Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.06.2017, 10:16   #121
HarryLey4x4
 
HarryLey4x4's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Wlkp
Posty: 451
Motocykl: CRF 1000D Transalp-XL650V CB750 BMW-R850R
Przebieg: 400
HarryLey4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 53 min 12 s
Domyślnie

Emek, to bardzo ciekawa konkluzja, która wielu osobom da do myślenia. Czekam na Wasze szczegółowe relacje, bo one dadzą bardziej obraz tego o czym piszesz. @Powolniak też ma rację i chyba ciekawie podsumował Twoje podsumowanie ;-) . Tak czy inaczej ciekaw jestem Waszych przygód i przeżyć oraz przemyśleń , bo pomagają one bardzo dokonywać właściwszych wyborów przez innych . Najważniejsze ,że wróciliście bez większych kłopotów i dziś możecie sobie to tylko podsumować.
Dobrze ,że wybrałem Afrę a nie Kata ;-)
HarryLey4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2017, 10:31   #122
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 20 godz 10 min 23 s
Domyślnie

Właśnie siedzę w urzędzie celnym i krew mnie zalewa. Na granicy nie mieli pojęcia co to CPD i kazali nam się wrócić i jechać odprawa dla tirów wiec odpuściliśmy. Filip po drodze wpadł do wawy i załatwił sprawę w 15 minut. W Kielcach po godzinie gość przyznał ze pierwszy raz widzi takie coś i nie wie co z tym zrobić. Czekam dalej i ciśnienie mi skacze. Burdel i niewiedza.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2017, 11:33   #123
bender42
 
bender42's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Poznań
Posty: 111
Motocykl: KTM ADV 1190 R
bender42 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 18 godz 17 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Właśnie siedzę w urzędzie celnym i krew mnie zalewa. Na granicy nie mieli pojęcia co to CPD i kazali nam się wrócić i jechać odprawa dla tirów wiec odpuściliśmy. Filip po drodze wpadł do wawy i załatwił sprawę w 15 minut. W Kielcach po godzinie gość przyznał ze pierwszy raz widzi takie coś i nie wie co z tym zrobić. Czekam dalej i ciśnienie mi skacze. Burdel i niewiedza.
W Warszawie jedna kobieta wiedziała co to i robiła przy okazji szkolenie paru innym więc poszło naprawdę szybko.

Wstępna wizyta w serwisie daje nadzieje, że motor wrócił w dobrej kondycji. Napęd dostał po dupie ale ma w końcu 20 k przejechane bez przesadnego dbania i smarowania. Kolejne 5 jeszcze pociągnie. Śruba w gmolach uzupełnina i ładnie wskoczyły na miejsce, jednak nie są pogięte. Klocki w dobrym stanie. Co najważniejsze, żadnych śladów gleb! Jednak poza tymi śrubkami to naprawdę dobra maszyna.
bender42 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2017, 15:33   #124
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 20 godz 10 min 23 s
Domyślnie

2,5 godziny w urzędzie celnym. Nikt nic nie wie. Zadzwoniłem do PZM Travel i pani wyjaśniła celnikom co i jak trzeba. Pieczątka i numer na ostatniej stronie. Ale udało się.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2017, 16:17   #125
Dżeferson


Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 116
Motocykl: czarna szczała
Dżeferson jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 58 min 36 s
Domyślnie

Siema chlopaki. Aby nie kreciliscie sie po Dagestanie w okolicach jeziora Irganayskoye? Miejscowi widzieli tam okolo dwa tyg temu trzy polskie moto.
Jak tam wyszlo z tym Bermamutem? To tam byly te straty i ciezka droga? Ktoredy jechaliscie bo tam jest kilka tras. Wybieram sie i nie wiem czy nie odpuscic. Z blotem zawsze przegrywam.
Dżeferson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2017, 16:46   #126
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 20 godz 10 min 23 s
Domyślnie

Tam nas nie było. Bermamyt nas pokonał i nie udało się wjechać choć byliśmy tuż obok. Z 2 stron atakowaliśmy. Dróg jest wiele ale każdy dojazd ma minimum 20-30 km. Pierwsze podejście od strony Xacayt. Lepiej jechać od Kichi-Balyk i tamtędy byśmy przeszli i podjechali od razu z właściwej strony pod płaskowyż a tak atakowaliśmy od strony urwiska i się.nie udało. Atakuj od Kichi Balyk, warto.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2017, 17:31   #127
Dżeferson


Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 116
Motocykl: czarna szczała
Dżeferson jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 58 min 36 s
Domyślnie

https://youtu.be/Aky3gRcZElA na tym filmiku wlasciciel wideo skazal na pierwsza trase jako najlatwiejsza. Co o tym myslisz? Nic mnie tak nie przeraza jak polna sciezka noeutwardzona, a po deszczu to juz w ogole moglbym tam czekac wuj wie ile az ziemia odwilgnie :-D
Dżeferson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2017, 17:46   #128
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 20 godz 10 min 23 s
Domyślnie

Nasza trasa była ta ostatnia od południa .Dokładnie w tym miejscu polegliśmy które koleś pokazuje. Wszystkie drogi od północy są ok.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2017, 11:07   #129
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Byłem na spotkaniach z podróżnikami którzy byli w Iranie i wszyscy zgodnie twierdzili że to jedyny kraj do którego z pewnością wrócą. Ja mam odmienne zdanie i chłopaki również. Dla mnie to kraj do którego z pewnością więcej nie wrócę.
Emku, cholernie ciekaw jestem Twojej relacji. Po pierwsze fajnie piszesz. Po drugie widzę, że prezentujesz odmienne zdanie o Iranie niż ogólnie przyjęty trend.
Byłem w Iranie w końcówce 2016. Zdobywaliśmy Damavand (najwyższy szczyt Iranu, 5610 m n.p.m.), a później zrobiliśmy sobie objazdówkę. Wystarczyły 2 tygodnie, a i tak ostatnie 2 dni szukaliśmy sobie atrakcji. Z opowieści różnej treści wynikałoby, że owe 2 tygodnie to zdecydowanie za mało. Dobrze, że nie uwierzyliśmy.
Ludzie rzeczywiście mocno pomocni, ale też ciekawi świata. Zagadują na każdym kroku, starają się pomóc jak mogą. Jednakże niewielki procent społeczeństwa już wyczuł, że na turystach można nieźle zarobić legalnie i nielegalnie, więc powoli zaczyna się traktowanie białasów jak chodzących worków z pieniędzmi. Ów procent stale rośnie.
Dlatego chętnie poznam opnię odmienną od wszystkich.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2017, 10:54   #130
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 1 godz 13 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bender42 Zobacz post
Wstępna wizyta w serwisie daje nadzieje, że motor wrócił w dobrej kondycji....Jednak poza tymi śrubkami to naprawdę dobra maszyna.
Jak na KTM'a przystało!
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Enduro Pohulanka 29.04.2017 - 01.05.2017 wojtekm72 Imprezy forum AT i zloty ogólne 53 28.05.2017 21:49


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.