Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.04.2018, 22:23   #21
ozeh

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 96
Motocykl: RD04
ozeh jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 10 godz 29 min 44 s
Domyślnie

Na koniec sierpnia 2017 stan był taki sam w Theth, to znaczy do Qafe e Terthores asfalt, a później szuter. Tylko z mapy to jest niecałe 16km. Jechaliśmy terenówką i zastanawialiśmy nad całą pętlą do Prekal, ale miejscowi nam odradzali, więc nie pakowaliśmy się na siłę.
ozeh jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2018, 14:25   #22
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 960
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 31 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ozeh Zobacz post
Na koniec sierpnia 2017 stan był taki sam w Theth, to znaczy do Qafe e Terthores asfalt, a później szuter. Tylko z mapy to jest niecałe 16km. Jechaliśmy terenówką i zastanawialiśmy nad całą pętlą do Prekal, ale miejscowi nam odradzali, więc nie pakowaliśmy się na siłę.
Prawisz że pięknie
Miałbym ochotę skoczyć w weekend majowy busem i sprawdzić,rzuciłem hasło wśród znajomych ale odzew na razie jest słaby

Czy tam w górach też można o tej porze spodziewać się śniegu?,miało być na UA ale tam za wcześnie
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2018, 23:43   #23
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

Jak sie trafi. Ja trafiłem w 2013 na 2 metrowe zaspy 1 czerwca na pętli Teth. Za to jak patrzyłem dzisiaj to na Ukrainie na Sławsku i okolicach połoniny Runej nie ma już śladów po śniegu, tak więc ja na majówkę walę na UA
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2018, 08:18   #24
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 25 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gilu Zobacz post
Prawisz że pięknie
Miałbym ochotę skoczyć w weekend majowy busem i sprawdzić,rzuciłem hasło wśród znajomych ale odzew na razie jest słaby

Czy tam w górach też można o tej porze spodziewać się śniegu?,miało być na UA ale tam za wcześnie
Też miałbym ochotę na Albanie, ale nie chce mi się robić 40 godzin dojazdówki żeby pojeździć kilka dni, albo i nie jak będzie zawalone śniegiem. 27 jadę do RO ( ale wszystko uzależniam od pogody, jak będzie chuijnia odpuszczam ). Nie dam rady zarejestrować nowego moto, termin dopiero na 27 kwietnia w komunikacji, wiec pozostaje mi Tenerka. Wysokie góry odpuszczam bo metr śniegu jeszcze tam leży, ale tak do 1300/1500 m mam trasy na kilka dni szwendania.
Jak byś był zainteresowany, dzwoń.
Zdrowia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2018, 11:20   #25
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 960
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 31 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Też miałbym ochotę na Albanie, ale nie chce mi się robić 40 godzin dojazdówki żeby pojeździć kilka dni, albo i nie jak będzie zawalone śniegiem. 27 jadę do RO ( ale wszystko uzależniam od pogody, jak będzie chuijnia odpuszczam ). Nie dam rady zarejestrować nowego moto, termin dopiero na 27 kwietnia w komunikacji, wiec pozostaje mi Tenerka. Wysokie góry odpuszczam bo metr śniegu jeszcze tam leży, ale tak do 1300/1500 m mam trasy na kilka dni szwendania.
Jak byś był zainteresowany, dzwoń.
Zdrowia.
Zima się przedłużyła i terminy stanęły na głowie dlatego dla mnie te święta majowe to szansa aby się wyrwać na parę dni i odpocząć

Albania dlatego że mają góry z pięknymi widokami,wioski w których można się zgubić i powinna być słoneczna pogoda

Niewiadoma jest taka że ze względu na ograniczony czas myślę o północnej części czyli pętla Theth do której mam 1200km i ne wiem gdzie by tam się jeszcze pokręcić no i czy nie będzie zalegał śnieg ale to do sprawdzenia

Do końca przyszłego tygodnia dałbym Ci odpowiedź kiedy się przebadam warunki jakie tam panują bo plan jest świeży urodził się przedwczoraj i gdyby nie wypalił to chętnie bym się przyłączył i dwóch kolegów od Tarnowa których być może znasz
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2018, 12:07   #26
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,666
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 18 godz 59 min 26 s
Domyślnie

Jeśli nadal szukacie dojazdówki do Albanii to opisałem to kiedyś na fejsie.
Żeby nie poleciały na mnie gromy informuję, że obszerny watek na FAT też stworzyłem

https://www.facebook.com/pelnymgazem...51282968338795

Niestety żeby się do tego dokopać trzeba się namęczyć skrollem.
Powstało 30 odcinków, które pojawiały się w kolejności przejazdu (można na ich podstawie stworzyć trasę).
Pierwszy odcinek 2 lipca 2016 a kolejne dzień po dniu.

Aktualnie wszystko piszę od nowa i wrzucam tutaj:

http://gazbrothers.com/balkany/

Moim zdaniem najciekawsza trasa prowadzi przez fragment Chorwacji (Liberland, wieża w Vukowarze, winnice) potem przez góry do Sarajewa (sporo opcji szutrowych), okolice Sarajewa (jeżdżenia spokojnie na tydzień) i potem Czarnogóra przez góry lub wybrzeżem dla odmiany. To oczywiście w dużym skrócie.

Pętla Teth z tego co czytam stała się bardzo komercyjna i jest tam sporo asfaltu.
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2018, 13:04   #27
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 960
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 31 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Poncki Zobacz post
Jeśli nadal szukacie dojazdówki do Albanii to opisałem to kiedyś na fejsie.
Żeby nie poleciały na mnie gromy informuję, że obszerny watek na FAT też stworzyłem

https://www.facebook.com/pelnymgazem...51282968338795

Niestety żeby się do tego dokopać trzeba się namęczyć skrollem.
Powstało 30 odcinków, które pojawiały się w kolejności przejazdu (można na ich podstawie stworzyć trasę).
Pierwszy odcinek 2 lipca 2016 a kolejne dzień po dniu.

Aktualnie wszystko piszę od nowa i wrzucam tutaj:

http://gazbrothers.com/balkany/

Moim zdaniem najciekawsza trasa prowadzi przez fragment Chorwacji (Liberland, wieża w Vukowarze, winnice) potem przez góry do Sarajewa (sporo opcji szutrowych), okolice Sarajewa (jeżdżenia spokojnie na tydzień) i potem Czarnogóra przez góry lub wybrzeżem dla odmiany. To oczywiście w dużym skrócie.

Pętla Teth z tego co czytam stała się bardzo komercyjna i jest tam sporo asfaltu.
Ciekawie,nie upieram się przy Albani tylko chciałbym na kilka dni(4)tam gdzie ciepło i góry
0 asfaltu i jak największe zadupia i wertepy,w tej chwili ograniczeniem jest gdzie w tym czasie da się pobykać
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2018, 15:41   #28
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie



7 dni z dojazdem w obie strony (lawetowo). Za krótko, ciągłe napierdzielanie kilometrów. Myślałem że się nic nie sklei, ale kupel się spisał
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2018, 23:50   #29
antitank
 
antitank's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Rzeszów
Posty: 148
Motocykl: CBR 600 F2, FZS 600, TDM 900, CBR 929, VFR 800Fi, RD04 '90, TT600R, DRZ 400
Przebieg: 65543
antitank jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 godz 37 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArturS Zobacz post


7 dni z dojazdem w obie strony (lawetowo). Za krótko, ciągłe napierdzielanie kilometrów. Myślałem że się nic nie sklei, ale kupel się spisał

Piknie
__________________
Człowiek nie zając, na sprzęcie latać musi!!!
antitank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Madryt i Toledo - jest tam coś ciekawego? Poncki Przygotowania do wyjazdów 1 15.12.2015 12:42
TKC 80 a kierunek jazdy jaro Hamulce, kola, opony 21 06.01.2014 02:21
Co ciekawego w okolicach Iwonicz-Zdroj, Krosno, ??? kudlaty Przygotowania do wyjazdów 10 19.09.2011 12:13
Coś ciekawego na Litwie? Bartas Przygotowania do wyjazdów 22 17.05.2011 10:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.