Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.09.2016, 22:27   #31
iwasz


Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 16
Motocykl: Yamaha XJ6
iwasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 50 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CeloFan Zobacz post
Czy działania związane z posiadaniem CPD jakoś specjalnie są uciążliwe? Czy oprócz "zapomnienia" pieczątki można czegoś nie dopatrzeć?
Jak w ogóle wygląda przekraczanie granicy Iranu z takim karnetem?
No jest to uciążliwe. Już nie mówiąc o kaucji, to jest sporo załatwiania, bo trzeba się stawić w PZM travel w Warszawie (ja akurat mieszkam na miejscu, więc OK) i przygotować sporo dokumentów (wnioski mają po 3 strony). Przekraczanie z karnetem jest spoko nam to zajęło koło godziny (Turcja-Iran), ale też pomagał nam "konik", który zażądał potem sporo kasy ($20 od łebka po ostrych targach). Przy wjeździe dostajesz pieczątkę i odcinają dolną część karnetu. Przy wyjeździe (wyjeżdżaliśmy do Armenii) też pieczątka od Irańczyków i zabierają górną część karnetu (zostaje Ci sam skrawek na górze z 2ma pieczątkami). Przy wjeździe do EU musi być pieczątka na ostatniej stronie karnetu (tej zapomnieliśmy).

Jeżeli nie będziesz miał pieczątki wyjazdowej z Iranu to wtedy umarł w butach. Wtedy chyba będą spore problemy z odzyskaniem kaucji, więc tego trzeba mega pilnować. Ja dziś spędziłem 2h w oddziale celnym w al. Krakowskiej 106 i to z jednym motocyklem (muszę jutro jechać na drugim, bo żona nie ma się jak zwolnić z roboty). Ale to właśnie przez to, ze zapomnieliśmy w Polsce na granicy podstemplować.
iwasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2016, 22:29   #32
iwasz


Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 16
Motocykl: Yamaha XJ6
iwasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 50 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Na koniec coś a la zapowiedź filmu z wyprawy syna i ojca przez Himalaje na motocyklach 150ccm. W sam raz dla Ciebie żebyś wiedział co Cię czeka gdy dzieciak podrośnie Tak jak w filmie który podlinkowałem wcześniej, tutaj również opowieść składa się z serii ujęć z bardzo oszczędnym komentarzem.
No motywujesz mnie, nie powiem Jak na razie spisałem tylko pierwszy dzień hahaha, muszę się sprężyć.
iwasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2016, 22:35   #33
iwasz


Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 16
Motocykl: Yamaha XJ6
iwasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 50 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Poncki Zobacz post
Nie wiedziałem gdzie wrzucić.
To z ambasady:

Załącznik 65264
Zdjęcie bomba! Wkleiłem żonie na FB. Wiecie co... chyba trzeba by mieć jakiś niefart, żeby nie wpuścili. Inna sprawa, że na granicy pomagał na "konik" jak ja go nazywam i z nim omijaliśmy wszelkie kolejki, a pogranicznicy Irańscy go znali i on wszystko za nas załatwiał (to nas kosztowało $20 od łebka po ostrych targach). Może gdybyśmy sami przechodzili odprawę, to by były jakieś problemy?

Na autostradach było sporo zakazów motocykli, ale na bramkach (dużo ich było i byli tam też policjanci) wpuszczali bez problemu i do tego nie musieliśmy płacić (auta tak)! Do tego raz mieliśmy sytuację, że policjant z suszarką nam dał znak ręką "wolniej, wolniej", a potem przyjaźnie pomachał... więc to chyba jakieś martwe prawo.
iwasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2016, 22:39   #34
iwasz


Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 16
Motocykl: Yamaha XJ6
iwasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 50 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nynek Zobacz post
Jeżeli można to podaj linka do swojego FB chętnie poczytam Twoją relację
Ja też z przyjemnością poczytam!
iwasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2016, 00:39   #35
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 37 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał iwasz Zobacz post
Przekraczanie z karnetem jest spoko nam to zajęło koło godziny (Turcja-Iran), ale też pomagał nam "konik", który zażądał potem sporo kasy ($20 od łebka po ostrych targach).
Bardzo szybko się uwinąłeś...
Mi to zajęło dużo więcej czasu mimo pomocy. To znaczy Z Armenii wydostałem się w jakieś pół godziny (córka musiała przejść odprawę pieszo ale z pomocą celnika nie stała w kolejkach) natomiast wjazd do Iranu to dobre 3 może 4 godziny czekania. Wyjazd Iran-Turcja odbył się dużo szybciej.
W każdym razie warto było i jakbym miał czekać dwa razy tyle to też bym zaczekał Szkoda że te durne przepisy (CPD) tak dalece przeszkadzają w swobodnym przemieszczaniu się po świecie. Już sam wyjazd tam, to sporo więcej forsy niż objechanie powiedzmy Rumunii a gdzie jeszcze kaucja, karnet, wizy, numer z urzędu...
Mimo to, dobrze że się dzieje że są tacy, co im się chce pojechać a potem jeszcze opisać i oddać do czytania albo zobaczenia. Niewiele jest relacji motocyklistów z tamtego rejonu.
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2016, 19:30   #36
Jan


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Zabrze
Posty: 86
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Jan jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 9 min 48 s
Domyślnie

U mnie wjazd do Iranu z TR poszedł sprawnie, może z godzinkę a wyjazd z Iranu do Armenii to super sprawa... ale tylko po stronie Irańskiej, może 40min. Za mostem w Armenii zaczyna się! Będę opisywał to http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27471
Iwasz - pisz, wklejaj zdjęcia!!!
Jan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2017, 16:32   #37
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 37 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał iwasz Zobacz post
No jest to uciążliwe. Już nie mówiąc o kaucji, to jest sporo załatwiania, bo trzeba się stawić w PZM travel w Warszawie (ja akurat mieszkam na miejscu, więc OK) i przygotować sporo dokumentów (wnioski mają po 3 strony). Przekraczanie z karnetem jest spoko nam to zajęło koło godziny (Turcja-Iran), ale też pomagał nam "konik", który zażądał potem sporo kasy ($20 od łebka po ostrych targach). Przy wjeździe dostajesz pieczątkę i odcinają dolną część karnetu. Przy wyjeździe (wyjeżdżaliśmy do Armenii) też pieczątka od Irańczyków i zabierają górną część karnetu (zostaje Ci sam skrawek na górze z 2ma pieczątkami). Przy wjeździe do EU musi być pieczątka na ostatniej stronie karnetu (tej zapomnieliśmy).

Jeżeli nie będziesz miał pieczątki wyjazdowej z Iranu to wtedy umarł w butach. Wtedy chyba będą spore problemy z odzyskaniem kaucji, więc tego trzeba mega pilnować. Ja dziś spędziłem 2h w oddziale celnym w al. Krakowskiej 106 i to z jednym motocyklem (muszę jutro jechać na drugim, bo żona nie ma się jak zwolnić z roboty). Ale to właśnie przez to, ze zapomnieliśmy w Polsce na granicy podstemplować.

Iwasz, załatwiłeś formalności? Pieniądze wróciły do ciebie? Ile czasu trwało to w sumie? Ile czasu trwa zwrot kaucji w normalnym trybie?
Co pamiętasz że jest do wypisania na trzech stronach formularza o którym pisałeś wyżej?
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2017, 16:46   #38
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 13 min 29 s
Domyślnie

Na stronie PZM Travel masz wniosek.
https://www.pzmtravel.com.pl/media/c...SEK_2017-1.pdf
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2017, 23:59   #39
iwasz


Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 16
Motocykl: Yamaha XJ6
iwasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 50 min 13 s
Domyślnie

Hej forum. Lazy bastard ze mnie, więc filmik dopiero teraz. Jest to taki "klip z muzyczką", a nie prawdziwa video-relacja, ale zawsze to coś!

https://youtu.be/JmyX4OIgeQs

Jak myślę o montowaniu video to płaczę, więc nie wiem czy full length movie powstanie kiedykolwiek....
iwasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2017, 01:02   #40
Dylan
Orzeszek
 
Dylan's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: RLU DESANT
Posty: 176
Motocykl: DR-Z 400
Dylan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 57 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał iwasz Zobacz post
Hej forum. Lazy bastard ze mnie, więc filmik dopiero teraz. Jest to taki "klip z muzyczką", a nie prawdziwa video-relacja, ale zawsze to coś!

https://youtu.be/JmyX4OIgeQs

Jak myślę o montowaniu video to płaczę, więc nie wiem czy full length movie powstanie kiedykolwiek....
Odpłynąłem. Naprawdę przyjemnie mi się oglądało. Być może dlatego, że idealnie trafiłeś w mój gust muzyczny, extra.
__________________
Dylan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sierpień 2016 mazury_suwalszczyzna przemo77390 Umawianie i propozycje wyjazdów 7 04.06.2017 17:30
Iran, maj 2016, moto na przyczepce do Bułgarii schneider Umawianie i propozycje wyjazdów 6 24.11.2016 11:38
“LT Enduro season opening 2016”, 2016 April 16-17 Drak'as Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 07.03.2016 16:01
Sierpień 2016 Grecja dajmos19952 Umawianie i propozycje wyjazdów 7 13.12.2015 19:10
Iran ofca234 Przygotowania do wyjazdów 24 16.08.2015 09:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.