Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.11.2011, 09:03   #11
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 55 min 12 s
Domyślnie

Mechanizm odpadania kostek często jest następujący:
miłośnik offa wypada z lasu na asfalt a tak się składa, że lubi polecieć z przepustnicą otwartą na maksa. Niskie ciśnienie w oponach i duża prędkość powoduje przegrzewanie opon a siło dośrodkowa robi swoje.
Tak się składa, że motocykle są coraz szybsze, a mało kto patrzy na indeks prędkości i nośności opony. No i to niskie ciśnienie, przydatne w terenie.
Wcale nie dziwię się producentom, że niechętnie przyznają gwarancję.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2011, 09:11   #12
fabrizio13
 
fabrizio13's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Gorzow WLKP
Posty: 1,093
Motocykl: RD07
Przebieg: 100000
Galeria: Zdjęcia
fabrizio13 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 16 godz 17 min 24 s
Domyślnie

Ja całe sezon latam na Hejdenau stone master robiłem około 3000 km i nic się nie dzieje oprócz tego ze opona jest już kaput. Jak leciałem do kłodzka w tym roku na prostej miałem nawet 140kmh i było tylko ogromne hałas
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Notecki park.jpg (743.2 KB, 14 wyświetleń)
fabrizio13 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2011, 09:48   #13
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Tak się składa, że motocykle są coraz szybsze, a mało kto patrzy na indeks prędkości i nośności opony. No i to niskie ciśnienie, przydatne w terenie.
Wcale nie dziwię się producentom, że niechętnie przyznają gwarancję.
Lepi Afryka ma niezmienną prędkość od lat a i mocą w porównaniu do dużego Kata nie poraża Opona miała indeks prędkości H czyli zalecany przez producenta, chociaż nie musiała takiego mieć bo opony oznaczone M+S mogą mieć niższy indeks ale nie niższy niż Q (160 km/h). Wszystkie opony tego typu w rozmiarze 140 mają standardowy indeks nośności 69 i nie da się założyć złej opony jeśli trzymamy się rozmiaru.

Jeśli chodzi o ciśnienie to opona się rozpadła podczas podróży więc zakładam że właściciel ciśnienia nie redukował i starał się go pilnować.

Wcale nie jest prawdą że producenci niechętnie uznają reklamację i dam sobie rękę uciąć że w tym przypadku firmy takie jak Pirelli, Conti czy Michelin uznałby reklamację. Gdyby chodziło tylko o ubytki w bieżniku można by zwalić sprawę na ostre kamienie ale jeśli cały klocek bieżnika odrywa się odsłaniając szkielet opony to coś już jest nie tak. Miałem reklamację Metzelera Tourance, który wyglądał bardzo podobnie do tego Heidenaua K60 ze zdjęć i producent uznał reklamację bez problemu.

Celem tego wątku nie jest pokazanie że K60 to opony do d..py bo się rozsypują tylko wykazanie tego że jeśli już się rozsypią (co może zdarzyć się w przypadku każdej marki) to może być problem z reklamacją i to jest niefajne.
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2011, 01:22   #14
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Znajomy tu w irlandi ma wlasnie k60 scout - chwali sobie - tu aswalty sa bardzo sliskie - w szczegolnosci jak popada - opona na mokrym spisuje sie dobrze - z tego co widzialem w blocie tez niezle wyrywa - tam gdzie ja na merzlerach tourance bezradnie sie slizgalem - on przejechal z fontanna blota z pod tylniego kola...
jedyny minus wg niego to to, ze wyja na asfalcie...

Bedzie to moj zestaw jak dojade te metzlery...
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 27.11.2011 o 09:02
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2011, 23:10   #15
erwinw


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: lubelszczyzna
Posty: 55
Motocykl: lc8 950 adv
erwinw jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 14 godz 29 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał TyMoN Zobacz post
tam gdzie ja na merzlerach tourance bezradnie sie slizgalem
Nie mam pojęcia żadnego o oponach, bo brak doświadczenia. Kupiłem Teresę na tourance'ach i sezon przejeździłem na tych oponach. Po zmianie na TKC stwierdziłem, że był to rok zmarnowany... TKC nawet na asfalcie lepiej trzymaja niż tourance (moje subiektywne odczucie), także mokrym. Jazda wyfrezowanym do remontu asfaltem na metzelerach to koszmar i walka, nawet Tico mnie wyprzedzały, myślałem że na kostkach bedzie gorzej jeszcze- TKC jedzie po frezie jak po gładkim asfalcie! O terenie nawet nie wspomnę przez grzecznośc...


Coby nie całkiem off był: kolega który ze mną jeździ, na lc8 ma założoną tylną oponę firmy mefo , odpowiednik haidenau k60. Po kilku tyś km pojawiły mu się delikatne pęknięcia. Nie mają wpływu na prowadzenie czy trwałośc opony, nie powiększają się także. Po prostu między kostkami na całej oponie ma małe popękania, niezbyt głębokie raczej. Oprócz tego nic z gumą się nie dzieje złego. Ponoc długowieczna mimo użytkowania na lc8 i sprawdza się w jeździe 50/50 (wiadomo, w błoto czy mokrą trawę każdy dual polegnie).

Taka ma, mefo exproler http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...O_-QG6LW2z1ntD
erwinw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2011, 10:23   #16
mad.dog
terrorist
 
mad.dog's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 223
Motocykl: Honda Transalp XL600V
Przebieg: 66.666
mad.dog jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 5 godz 34 min 26 s
Domyślnie

Miałem w trampku mefo explorer z przodu, a k60 z tyłu.

Wszyscy mi chcieli wmówić, że mam z przodu odwrotnie założonego mitasa e-07

Potwierdzam temat spękań, które powstały i dzielnie trzymały się przez kilka tys. km i nie powiększały się ani trochę. Żadna kostka mi nie odpadła przez ten czas
mad.dog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2011, 22:00   #17
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Metzler Tourance jak dla mnie dobra opona - zarowno na asfalcie jak i na szutrach - gorzej w błocie...

ostatnio mialem porownanie z Heidenau K60 Scout...

tam gdzie ja stalem zakopany po oski w torfowisku:


kolega powowolnym, ale jednak ruchem wyjechal...

jaką miały przyczepność te opony świadczy "czystość" jego Afry...

moja - ta hrc - byla czysciutka...
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"

Ostatnio edytowane przez Tymon : 27.11.2011 o 14:34
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2011, 22:28   #18
cinas67


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 39
Motocykl: RD03
cinas67 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 7 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Witam.To już mój drugi komplet tych opon.Pierwsze haidki zaczęły pękać po powrocie z elefanta(1450km),delikatne pęknięcia które się nie powiększały aż do śmierci opony- przejechały prawie 23tysiące.Drugi komplet zakupiony od Huberta wytrzymał niecałe 11tys.Jadąc ukrainską autostradą, podczas tankowania na stacji kumpel pyta się mnie z czego do niego strzelam,dostał pare razy kawałkiem mojej opony.Dodam że na tym wyjezdzie zaliczyliśmy Striłke,a to wiadomo że same prawie piachy ,jedynie co mogło im naprawde zaszkodzić to ukrainski asfalt.Wielkie podziękowania dla Huberta za zajęcie się tą sprawą.
cinas67 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2011, 00:45   #19
wilczyca
 
wilczyca's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,343
wilczyca jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 22 godz 35 min 12 s
Domyślnie

Hm, jako że parę miesięcy temu pewien egzemplarz heidenau zszargał mi sporo nerwów - włączę się w dyskusję. Wprawdzie zaopatrzyłam się w model (K63) do zupełnie innego typu motóra - turystycznej xj-ki (diversiona), ale na pytanie Huberta, czy warto bawić się we współpracę z heidenauem, sugeruję ... NIE! Po założeniu nowego kompleciku świeżutkich gum (wcześniej półtorej sezonu dobijałam komfortowo stare pirellki) zaczęłam mieć problemy z shimmowatym drżeniem kierownicy w okolicach 70/80 km/h. Koła zostały oczywiście wyważone przy zmianie, ale po tych niedogodnościach zabieg został powtórzony z podobnym, niestety, skutkiem... Przy okazji wulkanizator zwrócił mi uwagę na nierówne nalanie gumy na oponach (felga ok, opona pływała). Wtedy właśnie moje zdenerwowanie przerodziło się w chęć walki... Najpierw skontaktowałam się ze sprzedawcą, który rzetelnie podszedł do sprawy, ale był pośrednikiem, więc odszukałam źródło - importera i zaczęłam interesujące dyskusje... Przedstawiłam sprawę: co i jak. Chciałam szybko załatwić sprawę, opony kupiłam 3 tyg. przed wyjazdem na wakacje, żeby jeszcze je dotrzeć na spokojnie, zanim powzięłam kroki waleczne minął może tydzień, a Pani, z którą próbowałam się dogadać, na wstępnie zaznaczyła, że nie ma opcji załatwić sprawy szybciej niż w 2 tygodnie. Dostałam instrukcję: "Witamy!
Proszę przesłać do nas reklamowaną oponę,wraz z potwierdzeniem
montażu w zakładzie wulkanizacyjnym oraz proszę dołączyć opis wady,czy opona
miała bicie podczas wyważania,czy dała się wyważyć,proszę jeżeli to
możliwe zaznaczyć miejsce bicia."
Hm... No dobrze, mam zrobić wszytko za nich... Ale żeby tego było mało, kolejny mail wyglądał tak:
"Witam,
prosimy o wysłanie do nas opony wraz z felgą"
Ale ja przecież za 10 dni wyjeżdżam na tych oponach w dwutygodniową trasę! I mam teraz odesłać im połowę mojego motocykla?! I ewentualnie dostać nową oponę w dzień wyjazdu (co i tak było niewykonalne, bo opona miała trafić do importera, a następnie być wysłana do "badania" i z powrotem, i jeszcze do mnie...)
Sprzedawca był bardzo wporzo, zobligował się do pokrycia kosztów przesyłki i sam się przejął problemem. Odpuściłam jednak sprawę: po pierwsze podskoczyłam do warsztatu, gdzie mieli wyważarkę a'la samochodową, elektroniczną: poprzyklejali mi ciężarki z różnych stron felgi i komfort się poprawił (ale szału nie było). Pewnie się teraz śmiejecie z tego "komfortu", ale turystyk to nie singielek i ma jeździć łagodnie, a nie dostarczać dodatkowych wstrząsów. Po drugie nie zamierzałam rozstawać się z całym przednim kołem na paręnaście dni przed wyjazdem.
Generalnie niesmak pozostał. Na hasło heidenau dostaję herzklekotów. To od strony turystycznej gałęzi heidenau.
Hm... piękne rozpoczęcie działalności na forum... od niesmaków... wybaczcie, nie należę do pieniaczy... napiszę też coś miłego...
wilczyca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2011, 09:19   #20
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

Miałem podobną sytuację z K65 u klienta. Po założeniu mu pojawiło się jakieś shimmy. Wrzuciłem więc oponę na wyważarkę i okazało się że ma lekkie bicie. Żeby nie angażować klienta w reklamację zamówiłem mu jakiegoś Maxxisa, za Heidenaua oddałem kasę i wadliwą oponę wysłałem do reklamacji. Na szczęście producent uznał reklamację bo byłbym trochę kasy w plecy. W tym przypadku producent zachował się w porządku mimo że to trochę trwało.

Wysłałem maila do Reifenwerk Heidenau z opisem sytuacji i zdjęciami nieszczęsnego K60 ale niestety chyba mnie olali bo zero odpowiedzi. Może problem polegał na tym że napisałem w niezrozumiałym dla niektórych Niemców języku czyli po angielsku.
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mefo ( Heidenau) ? petrosbike Hamulce, kola, opony 26 06.05.2015 22:54
Heidenau - co o tym sądzicie wojtek II Hamulce, kola, opony 20 10.05.2012 11:45
Opona HEIDENAU ??? boryś Hamulce, kola, opony 5 14.08.2008 07:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.