Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.07.2009, 17:07   #11
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 19 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał newrom Zobacz post
Ale średnica dolotu to nie wszystko, liczą się rozmiary dysz.
Oczywiscie, ale te sie wymienia w kazdym gazniku
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2009, 16:13   #12
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,369
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 19 godz 13 min 26 s
Domyślnie

ja mam od Transalpa pd10 1998-1999(moge sie mylic) dysz nie zmienialem jeszcze. chodzi to bardzo przyzwoicie
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2011, 12:47   #13
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 36 min 34 s
Domyślnie

No wreszcie ruszyłem temat gaźników w swojej rd 03. Zapodałem funkiel gaźniki od Trapa 650, które są prawie identyczne z gaźnikami Afry, średnice od strony filtra i głowicy, wymiary membran. Zmieniłem tylko dysze główne, bo w Trapie siedzą 132 tak więc pewnie apatyt na paliwo byłby większy. Dodatkowym urządzeniem w gaźnikach Trapa jest system dolotu powietrza do zdaje ssania, warto je czymś przytkać, bo na niskich obrotach silnik będzie się dławił, ale po minięciu 2 tys obr dostawał kopa, przytkałem te doloty gąbką i jest cacy. Afra pracuje równo i w końcu nie strzela z wydechu przy schodzeniu z obrotów.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2011, 18:46   #14
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

132 mają odpowiednio dobrane iglice, więc ja bym zostawił. Reszta jest lux, będziesz Pan zadowolony .

PS: ja jednak połączyłem te króćce z dolotem. Bez tego podłączenia świece miałem jasne - na niskich obrotach otwierałem przepustnicę ale membrany się nie podnosiły i mieszanka była zbyt uboga. Można albo patentem dorobić wężyki do airbox'u albo, jak ja, wywiercić otwory w korpusie gaźnika, które sa fabrycznie w AT (a przynajmniej w RD04).
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!


Ostatnio edytowane przez wieczny : 29.05.2011 o 20:15
wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2011, 01:57   #15
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 36 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
132 mają odpowiednio dobrane iglice, więc ja bym zostawił. Reszta jest lux, będziesz Pan zadowolony .

PS: ja jednak połączyłem te króćce z dolotem. Bez tego podłączenia świece miałem jasne - na niskich obrotach otwierałem przepustnicę ale membrany się nie podnosiły i mieszanka była zbyt uboga. Można albo patentem dorobić wężyki do airbox'u albo, jak ja, wywiercić otwory w korpusie gaźnika, które sa fabrycznie w AT (a przynajmniej w RD04).
Co do dysz głównych, to nie współpracują one z iglicami tak więc raczej nie powinno się nic zmienić tylko podczas kręcenia na wyższych obrotach mieszanka będzie ciut uboższa zatem trochę paliwa mniej powinna skopcić a na średnich iglice i miksery nie ruszane zatem pewnie w porównaniu do oryginalnych gaźników Afry może być ciut za bogato i troszkę pewnie będzie więcej wachy piła na średnich, ale zobaczymy... i tak zarobiony jestem i jeżdżę od wielkiego dzwona, zatem fak it... grunt , że nareszcie praca mego motocykla nie przypomina pracy sieczkarni.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2011, 22:17   #16
bartek
cienszki psipadek


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Pobiedziska
Posty: 44
Motocykl: RD03
bartek jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 35 min 15 s
Domyślnie

a skoro doświadczenie Wasze w przeróbkach jest tak bogate, niechaj Ktoś mnie oświeci: czy gażniki od rd07 nadają się do rd03 proszę!
__________________
Czy to w zimie, czy to w lecie, poznasz bartka po ...
... Chabecie
bartek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2011, 12:25   #17
Olek
 
Olek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kielce/Wawa
Posty: 647
Motocykl: RD04
Przebieg: dupa
Olek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 18 godz 17 min 27 s
Domyślnie

Dołączam się do pytania?
__________________
Cow killer!
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2011, 21:53   #18
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 36 min 34 s
Domyślnie

Co do gaźników TA 650 w Rd03 to takie spostrzeżenia. Jak już kilka osób miało okazję stwierdzić, samo przerzucenia gaźników nie daje oczekiwanych efektów... w przedziale 4-5 tys obr. powstaje dziura, podczas przyśpieszania. Powodem tego zjawiska jest zbyt mała masa powietrza którą zasysa Afryka...a to z racji innej konstrukcji filtra powietrza w porównaniu z TA 650. Airbox i filtr Afry przpuszczają mniej powietrza, z racji na mniejszą powierzchnię filtra, co powoduje, że mieszanka jest za bogata, świece w moim sprzęcie byłe okopcone na czarno. (dysze główne TA 132 czyli większe niż w Afrze). Dodatkowo Trap posiada doprowadzenie dodatkowego powietrza do układu ssania, która to ilość (masa) tego powietrza też jest określona przez dodatkowy filtr. Zatem, żeby było cacy trzeba albo jak radzi nasz dzielny kolega Wieczny wywiercić dodatkowy otwór w korpusie gaźnika (na obwodzi gardzieli patrząc od strony airboxu) tak jak jest w gaźniku Afry, albo po prostu zwiększyć przepustowość filtra powietrza, co też ja zrobiłem (bo po prostu mniej z tym roboty). Tutaj chcąc wykorzystać oryginalny airbox pozostaje tylko zastosowanie filtra o mniej restrykcyjnym przelocie, no ale to może wiązać się z mniej dokładnym filtrowaniem tego powietrza, na forum advrider.com widziałem starego Trapa z silnikiem od 650 i zmodyfikowanym airboksem która to modyfikacja polegała na wywierceniu w nim kilku dodatkowych wlotów powietrza. Póki co zamierzam przetestować filtr gąbkowy. W tym celu bierzemy stary oryginalny filtr Afry wywalamy papier i zastępujemy go gąbką ( pasuje od suzuki LTZ400, na oko podszedłby od Kawy kle 500, zephyra 1100 i może od Suzuki GN250, można też kupić filtr od Citroena BX 1,9 Diesel i wykorzystać dwuwarstwową gąbkę 25 zł tylko trzeba by tu przyciąć, tam podkleić). Ja w przewodach do ssania zastosowałem dławiki ograniczające w pewnym stopniu dolot powietrza do ssania, a na próbę poświęciłem stary oryginalny filtr powietrza dziurkując go cieniutką szpilką efekt jest taki, że silnik wkręca się w całym zakresie obrotów, bez dławienia się i bez żadnych dziur, ponadto wykazuje przyzwoitą dynamikę.
__________________


Ostatnio edytowane przez Cibor klv : 14.08.2011 o 21:56
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2011, 21:43   #19
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 36 min 34 s
Domyślnie

Właśnie zrobiłem taką rzeźbę z filtrem powietrza. Dwuwarstwowa gąbka z większymi porami na zewnątrz i mniejszymi w wewnątrz zapożyczona z filtra od citroena bx koszt 25 zł. Trza było tylko przyciąć i skleić klejem, ja użyłem Megaprenu. Jutro testy, oczekuję, że będzie puszczał więcej powietrza od oryginału i filtrował na podobnym poziomie jak oryginał.

Zgodnie z oczekiwaniami filtr wpuszcza więcej powietrza do silnika, motocykl wkręca się równo w całym zakresie obrotów, mam też nadzieję, że filtruje równie skutecznie jak oryginał.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSC00005.JPG (367.9 KB, 6 wyświetleń)
__________________


Ostatnio edytowane przez Cibor klv : 03.09.2011 o 01:23
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2011, 13:15   #20
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Na sucho czy nasączasz?
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gaźniki z Kawasaki KZ 400 janeksok Inne - dyskusja ogólna 6 09.02.2012 20:16
Wyswietlacz dotykowy z voltomierzem, termometrem i innymi... Marcin.111 Wszystko dla Afryki 47 19.02.2011 10:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.