Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.07.2015, 14:10   #1
ferolo
 
ferolo's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Słupsk
Posty: 713
Motocykl: CRF1000
Przebieg: od zera
ferolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 18 godz 10 s
Domyślnie Motorista Budniccy Warszawa Problem

Witam wszystkich forumowiczów dzisiaj zgłaszam się do was o poradę prawną a więc.
Jak w temacie mam problem z w/w salonem sprawa dotyczy zakupionych przeze mnie części do afryki, ba zakupionych to za dużo powiedziane prędzej kupionych na ich stronie internetowej.
Spawa ma się tak:
Data: 2015-04-12 16:04:35, Status: Utworzone
Data: 2015-04-15 14:51:35, Status: Zaakceptowane
Data: 2015-04-15 14:51:43, Status: Oczekiwanie na płatność
Data: 2015-04-17 13:56:27, Status: Oczekiwanie na skompletowanie
Jak widać od 17 kwietnia nie mam jeszcze swojego zamówienia próby kontaktu z motoristą są straszne nie odpisują na meile bardzo rzadko odbierają telefony a jak już ktoś odbierze to ciągle słyszę kłamstwa typu chronologicznie
05.05.2015 Oczekujemy na pana zamówienie spokojnie wszystko będzie
13.05.2015 Nadal oczekujemy
Od 18 do 1 czerwca długa cisza nikt nie odbiera telefonów
10.06.2015 o w końcu ktoś odebrał pani w słuchawce przeprasza i mówi że mają braki kadrowe że jest ciężko etc myślę ok poczekam
15.06.2015 znowu dzwonię pani odbiera mówi że moje zamówienie już jest spakowane ale są jakieś problemy z firmą kurierską myślę ok poczekam.
22.06.2015 to ja dzwonie znowu pani zna już mój głos i jak mnie słyszy od razu zmienia ton teraz jest nie miła z pretensjami w głosie mówi że paczka dawno już wysłana i powinienem oczekiwać kuriera gdy proszę o numer przewozowy pani pięknie odpowiada że zaraz zadzwoni oczywiście cisza
30.06.2015 W końcu udaje mi się dodzwonić do salonu bo pani od części nie odbiera okazuję się ze jest w salonie, znowu mnie poznaje teraz przeprasza że miała zadzwonić ale zapomniała mówię ok pytam co dalej pani odpowiada że musiała domówić brakujące przedmioty bo wcześniej nie było wkurwiony nie wytrzymuję i daję upust mojej frustracji pani ściszonym głosem odpowiada że ona załatwi na pewno
06.07.2015 To znowu ja bez ogródek witam się przez słuchawkę i pytam co z moim zamówieniem pani zaczyna się jąkać i tłumaczy że ona zamówiła i musi być mówię ok.
07.07.2015 dzwonię po raz kolejny pani odbiera znowu z salonu to jej chyba miejsce pracy teraz mówi że miała zadzwonić ale mam coś z numerem zdarza się pytam co z częściami mówi nie wie że zadzwoni tak mija kolejny dzień
09.07.2015 Z panią nie ma już kontaktu odbiera pan z salonu tłumaczy że części i salon to dwie róże instytucje firmy i on nic nie wie a pani gdzieś lata pytam o numer do właściciela salonu bo mam już dość tego i mam podejrzenia że to jest wyłudzenie pan tłumaczy że nie może bo go zwolnią etc każe napisać kolejnego meila tym razem do hondy bo podobno właściciel czyta,
Napisałem długiego meila opisałem sytuację że żądam zwrotu pieniążków że mam dość kłamstw etc. na końcu dodałem że jeśli w ciągu tygodnia nie zwrócą kasy sprawę kieruję na policję.

Teraz moje pytanie do was jeśli znowu motorista mnie oleję sprawę zgłoszę na komendę to czy istnieje szansa odzyskania kasy utopiłem 666 zł i chciałbym je odzyskać.
Co możecie mi doradzić jeszcze w tej sprawie?
ferolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2015, 14:16   #2
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 20 s
Domyślnie

Ale jaja w tych czasach takie rzeczy szok
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2015, 14:32   #3
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Na stronie motoristy jest wyłączone zamawianie części.
Ferolo, życzę wytrwałości w dochodzeniu swoich praw
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2015, 14:51   #4
ferolo
 
ferolo's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Słupsk
Posty: 713
Motocykl: CRF1000
Przebieg: od zera
ferolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 18 godz 10 s
Domyślnie

Jak bym teraz wiedział że z motoristą będą takie jaja to bym ramboszczak od razu zgłosił sie do ciebie a tak to chyba czeka mnie ciężka przeprawa za tydzień idę zgłosić sprawę na komendę i opiszę jak ten epizod się zakończy
ferolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2015, 15:05   #5
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Wyrazy współczucia z tytułu straconego czasu i nadszarpniętych nerwów...
A teraz po kolei:
1. Sklep musi mieć regulami zakupów przez internet... Przeczytaj dokładnie zapisy... Tam musi być punkt mówiący ile oni mają czasu na skompletowanie i dostarczenie zamówienia... Powołaj się na to...
2. Sposób alternatywny: przy zakupach przez internet masz 10 dni na oddanie zakupionego towaru... Co prawda towaru nie otrzymałeś, ale na tej podstawie możesz odstąpić od umowy... Napisz im Pismo, że odstępujesz od umowy, prosisz o zwrot wpłaconej kasy i wyslij pocztą tradycyjną lub mailową...
3. Gruby kaliber - napisz im Pismo brzmiące mniej więcej tak:

"Zachowując ostrożność procesową proszę o wyjąśnenie stanu realizacji zakupionych przeze mnie w dniu (wstawić) części (wstawić) w Waszym sklepie internetowym. Kwotę (wstawić) należną za wspomniane części wpłaciłem/przelałem na konto (wstawić dane z przelewu, załączyć kopię potwierdzenia przelewu).
Proszę o pisemną informację w terminie 7 dni kalendarzowych o powodach opóźnień w realizacji mojego zamówienia oraz o terminie, w którym zostanie ono zrealizowane. W przypadku braku odpowiedzi w wyżej wymienionym terminie zmuszony będę zgłosić sprawę na Policję jako kradzież i wystąpić na drogę sądową w celu odzyskania przeze mnie wyżej wspomniajej kwoty będącej równowartością złożonego przeze mnie zamówienia wraz z odsetkami ustawowymi wynikającymi z niewywiązania się przez waszą firmę ze zobowiązań zawartej umowy kupna-sprzedaży w czasie przewidzianym Kodeksem Handlowym.
Jednocześnie pragnę nadmienić, że w czasie od kupna do dziś wielokrotnie kontaktowałem się z waszą firmą telefonicznie wielokrotnie uzyskując sprzeczne odpowiedzi (wstawić historię z pierwszego postu)".

Powyższy tekst zawiera wiele bzdur prawnych, ale zazwyczaj działa... Wyślij priorytetem poleceonym za potwierdzeniem odbioru... Poczekaj 7 dni I wal na policję...
4. Najgrubszy kaliber: od razu wal na Policję...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2015, 15:31   #6
ferolo
 
ferolo's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Słupsk
Posty: 713
Motocykl: CRF1000
Przebieg: od zera
ferolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 18 godz 10 s
Domyślnie

Taki coś wyłapałem z regulaminu motoristy
Czas realizacji zamówienia i dostawy


Realizacja zamówienia następuje po jego weryfikacji, jednak nie później niż na 10 (dziesięć) dni roboczych od daty złożenia zamówienia, z zastrzeżeniem poniższych postanowień. W przypadku płatności przelewem elektronicznym realizacja następuje z zachowaniem wyżej wymienionego okresu z zastrzeżeniem, że czas ten liczony jest od daty uznania środków na rachunku Sprzedawcy.
Dostawa przesyłek zostanie zrealizowana za pośrednictwem wybranej firmy kurierskiej.
Za ewentualne opóźnienia w dostawie odpowiada właściwy przesyłce przewoźnik i wyłącznie do niego mogą być kierowane ewentualne roszczenia dotyczące terminowości dostaw.
Możliwy jest odbiór osobisty zakupionych przedmiotów w salonie firmowym Motorista przy ul. Kopijników 42 (przy Trasie Toruńskiej) w Warszawie w godzinach pracy salonu.
W przypadku chwilowej niedostępności towaru będącego w zamówieniu, czas realizacji zamówienia może się wydłużyć, o czym Nabywca zostanie poinformowany bezzwłocznie.



Mają napisane że czas może się wydłużyć i tyle powinni mnie o tym poinformować a to na do nich ciągle dzwonię i nic konkretnego mi nie mówią
ferolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2015, 15:55   #7
marekw
 
marekw's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdynia
Posty: 584
Motocykl: RD07
marekw jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 11 godz 36 min 30 s
Domyślnie

Mnie tez oszukali,jak tylko znajde czas to wezme sie za to
__________________
marekw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2015, 16:07   #8
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 997
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 8 godz 27 min 5 s
Domyślnie

brat też czeka na jakieś części. oczywiście jak dzwoni to zawsze słyszy, że już już za chwile będzie... Ktoś wie o co chodzi u nich z tym bałaganem?
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2015, 16:26   #9
antitank
 
antitank's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Rzeszów
Posty: 148
Motocykl: CBR 600 F2, FZS 600, TDM 900, CBR 929, VFR 800Fi, RD04 '90, TT600R, DRZ 400
Przebieg: 65543
antitank jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 godz 37 min 45 s
Domyślnie

Ale kupa, niedawno bylem na ich stronie ,dobrze ze nic nie kupilem! Bede omijal z daleka
__________________
Człowiek nie zając, na sprzęcie latać musi!!!
antitank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2015, 16:29   #10
ferolo
 
ferolo's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Słupsk
Posty: 713
Motocykl: CRF1000
Przebieg: od zera
ferolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 18 godz 10 s
Domyślnie

Właśnie za namową kolegi chemika wysłałem list do motoristy za potwierdzeniem odbioru dałem im 7 dni na ustosunkowanie się do sprawy jak nie dadzą odpowiedzi to pozostaję policja powoli zbieram już wszystkie materiały dowodowe więc będę was informował o sytuacji
ferolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.