Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.11.2022, 22:23   #21
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 33 min 7 s
Domyślnie

Cześć w 2021 już nie byłem na Tukanie -glowice już w Polsce robio nie trzeba do hameryki (choć sposób z filmu się nie nada) przeróbka na 680 chyba bez sensu -na zwykle rajdy turystyczne (Tukan Sosma ER itd) 600 lub 650 mocy ma dość a do zawodów ekstrim to już lepiej duża świnie taniej chyba wyjdzie a mocy nie Dogonisz. Jeżeli nie Planujesz jazdy po wysokościach to może gaźnik sportowy założyć niż wiercić cylinder .
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2022, 23:22   #22
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 56 s
Domyślnie

Filmik słodki. Ślicznie sie kreci. Chętnie zobaczę po 10tys bo z reguły te regeneracje nie przejeżdżają 5 tyś. Nie pamiętam jak nazywa sie obróbka elektrochemiczna pod panewki ślizgowe w alu ale ona nie była osiągalna dla człowieka z ulicy jak np nicasil. To nie jest tak, że frezareczka , tokareczka i heja będzie pan zadowolony. Problem znam bo obróbki skrawaniem to przerabiałem w szkole(zakłady lotnicze) i później jeszcze trochę. A z warsztatów moto znam to tak:
Głowica zatarta? Zamówi sie nadwymiar u świądka, opierdzieli u frezera i fru na olx- niech sie następny frajer martwi.

Ta wiedza przeważyła żeby kupić BRP. Głowica na łożyskach kulkowych. Motorek ujowy.. ale wieczny.
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2022, 11:41   #23
lzakrzewski
 
lzakrzewski's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2022
Miasto: Zielona Góra
Posty: 9
Motocykl: PE04
lzakrzewski jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 25 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tygrys 74 Zobacz post
Cześć w 2021 już nie byłem na Tukanie -glowice już w Polsce robio nie trzeba do hameryki (choć sposób z filmu się nie nada) przeróbka na 680 chyba bez sensu -na zwykle rajdy turystyczne (Tukan Sosma ER itd) 600 lub 650 mocy ma dość a do zawodów ekstrim to już lepiej duża świnie taniej chyba wyjdzie a mocy nie Dogonisz. Jeżeli nie Planujesz jazdy po wysokościach to może gaźnik sportowy założyć niż wiercić cylinder .
Może powinienem zaznaczyć na początku, ten motor nie ma sensu, a to co z nim robię się nie opłaca,
Za to sprawia mi to radość i tylko w celu to robię 680 będzie robione dla radości siedzenia w garażu głównie, nie po to żeby miało sens.
Co do gaźnika, to siedzi tam już od dawna FCR, próbuje znaleźć czas żeby wrzucić fotki z tym jak to jest zmotane


Cytat:
Napisał Prince Zobacz post
Zamówi sie nadwymiar u świądka, opierdzieli u frezera i fru na olx- niech sie następny frajer martwi.

Ta wiedza przeważyła żeby kupić BRP. Głowica na łożyskach kulkowych. Motorek ujowy.. ale wieczny.
Czyli nadwymiary u świątka zły pomysł? W samochodach to chyba działa?
lzakrzewski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2022, 15:04   #24
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 33 min 7 s
Domyślnie

Ja do swojego fcr-a dorabiałem tulejkę pod ori króciec bo byl za krótki i wypadał gaźnik i guma z filtra była mocno naciągnięta tylko że prawie dolyka ramy i mocowanie linek trochę odgięte.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2022, 17:15   #25
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lzakrzewski Zobacz post
...sprawia mi to radość i tylko w celu to robię 680 będzie robione dla radości siedzenia w garażu głównie....
Siedzenie w garażu zostaw sobie na czas jak z wątrobą i prostatą będzie już nie teges. Jak jesteś przed pięćdziesiątka lepiej efektywniej przepierda.laj swój czas
I i nie biadol, że ten motorek nie ma sensu. Miałem zmote po Motomaniaku i w tym do czego była zrobiona była na prawdę dobra. W tym do czego ją chciałem tylko trochę gorsza (ale jednak).
I nie pisz, że się nie opłaca. Większość tutaj ma ta świadomość ale lepiej nam o tym nie przypominać tak wprost

Baw się dobrze rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.11.2022, 08:50   #26
lzakrzewski
 
lzakrzewski's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2022
Miasto: Zielona Góra
Posty: 9
Motocykl: PE04
lzakrzewski jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 25 min 44 s
Domyślnie

Kurcze z tymi bakami Acrebris trzeba uwazac, mała gleba a tu kranik połamany

lzakrzewski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różnice między xr600 a xr600 dallara yasiu71 Inne tematy 0 23.06.2011 13:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.