie tylko chodzi dalej.

Aaa jeszcze jakby ktoś napisał dokładnie co oznaczają te dwie pierwsze kontrolki (czerwona i żółta). Jedna od paliwa a druga?
bullet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2012, 22:37   #2
Pajdor
 
Pajdor's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Gliwice
Posty: 130
Motocykl: RD07
Przebieg: 59000
Pajdor jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 2 godz 51 min 35 s
Domyślnie

Ta druga też od paliwa. Pomarańczowa to rezerwa a czerwona to rezerwa rezerwy jak jedziesz na oparach ok 2 Litry jest
Pajdor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2012, 22:45   #3
ferolo
 
ferolo's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Słupsk
Posty: 717
Motocykl: CRF1000
Przebieg: od zera
ferolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 19 godz 15 min 57 s
Domyślnie

Jak masz po wyjęciu kluczyka dalej napięcie tzn silnik chodzi to albo stacyjka już szrot do wymiany albo masz obejście jakieś zrobione na krótko.
Co do bezpiecznika to jest wiele przyczyn pierwszą może być uszkodzony przekaźnik robiący Zwarę kiedyś tak miałem najlepiej podmiankę zrobić innego.
A poza tym całą instalację przelecieć kolego nie ma dużo pierdół ale trzeba ściągnąć bak oraz owiewki.
Pozdrawiam jak coś to pytaj
ferolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2012, 01:19   #4
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bullet Zobacz post
Witam. Od razu przechodzę do sprawy. Co może być przyczyną przepalania się bezpiecznika tego pierwszego od prawej (chyba 20). Później nie ma prądu w akumulatorze i trzeba ładować. Druga sprawa to stacyjka. Gdy pracuje silnik to po przekręceniu i wyjęciu kluczyka afryka nie gaśnie tylko chodzi dalej.

Aaa jeszcze jakby ktoś napisał dokładnie co oznaczają te dwie pierwsze kontrolki (czerwona i żółta). Jedna od paliwa a druga?
Gdybyś troszeczkę się zaangażował i poszukał, ale nie będę taki tu masz może coś pomoże. http://africatwin.com.pl/showthread....ht=bezpiecznik
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2012, 10:56   #5
bullet


Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 3
Motocykl: RD04
bullet jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 35 min 43 s
Domyślnie

Jak się okazało to wypaliło dziurę w regulatorze napięcia. Kupiłem nowy i mam takie pytanie: Jak bardzo się powinien nagrzewać? Jak przejadę około 20 km to nawet parzy
bullet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2012, 13:10   #6
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Oryginał tak ma mój poprzedni też tak się grzał zdemontowałem i pozostawiłem na zapas. Teraz ma od RAFRO i jest ciepły po dłuższej jeździe a już kilka tysięcy zrobione.
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
pali bezpiecznik zapłonu (afra 2001) Faraon Układ elektryczny i zapłonowy 20 28.11.2021 22:25
Przepalający się bezpiecznik 20A bouli Układ elektryczny i zapłonowy 9 20.10.2011 06:55
Przepalający się moduł licznika deba Układ elektryczny i zapłonowy 5 13.07.2011 14:59
Pali bezpiecznik cyngiel Układ elektryczny i zapłonowy 11 01.05.2011 12:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.