Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.07.2010, 01:09   #261
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

R2D2- Liczylem na twoja ocene....

Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc w rozwiazaniu problemu i podeslanie pliku na maila!
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2010, 01:10   #262
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

kurcze, u mnie to chyba jednak nie pompa. pomozcie, mam 2kkm do domu...
dzisiaj Matylda, majac z 15 litrow w baku, po znajomych objawachstraty mocy zgasla. nie chciala odpalic, po wlaczeniu ssania na dotyk, po czym jechala juz normalnie. niby luz, ale szutry sa tu zarabiste, tyle ze nie chcialbym w nich zostac. bez gazu nie da sie zjechac, bo na samych hamulcach nie ma trakcji dzisiaj na przymusowym wstecznym zrbilem chyba z 10 metrow do tylu, jak sie nie wyj.... to do tej oory nie wiem
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2010, 12:04   #263
płock1964
Cały czas się uczy
 
płock1964's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Płock
Posty: 123
Motocykl: Varadero
Przebieg: 50000
płock1964 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 18 godz 33 min 51 s
Domyślnie Wysyłka płytki

R2D2, dzięki za wysłanie płytki, dotarła. Też mam problem z otworzeniem pliku z instrukcją. Może ktoś by łopatologicznie wyjaśnił? Bo ja taki mniej komputerowy!
płock1964 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.08.2010, 19:16   #264
everybike
 
everybike's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Łódź
Posty: 312
Motocykl: DRZ
everybike jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 20 godz 52 min 39 s
Domyślnie

Założyłem nowe styki a pompa nadal protestuje tzn. grzeje się a Afri nie chce pracować .
Bez pompy jest OK , nalałem do pełna i tak sobie śmigam ale co z pompą jeśli to nie wina styków ?
Czy może lepiej ją 'do kosza' i jednak Mikuni ?

ps. Ta pompa to mi padła 3 dni po powrocie z wycieczki....która miała 7600km
ps2. są fotki w necie , relacja się płodzi
everybike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.08.2010, 20:24   #265
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 17 godz 24 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał everybike Zobacz post
Założyłem nowe styki a pompa nadal protestuje tzn. grzeje się a Afri nie chce pracować .
Bez pompy jest OK , nalałem do pełna i tak sobie śmigam ale co z pompą jeśli to nie wina styków ?
Wymieniając styki trzeba je odpowiednio przykręcić , mają małą regulację na śrubach mocujących.Źle zamontowane styki mogą nie chodzić prawidłowo lub szybko ulec zniszczeniu.
Pompa się grzeje bo ma na stałe zablokowany styk i prąd płynie przez elektromagnes cały czas.

Podłącz pompę ze zdjętym dekielkiem i zobacz czy styk pracuje .
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.08.2010, 10:59   #266
płock1964
Cały czas się uczy
 
płock1964's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Płock
Posty: 123
Motocykl: Varadero
Przebieg: 50000
płock1964 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 18 godz 33 min 51 s
Domyślnie Instrukcja montażu

Witam. W instrukcji początek jest profi : tu odizoluj, tu przylutuj, tam odlutuj, zaizoluj, , wszystko poparte zdjęciami. Extra. Jednak dalej już jest pod górkę: " przylutuj płytkę do przewodów "? I tyle . Który przewód do którego miejsca na płytce ? Trzeba się domyślać po zdjęciach, a to łatwe nie jest. Mogę prosić o uzupełnienie ? Typu: przewód stąd przylutować tu, tamten tu, itd ? Plissss.

Banditos3: dzięki za rozszyfrowanie.

Ostatnio edytowane przez płock1964 : 19.08.2010 o 11:02
płock1964 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.08.2010, 12:54   #267
everybike
 
everybike's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Łódź
Posty: 312
Motocykl: DRZ
everybike jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 20 godz 52 min 39 s
Domyślnie

Nowe styki zamontowałem dokładnie tak samo jak stare . Elektromagnes ma podobny 'luz' jak w starych stykach . Oczywiście sprawdzałem na otwartej pompie - nie iskrzy i nie działa , nie pompuje benzy ..... tylko się grzeje ;(

ps. A płytka sobie czeka w gotowości na wlutowanie.

Ostatnio edytowane przez everybike : 19.08.2010 o 12:56
everybike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.08.2010, 21:34   #268
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 17 godz 24 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał płock1964 Zobacz post
Witam. W instrukcji początek jest profi : tu odizoluj, tu przylutuj, tam odlutuj, zaizoluj, , wszystko poparte zdjęciami. Extra. Jednak dalej już jest pod górkę: " przylutuj płytkę do przewodów "? I tyle . Który przewód do którego miejsca na płytce ? Trzeba się domyślać po zdjęciach, a to łatwe nie jest. Mogę prosić o uzupełnienie ? Typu: przewód stąd przylutować tu, tamten tu, itd ? Plissss.
Niebawem będzie instrukcja w wersji 1.1 , tylko muszę mieć jakąś pompę do przerobienia u siebie.
Lepiej opiszę proces montażu oraz ujawnię inne miejsce montażu , zresztą zasugerowane przez jednego z forumowiczów.
Nowe miejsce montażu jest już wstępnie przetestowane i nie powinno być problemu z taką formą mocowania płytki , a jej montaż jest znacznie prostszy.


Cytat:
Napisał everybike Zobacz post
Nowe styki zamontowałem dokładnie tak samo jak stare . Elektromagnes ma podobny 'luz' jak w starych stykach . Oczywiście sprawdzałem na otwartej pompie - nie iskrzy i nie działa , nie pompuje benzy ..... tylko się grzeje ;(

ps. A płytka sobie czeka w gotowości na wlutowanie.
Jeżeli przed wymianą działało a po wymianie już nie to na pewno gdzieś popełniłeś błąd. Odlutuj przewód który musiałeś przelutować do nowych styków i sprawdź czy nie ma tam jakiegoś zwarcia do masy pompy , sprawdzaj przy rozwartym styku.Zwarcia nie powinno być.
__________________
END of TRANSMISSION

Ostatnio edytowane przez R2D2 : 19.08.2010 o 21:36
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2010, 00:25   #269
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

Plock1964 drobiazg.
Zgodze sie z przedmowca... Gdyby nie fotki to ciezko byloby rozszyfrowac co gdzie trza wlutowac.
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2010, 09:22   #270
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 2 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał płock1964 Zobacz post
Witam. W instrukcji początek jest profi : tu odizoluj, tu przylutuj, tam odlutuj, zaizoluj, , wszystko poparte zdjęciami. Extra. Jednak dalej już jest pod górkę: " przylutuj płytkę do przewodów "? I tyle . Który przewód do którego miejsca na płytce ? Trzeba się domyślać po zdjęciach, a to łatwe nie jest. Mogę prosić o uzupełnienie ? Typu: przewód stąd przylutować tu, tamten tu, itd ? Plissss.

Banditos3: dzięki za rozszyfrowanie.
Płock 1964 z całym szacunkiem wierzę w Ciebie . Banditos 3 ma rację proste, ja też wymieniałem. Trochę pomyslunku przypatrz się na zdjęcia i tak po kolei każdy kabelek lutujesz w swoje miejsce sa tylko 3 miejsca na płytce wiec chyba żadnej filozofi nie ma wg mnie, nie musza być kolory takie same jak w instrukcji zachowac tylko przekrój kabla. Moim zdaniem lepiej montaz wyrażają zdjęcia jak opis bo widzisz gdzie co ma być. Mi remont pompy zajęłą 2 h z montażem i demontażem nic prostrzego. Powodzenia i do dzieła.
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przeróbka pompy paliwa bez przekaźnika, 2 elementy, działa :) pekos1988 Uklad paliwowy i wydechowy 23 19.03.2013 22:26
O-ring pompy paliwa banditos Uklad paliwowy i wydechowy 1 26.03.2011 13:05
czy to przekaźnik pompy paliwa? MChmiel Układ elektryczny i zapłonowy 4 04.05.2010 23:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.