Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.01.2023, 15:56   #21
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Ciekawy pomysł - po krótkiej konsultacji z wujkiem G wychodzi, że sporo jest takich pianek, tylko potem demontaż byłby czasochłonny, co byłoby i tak o niebo lepsze od zjaranego motka.

Kontynuując nietypowe dywagacje: jak szybko można w takim kacie ściągnąć osłonę silnika ? Jeśli dobrze pamiętam to w CRF1100 to są dwa ampule i pokrywa odchyla się a cały palący się syf wypadłby na glebę. Jakby mieć na wierzchu kluczyk, skórzane rękawice i zimną krew to w parę minut powinno się udać.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2023, 06:58   #22
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Taki oto wpis wyświetlił mi się na FB, przytaczam go tu bo wydaje mi się że warto :
" Tak mnie naszlo, zeby sie uzewnetrznic. Po tym jak Tom z ŁN zapytal czy nie moze udostepnic mojego filmu na swoim kanale, musze przyznac, ze Polacy to straszny narod. Sam lubie sarkazm i nawet ostre poczucie humoru, ale zawisc w rodakach mnie poprostu przeraza. W UK jest troche polskich grup motocyklowych i musze przyznac, ze element ”psa ogrodnika” i tej strasznej zawisci ludzkiej pojawia sie wszedzie - na calym swiecie, ale tylko miedzy Polakami. Domyslam sie ze komentujacy film na yt wcale nie musza byc w grupie ŁN, ale jest mi poprostu wstyd, ze ludzie potrafia wypisywac takie bzdury. Jesli jednak ci zawistni sa tu na tej grupie, to chcialem tylko przekazazac wam, ze jest mi was zal. Reszte warta pozdrowienia oczywiscie pozdrawiam

Ps ludzie chyba po to sie zbieraja w grupy bo maja wspolne pasje. Nawet jesli jeden jezdzi ktm a drugi bmw. w Uk jak jedziesz przez las i idzie rodzina z dzieckiem to oni sie zatrzymuja, my zwalniamy do min predkosci, kazdy sie usmiecha, zyczy milego dnia i mowi dziekuje. W Polsce rozklada sie jakies pulapki na motocyklistow, a potem jeszcze rzuca miesem w internecie.

Woli wyjasnienia - nie jestem strazakiem, nie mialem gasnicy. Gasilem motocykl co mialem pod reka (woda, mokre liscie, bloto i woda z kaluzy) staralem sie zrobic wszystko zeby ugasic swoj motocykl bo ciezko na niego pracowalem. Moze ktos ma lepsze pomysly na ugaszenie ale chcialbym zobaczyc kazdego w takiej samej sytuacji w tych specyficznych warunkach - srodek lasu, brak gasnicy, brak wiekszej ilosci wody, brak piachu. To byl styczen i w UK sa wtedy dosc specyficzne warunki. Jest bardzo mokro a ziemia nie przypomina tej, ktora jest w Pl. ta bardziej przypomina gline, a w namoknieta ciezko nawet wbijac szpadel. probowalismy nawet zakrecic kranik (sa 2 po obu stronach) ale wystarczylo na 10 sekund przestawac polewac woda to plomien rosl na wysokosc pol metra no i byl problem wlozyc tam reke) Zamoczylem balaklave w wodzie i owinalem pompe to zapalila sie balaclava. My nie mielismy na ta chwile lepszych pomyslow��.♂️ czy to oznacza ze jestem idiota?
Cala sytuacja wydazyla sie dokladnie rok temu. Przez 5 tyg czekalem na decyzje ubezpieczalni na szczescie dostalem zwrot za spalony motocykl. Przez te 5 tyg zastanawialem sie co kupic (jednak ciagle z tylu glowy balem sie ze to sie moze znowu zdazyc). Dalem nawet zadatek na aprilke ( ale to byl czas gdzie pojawila sie juz w salonach ale nikt nie mial jeszcze testowego egzemlarza. Wrocilem do salonu ktma i kupilem nowa 890. Tak, woze od tamtego momentu gasnice (ktora dostalem zreszta od pracownika Ktm - bardziej dla zartow). Od tamtego zdarzenia na wlasne oczy widzialem jak zapalily sie 2 inne motocykle. Mimo to nie musialem nawet wyciagac gasnicy. Udalo sie jeden ugasic zdmuchujac liscie z bashplate (sila wlasnych ploc��.♂️) a drugiego polewajac woda. Moze mialem pecha. Nie wiem. Ale strasznie zle sie czyta komentarze pod filmem : kara, karma, idiota, debil co rozjezdza las itd

Od 11 miesiecy jestem zadowolonym wlascicielem ktm 890. Zrobilem w tym czasie 13k km.

pozdrawiam wszystkich zapalencow offroadu i wszelakich motocykli. Miejcie dla siebie wiecej… zyczliwosci�� bo jest roznica miedzy konstruktywna krytyka a wylewanym zalem prosto z dupy"
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2023, 07:42   #23
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 27 min 57 s
Domyślnie

te wszystkie głupie komentarze poszly bo ktos z WYKOPu podlinkowal film z kanalu, a tam juz tylko szara masa... do wczoraj bylo pelno dobrych i sensownych reakcji...
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2023, 14:47   #24
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

W obecnych czasach fotki z jazdy po krzaczoarach bym nie zmieścił w necie żeby byle kto mógł oglądać.
Nawet na tym forum nie można już nazywać rzeczy po imieniu. Na forum podróżników, ludzi otwartych i tolerancyjnych by się wydawało .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2023, 09:30   #25
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
W obecnych czasach fotki z jazdy po krzaczoarach bym nie zmieścił w necie żeby byle kto mógł oglądać.
Nawet na tym forum nie można już nazywać rzeczy po imieniu. Na forum podróżników, ludzi otwartych i tolerancyjnych by się wydawało .

koniec kropka

i żeby było w temacie,gaśnicy nie mam przy moto
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2023, 20:44   #26
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Przykra sprawa, sam nie wiem co bym robił w takiej sytuacji

W GSach 12 był taki cyrk z pompą paliwa, jest na jednym w wyjść z pompy taki pierścień - na początku był plastikowy który z czasem pękał i pod ciśnieniem waha się lała po cylindrze i okolicy. Nie wiem czy się któryś spalił od tego ale jakby mi się przytrafiło to nogawki pełne.

BMW zrobiło akcję jakoś w 2008-2009 i ten pierścień był wymieniany na metalowy (mam zmieniony, sprawdzałem 3 razy )

Także shit happens - to co mnie zastanawia to że ten KTM się jarał a nic nie wybuchło Oczywiście do dobrze ale pierwsza moja myśl byłaby taka żeby odejść dalej zanim pierdzielnie paliwo w zbiorniku.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2023, 23:08   #27
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Zbiornik plastikowy, bezpieczny
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2023, 23:39   #28
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dubel Zobacz post
Zbiornik plastikowy, bezpieczny
No ale jak z niego np cieknie to w czym on bezpieczniejszy jest od blaszanego, poważnie pytam bo nie rozumiem..
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2023, 00:55   #29
delirium
Banned


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Kraków
Posty: 489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
delirium jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 6 min 18 s
Domyślnie

technicznie benzyna nie wybucha, tylko jej opary, Bak metalowy czy plastikowy jest bez znaczenia.




a tu gosć nie panikowął i zdąrzył ugasic

delirium jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2023, 06:13   #30
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
No ale jak z niego np cieknie to w czym on bezpieczniejszy jest od blaszanego, poważnie pytam bo nie rozumiem..
Plastikowy bak nie jest w stanie wytworzyć dużego ciśnienia opar podczas pożaru, przepali się szybciej, jeśli nawet wybuchnie to z nie wielką energia. Siła wybuchu w takim przypadku zależy najwięcej od ilości benzyny w zbiorniku, im mniej tym ryzyko wybuchu większe.

Cytat:
Napisał delirium Zobacz post
technicznie benzyna nie wybucha, tylko jej opary, Bak metalowy czy plastikowy jest bez znaczenia.




a tu gosć nie panikowął i zdąrzył ugasic


Rozpal ognisko i przygotuj dwa karnistry w połowie wypełnione benzyna, wrzuć najpierw plastikowy , sprawdź jaka jest minimalna bezpieczna odległość, następnie zachowując ja wrzuć metalowy karnister, przekonasz się organoleptycznie jakie to ma znaczenie
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ktm 390 super adventure albo adventure R zylek KTM 10 30.11.2022 11:36
[S] Honda VTR1000 Fire storm 2004 tomekv4 Dział Producentów i Dostawców 0 28.09.2021 18:48
KTM 390 Adventure SikorP Inne tematy 25 05.09.2021 08:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.