Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.06.2023, 22:31   #11
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Znaczy się muszę z synem porozmawiać poważnie.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2023, 23:25   #12
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Jak mogę to kilka luźnych uwag do rozmowy ze "Szkodnikiem": lepiej ciut za mały jak w ...uj za duży, równie ważna jak część mieszkalna jest część techniczna /niewielka ale przemyślana pralnio-"kotłownia" z PC i reku, spiżarnio-garnkownia, garderoba/, żadnych balkonów i płaskich dachów, garaż lepiej wolnostojący lub "dostawiony" do budynku a nie w jego podstawowej bryle, fajny-nie za duży ale wystarczający do grilowania taras /osobiście preferuję drewno ale ono też ma swoje wady/, jak się zmieści to tylko parterowy !! schody to samo zło i koszty, izoluj termicznie płytę a nie dach - strych zostaw na graciarnię, dobra i dobrze osadzona stolarka okienna z roletami zewnętrznymi /wcale nie musi być ciepły montaż, wystarczy "zwykły" ale wykonany przyzwoicie/, izolacja termiczna rozsądna - koniecznie "ciągła" ...uj z tego że dasz 30 cm styro jak stworzysz fafnaście mostków na przejściach poziomów czy innych "winklach", wykończenie "bezobsługowe" czyli takie którego nie będziesz musiał co kilka lat poprawiać /np. deska elewacyjna wygląda rewelacyjnie przez pierwsze 3-5 lat a potem pędzel i jazda/, jak jest możliwość to jedno "medium" - masz prund więc przy nim bym został, wykończenie bardziej praktyczne jak wyglądające - mój Szkodnik po roku reklamował wszystkie czarne baterie Grohe, osadzanie kamienia to jeden problem ale podstawą reklamacji było łuszczenie czarnej powłoki /uznali i wymienili tyko po ...uja komplikacje, u mnie Grohe i Kludi srebrne od 13 lat i jakoś problemu nie widzę/. Prosty, tradycyjny projekt choć mnie osobiście takie nowoczesne stodoły bardzo do wyobraźni przemawiają. Możliwie najprostsze instalacje - jak brak w okolicy kanalizacji i wodociągów to głębinówka /jest teraz sporo programów w gminach na dofinansowania/ i jak to sam nazwałeś oczyszczalania w wersji "szambo z rozsączaniem" a z elektryki też nie robić kosmodromu tylko to co rozsądne i faktycznie niezbędne - kiedyś chałupa hulała na dwóch watowanych bezpiecznikach a teraz Szkodnik ma trzy szafy z bezpiecznikami i jak prąd wyłączą to i tak "nie świeci". Pewnie jeszcze masa innych "dobrych" rad by się znalazła ale większość z nich po swojej budowie już sam zweryfikowałeś.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2023, 06:09   #13
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 961
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 44 min 28 s
Domyślnie

Dokładnie tak jak wyżej. Teraz po 15 latach mieszkania w w domku z poddaszem użytkowym z balkonikami i drewnianymi podbitkami, postawiłbym 70 m2 parter z prostym dachem dwuspadowym.
A może konstrukcja stalowa spawana i na to płyty warstwowe? Coś takiego zbudowałem totalnie sam, dwa lata temu jako schowek na Afrykę i inne i stoi do dzisiaj, a postawiłem to w dwa tygodnie. Ciepłe proste w budowie no i stosunkowo niedrogie może warto przemyśleć.
https://photos.app.goo.gl/gGFyJtb7PQDdGVR4A
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2023, 06:34   #14
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 33 min 7 s
Domyślnie

No i stara maxyma się sprawdza pierwszy dom budujesz dla wroga drugi teściowej a dopiero trzeci dla siebie��
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2023, 06:42   #15
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

No przecież prostotę naszego domu opisałem dosyć szczegółowo i w tym zakresie nic się w mojej głowie nie zmieniło. Może teraz zamiast dwóch małych sypialni zrobilibyśmy jedną większą dodając też powierzchni pomieszczeniu dzielnemu z kuchnią. Zamiast opaski z jakiś płyt wokół domu mogłem wysypać kamień, chociaż kamień na podjeździe obrasta kępkami trawy. Jako leń nie chce mi się z tym walczyć a będzie trzeba.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2023, 13:18   #16
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,225
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 8 godz 24 min 56 s
Domyślnie

Jeśli opaska z kamienia to koniecznie z bardzo grubą folią czy papą pod spodem. Jeśli kostka to maksymalnie dobrze zabetonowana i może powierzchniowo uszczelniona żywicą bo chwasty i mrówki wszystko wyniosą. Upierałbym się przy fajnym zamykanym tarasie kosztem mniejszego salonu, od wiosny do jesieni może zastąpić kuchnie, jadalnie, salon.
Łazienki i kuchnia blisko kotłowni - krótsze rury i można bez cyrkulacji.
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2023, 14:51   #17
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Jeżeli w domu będą mieszkać kiedyś 4 osoby albo przynajmniej 1 nastolatka + matka to koniecznie 2 łazienki . Jedna z wanną, druga z prysznicem. Nie wyobrażam sobie teraz innej opcji.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2023, 19:23   #18
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 962
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 4 godz 28 min 11 s
Domyślnie

Gdybyście się z synem przekonali do modelu tradycyjnego t mogę Ci polecić sprawną i solidną firmę budowlaną . Będziesz reflektował to do Głogoczowa masz kawałek, właściciel firmy sprzedaje dwa w stanie się surowym i dwa w deweloperskim i możecie odglądnąć ich robotę. Ewentualnie w tej chwili budują u mnie. Zapraszam.
IMG_20230615_171853.jpg

IMG_20230615_151144.jpg

Stan na dzisiaj, 29 maja wbiliśmy łopatę.
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2023, 21:29   #19
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Osobiście nie mam nic do tradycyjnego sposobu budowania, ale jak wiesz, najważniejsza jest ekipa. Jak znajdziemy chwilę to postaram się go zaciągnąć i tak się nie ucieknie od prac fundamentowych
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2023, 21:38   #20
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 505
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 27 min 28 s
Domyślnie

W okolicach Krakowa jest kilka fajnych firm które robią ciekawe szkieleciaki. Jedną z firm której budowy widziałem jest https://timbermoon.eu/
Mają pod Krakowem dom pokazowy.

Ostatnio edytowane przez lotnik : 17.06.2023 o 07:35
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.