Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.06.2021, 09:26   #51
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,627
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 40 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał melon1968 Zobacz post
Dzinks nie rozumiem co piszesz.
Ja to rozumiem, ze kolega mu wytlumaczyl na czym polega dzialalnosc LP... Obszar zalesiony zostaje ten sam, tyle ze w miejsce kilkudziesiecioletnich drzew po wyjebaniu zostaje pole z sadzonkami. Na sztuke sie zgadza
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2021, 10:22   #52
Jack_*Daniels

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 231
Motocykl: KTM 990 Adv
Jack_*Daniels jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 2 godz 58 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Ja to rozumiem, ze kolega mu wytlumaczyl na czym polega dzialalnosc LP... Obszar zalesiony zostaje ten sam, tyle ze w miejsce kilkudziesiecioletnich drzew po wyjebaniu zostaje pole z sadzonkami. Na sztuke sie zgadza
Niestety tak to działa, rabunkowa działalność LP w imię ogólnego dobra.
Nie wpuszczamy nikogo za głęboko do lasu, bo jeszcze ktoś się zorientuje o co w tym wszystkim chodzi.
Jack_*Daniels jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2021, 10:32   #53
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 1,000
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 6 godz 54 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Ja to rozumiem, ze kolega mu wytlumaczyl na czym polega dzialalnosc LP... Obszar zalesiony zostaje ten sam, tyle ze w miejsce kilkudziesiecioletnich drzew po wyjebaniu zostaje pole z sadzonkami. Na sztuke sie zgadza
a co ma się nie zgadzać?
Lasy państwowe działają jak rolnik, tylko okres wzrostu rośliny jest dłuższy.
To jest gospodarka leśna. Biorą kawałek starego lasu, wycinają, w miejsce sadzą nowe. I lecą tak sobie lasem, tak się dzieje od dawien dawna. Musimy sobie odpowiedzieć jako społeczeństwo, z czego chcemy mieć zrobioną przykładową ławkę do ogródka.
a) z drewna
b) z tworzywa sztucznego
c) .....
Jeśli chcemy aby otaczały nas wyroby z drewna, to niestety skądś to drewno musimy pozyskiwać. Chyba tworzyw sztucznych chcemy ograniczyć zużycie.

Cytat:
Napisał Jack_*Daniels Zobacz post
Niestety tak to działa, rabunkowa działalność LP w imię ogólnego dobra.
Nie wpuszczamy nikogo za głęboko do lasu, bo jeszcze ktoś się zorientuje o co w tym wszystkim chodzi.
Ale gdzie nie wpuszczajmy do lasu? Jakoś spaceruję sobie, jeżdżę na rowerze, leśniczy mnie nie rusza.
Nie wpuszczanie pojazdów spalinowych to zupełnie osobny temat.
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2021, 10:40   #54
Jack_*Daniels

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 231
Motocykl: KTM 990 Adv
Jack_*Daniels jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 2 godz 58 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krakus Zobacz post
a co ma się nie zgadzać?
Lasy państwowe działają jak rolnik, tylko okres wzrostu rośliny jest dłuższy.
To jest gospodarka leśna. Biorą kawałek starego lasu, wycinają, w miejsce sadzą nowe. I lecą tak sobie lasem, tak się dzieje od dawien dawna. Musimy sobie odpowiedzieć jako społeczeństwo, z czego chcemy mieć zrobioną przykładową ławkę do ogródka.
a) z drewna
b) z tworzywa sztucznego
c) .....
Jeśli chcemy aby otaczały nas wyroby z drewna, to niestety skądś to drewno musimy pozyskiwać. Chyba tworzyw sztucznych chcemy ograniczyć zużycie.



Ale gdzie nie wpuszczajmy do lasu? Jakoś spaceruję sobie, jeżdżę na rowerze, leśniczy mnie nie rusza.
Nie wpuszczanie pojazdów spalinowych to zupełnie osobny temat.
masz w 100% "swoją" rację
Jack_*Daniels jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2021, 16:57   #55
FrankoChmiel
 
FrankoChmiel's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 70
Motocykl: RD07
Przebieg: 200tys.
FrankoChmiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 6 godz 8 min 25 s
Domyślnie Czy na pewno?

[QUOTE=krakus;738785]a co ma się nie zgadzać?
Lasy państwowe działają jak rolnik, tylko okres wzrostu rośliny jest dłuższy.
To jest gospodarka leśna. Biorą kawałek starego lasu, wycinają, w miejsce sadzą nowe. I lecą tak sobie lasem, tak się dzieje od dawien dawna. Musimy sobie odpowiedzieć jako społeczeństwo, z czego chcemy mieć zrobioną przykładową ławkę do ogródka.
a) z drewna
b) z tworzywa sztucznego
c) .....
Jeśli chcemy aby otaczały nas wyroby z drewna, to niestety skądś to drewno musimy pozyskiwać. Chyba tworzyw sztucznych chcemy ograniczyć zużycie.

Wszystko się zgadza tylko nie skala i zanim sztuka za sztukę wyrośnie to do tej chwili będzie większość wyrżnięta. A ja mam info, że niektóre nadleśnictwa miały plany wykonane już na początku czerwca... Aha, i nie mów mi żeby zastanowić się z czego ławkę, bo nie masz pojęcia ile drewna idzie za granicę. Takiego sprzedawnictwa nie było odkąd żyje. Czołem.
FrankoChmiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2021, 16:57   #56
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Nie wiem jak jest w innych regionach, ale w BN nikt nic nie sadzi tylko rżnie na potęgę, oprócz samosiejek nie ma nic, zerknij do tematu o dryndzie a znajdziesz tam efekty działań kombinatu. Może spacerujesz po prywatnych lasach, bo one jeszcze wyglądają jak powiedzmy las też w moich regionach. Kolegi syn pracuje w Austrii w firmie, która zajmuje się sadzeniem drzew w górach, wiszą na linach jak pająki i upychają sadzonki na skarpach i w paryjach. Tylko u sąsiadów za górką widziałem małe drzewka posadzone przez człowieka.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2021, 17:10   #57
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 32 s
Domyślnie

Adagio, to efekt hujni ewropejskiej która zakazuje sadzenia lasow. Certyfikat FSC (Polska się stara o niego) zabrania sadzenia " sztucznych" sadzonek, bo natura da sobie radę sama. U mnie w lasach w Germanii od 15 lat nie zasadzono ani jednej sadzonki sosny, a sosna to nasz najważniejszy surowiec. Nie ma zrębu całkowitego tylko ciągle trzebieże, bo nie wolno sadzić nowego. Czy to dobre? Widziałem sosny samosiejki, to zwykle krzaki które nadają się na opał tylko. Każdy niemiecki leśniczy potępia ta politykę, a jak polityka weźmie się za cokolwiek to spieprzy. Ja odróżniam las od plantacji sosny. Gdyby nie sosna to byłyby stepy. 400 lat do tyłu dookoła Berlina było wrzosowisko bo tu sam pioch , a tak mamy plantacje surowca.

Co innego prywaciarze, oni dbają i sadzą na ile mają kasy, bo chcą ten las dla.dzieci zostawic. Pamiętajcie że rządzi większość, i jak większość potrzebuje kasy, to las będzie wyciety
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2021, 10:36   #58
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,730
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 7 godz 41 min 48 s
Domyślnie

powrót z innego miejsca w Rumunii, problemu jeszcze nie ma ale gospodarz mówił, że ludzie co raz bardziej wqrwieni za to że niszczone są ich pastwiska, polanki itp.

No i pojawiają sie takie znaki jak na zdj.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_5460.jpg (222.4 KB, 79 wyświetleń)
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2021, 21:07   #59
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 58 s
Domyślnie

Pojechaliśmy sobie a tym roku lajtowo TETem.
W kilku miejscach stare tablice że droga nie przeznaczona do ruch publicznego, w jednym miejscu czerwona nowa dalej już standardowe zakazy wjazdu i straszenie potężnymi grzywnami (przed kopalnią w parku narodowym Calimani). Tu i ówdzie tabliczki podobne tych z fotki Rumpla.
Generalnie ludzie mówią, że można, żeby jechać, o nowych regulacjach nikt z pytanych nie słyszał (byli wręcz czasem zdziwieni).
Na powrocie Rumuni zabrali papiery motocykli i auta i coś tam w budzie sprawdzali. Może czy jest rovineta, a może focie z pięknych okoliczności przyrody?

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2021, 23:33   #60
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Głos z drugiej strony tunelu:
W tym roku znów dość regularnie odwiedzam Sudety na rowerze (góry Złote, Bialskie, Masyw Śnieżnika). Co drugi wyjazd słyszę jak jakiś „podróżnik-zdobywca” upala 450-kę na przelocie po leśnych drogach. W górach to się tak niesie, że nawet jak jedzie po innym kursie to słychać go od wielu km. To nie jest przyjemne. I wystarczy jeden.
Kilka razy mijałem się z takim „intelektem” na pomarańczy czy Husce. Czasem nawet zachowują się rozsądnie czyli „mijają pieszych czy rowerzystów nie odkręcając manetki”. Sam tak robię w różnych sytuacjach, ale z perspektywy człowieka, który szuka ciszy to nic nie znaczy, takie moto i tak robi rozpierduchę.

Wczoraj, Góry Bialskie (dość odludne miejsce), najpierw przez godzinę go słyszę, a potem w końcu na wys. 1000m, w lesie, na szlaku w górach, w pobliżu rezerwatu, (a dla niewierzących - wcześniej też znaki zakazu ruchu B-1) mija mnie polski ułan w kolorowym wdzianku na husce. Oczywiście bez rejestracji, ale i tak żałuję, że mu fotki nie zrobiłem. Jednak generalnie to jest kompletna bezradność - co takiemu zrobić? Co powiedzieć? W szkole uczyli o polskiej husarii, ale jak z takim baranem rozmawiać - już nie.

Zaczynam rozumieć skąd do głowy ludziom przychodzi rozpinanie linek w lesie. Oczywiście to skandaliczna praktyka, ale widać skąd to się może brać - z desperacji.

Także zakazy i mandaty w Rumunii to … nic dziwnego, a i dość lajtowa wersja. Sami się o to prosimy nadużywając gościnności. Bo co, że Ułani jesteśmy?

Koniec transmisji z drugiej strony tunelu.
😉
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakaz wjazdu do Iranu powyżej 250 ccm żuk Przygotowania do wyjazdów 116 07.07.2022 14:58
Zakaz jazdy moto w niedzielę i święta? sambor1965 Inne tematy 171 29.07.2021 13:00
Zakaz wjazdu dla moto Mieciek Inne tematy 48 15.12.2019 10:47
zakaz gps-u w egipcie szynszyll Kwestie różne, ale podróżne. 2 07.08.2012 07:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.