Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.09.2019, 01:02   #61
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 21 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
nie ma czegoś takiego jak "głupie błędy"

gdy wystąpi sytuacja awaryjna sygnalizowane jest to przez kontrolkę, jeżeli problem jest jednorazowy to kontrolka zgaśnie już przy następnym uruchomieniu silnika (wyłączenie/włączenie zapłonu).

Każdorazowe wystąpienie błędów jest faktem a nie wypadkową jakiś bliżej nie określonych zdarzeń, które można ignorować, chyba, że produkt nie niedorobiony i zawiera błędy w oprogramowaniu, ale tego się nie dowiemy bo w japończykach nikt nie aktualizuje oprogramowania jest jakie jest a poprawki są wprowadzane w kolejnych rocznikach.
Mariusz. Dotychczas (w innych moich pojazdach) jak świecił mi check engine oznaczało to jakieś problemy z silnikiem, głównie z systemem oczyszczania spalin (EGR, lambda). A mojej Afryce check zapalił się w zawiązku z ABS-em, blokadą koła itp.
I jak tu nazwać takie błędy? No dobra. Nie odpowiadaj. Tylko się przekomarzam
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2019, 07:52   #62
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,378
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 29 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dario Zobacz post
Mariusz. Dotychczas (w innych moich pojazdach) jak świecił mi check engine oznaczało to jakieś problemy z silnikiem, głównie z systemem oczyszczania spalin (EGR, lambda). A mojej Afryce check zapalił się w zawiązku z ABS-em, blokadą koła itp.
I jak tu nazwać takie błędy? No dobra. Nie odpowiadaj. Tylko się przekomarzam
Odpowiem, bo raz też miałem błąd abs w takiej oto sytuacji:

zatrzymałem się aby coś wyciągnąć z cenralnego kufra, moto na bocznej stopce, bez gaszenia silnika.. kiedy wracam za kierownicę ABS świeci...(nie myłem motocykla, nie polerowałem starą szmatą ani nie jechałem w dużą burzę, nie stał na deszczu ani na słońcu ) ruszyłem z miejsca ale lampioł nadal zgłasza problem... już podczas jazy wyłączam stacyjkę i włączam ponownie i wszystko zaskoczyło i działa ok.
Wracam podłączam kompa i ... jakichkolwiek błędów brak. Może chciała sobie pomigać.... tak czy siak to nie jest śmieszne bo nie chciałbym aby kiedy ABS był potrzebny i miałby uratować du..e wystąpił jakiś niezidentyfikowany problem "z lampką".

Tutaj macie opis jak sprawdzić błędy ABS bez kompa

Reading DTC with the ABS indicator
1. Turn the ignition switch OFF.
Remove the main seat (page 2-4).
Connect the SCS connector to the DLC (page 4-6). (klasyczna zworka)
2. Turn the ignition switch ON and engine stop switch " ".
The ABS indicator should come on for 2 seconds (start signal), then goes off for 3.6 seconds and starts DTC indication.
The DTC is indicated by the number of the times of the ABS indicator blinking.
If the DTC is not stored, the ABS indicator stays on.
3. Turn the ignition switch OFF and disconnect the SCS connector.
Install the removed parts in the reverse order of removal.

a tutaj jak skasować (nie można skasować błędów odpinając akumulator!!!)

How to erase the DTC without MCS
1. Connect the SCS connector to the DLC (page 4-6).(klasyczna zworka)
2. Turn the ignition switch ON and engine stop switch " " while squeezing either brake lever. The ABS indicator should come on
for 2 seconds and go off.
3. Release the brake lever immediately after the ABS indicator goes off. The ABS indicator should come on.
4. Squeeze the brake lever immediately after the ABS indicator comes on. The ABS indicator should go off.
5. Release the brake lever immediately after the ABS indicator goes off.
When the DTC is erased, the ABS indicator blinks 2 times and stays on.
If the ABS indicator does not blink 2 times, the self-diagnostic memory has not been erased, so try again.
6. Turn the ignition switch OFF and disconnect the SCS connector.
Install the removed parts in the reverse order of removal.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 08.09.2019 o 08:10
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2019, 15:23   #63
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
Odpowiem, bo raz też miałem błąd abs w takiej oto sytuacji:

zatrzymałem się aby coś wyciągnąć z cenralnego kufra, moto na bocznej stopce, bez gaszenia silnika.. kiedy wracam za kierownicę ABS świeci...(nie myłem motocykla, nie polerowałem starą szmatą ani nie jechałem w dużą burzę, nie stał na deszczu ani na słońcu ) ruszyłem z miejsca ale lampioł nadal zgłasza problem... już podczas jazy wyłączam stacyjkę i włączam ponownie i wszystko zaskoczyło i działa ok.
Wracam podłączam kompa i ... jakichkolwiek błędów brak. Może chciała sobie pomigać.... tak czy siak to nie jest śmieszne bo nie chciałbym aby kiedy ABS był potrzebny i miałby uratować du..e wystąpił jakiś niezidentyfikowany problem "z lampką".

Coś podobnego miałem wielokrotnie, powymieniali mi czujniki abs i zabierali sie do zegarów, a okazało się, ze był luz na złączce nawigacji
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Beta mini vs Wera Tool Check Plus - zestawy narzędzi. Porównanie. Emek Inne tematy 11 25.03.2018 09:51
Check List Generator 7Greg Inne tematy 8 30.11.2008 15:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.