Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.09.2011, 21:47   #21
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,376
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 1 godz 26 min 53 s
Domyślnie

Cibor do końca odkręca bez czkawki czy są jakieś załamania można również zastosować filtr powietrza - gąbkowy od pierwszych modeli Hondy Vt500(roczników nie pamiętam)
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2011, 22:23   #22
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Filtr powietrza w cytrynie robi na sucho zatem u mnie też bez nasączania, po całym dniu offa było troszkę syfu na gąbce, wystarczyło wytrzepać można też będzie przetestować z nasączonym. Z fabrycznym filtrem była czkawka w okolicach 4-5 tys obr. teraz nie ma, żadnych załamań ani czkawek. W przewodzie od ssania zaimprowizowałem filterek z pończochy..działa równie dobrze. Nie wiem jak spalanie, ale chyba Afryczka wpierdala więcej niż norma przewiduje.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2011, 08:16   #23
maryjan
kapłan maryjan
 
maryjan's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Krakuff
Posty: 203
Motocykl: Super Penera
Przebieg: 667
maryjan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 8 godz 23 min 14 s
Domyślnie

U mnie po rozbiórce sprzęta okazało się że mam gazniki od trampa. Spalanie owszem było spore . Ale po opuszczeniu iglicy na pierwszym baniaku (czarna świeca) i przeregulowaniu gaźników udało się to ogarnąć. W łikend udało się zrobić 340 km na zbiorniku i nawet się rezerwa nie zaświeciła . Filtr powietrza standardowy, nie ma żadnych czkawek itp.
maryjan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2011, 08:59   #24
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,333
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 57 min 49 s
Domyślnie

Masz na myśli czerwoną rezerwę?
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2011, 09:05   #25
maryjan
kapłan maryjan
 
maryjan's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Krakuff
Posty: 203
Motocykl: Super Penera
Przebieg: 667
maryjan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 8 godz 23 min 14 s
Domyślnie

Tak do czerwonej, pomarańczowa się naprawia . Prędkości +- 60-80-90, 2 osoby + kufer centralny, opony kostki.
maryjan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2012, 14:47   #26
Branczews


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gdańsk
Posty: 4
Motocykl: RD03
Przebieg: 138000
Branczews jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 19 min 0
Domyślnie Gaźniki ntv

Hej mam zapytanie odnośnie gaźników bo do afry rd03 załozyłem gaźniki od ntv z 2000roku i działa miodzio tylko nie mam ssania tzn załączam ssanie silnik wchodzi na obroty przez jakieś 5 sekund po czym się dławi i gaśnie. Te dotadkowe powietrze mam połaczone do trójnika zakończonego filterkiem o dużej przepustowości ale ssanie działa na 5 sekund i silnik gasnie. Planuje podłaczyc wężykiem do airboxu ale nie wiem czy ma to sens czy coś się zmieni? Dodam że nie robiłem żadnych przeróbek odnośnie dysz i filtra powietrza moto chodzi równo i zapier.... w całym przedziale obrotów jedynie przy 7, 8 tyś obrotów dostaje małej czkawki. Jedynie co mnie martwi to to ssanie bo za krótko chodzi. Jakies propozycje?
Branczews jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2012, 16:48   #27
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Branczews Zobacz post
Hej mam zapytanie odnośnie gaźników bo do afry rd03 załozyłem gaźniki od ntv z 2000roku i działa miodzio tylko nie mam ssania tzn załączam ssanie silnik wchodzi na obroty przez jakieś 5 sekund po czym się dławi i gaśnie. Te dotadkowe powietrze mam połaczone do trójnika zakończonego filterkiem o dużej przepustowości ale ssanie działa na 5 sekund i silnik gasnie. Planuje podłaczyc wężykiem do airboxu ale nie wiem czy ma to sens czy coś się zmieni? Dodam że nie robiłem żadnych przeróbek odnośnie dysz i filtra powietrza moto chodzi równo i zapier.... w całym przedziale obrotów jedynie przy 7, 8 tyś obrotów dostaje małej czkawki. Jedynie co mnie martwi to to ssanie bo za krótko chodzi. Jakies propozycje?
Prawdopodobnie chodzi o to, że oryginalny filtr powietrza Afry przepuszcza mniej powietrza niż w NTV . Zobacz kolor świec, u mnie na gaźnikach od Trapa 650 na oryginalnym filtrze, też nie działało ssanie i świece okopcone na czarno. Tutaj trochę postów o tym http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11714
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gaźniki z Kawasaki KZ 400 janeksok Inne - dyskusja ogólna 6 09.02.2012 19:16
Wyswietlacz dotykowy z voltomierzem, termometrem i innymi... Marcin.111 Wszystko dla Afryki 47 19.02.2011 09:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.