Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.10.2022, 16:12   #11
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,592
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 40 min 27 s
Domyślnie

Czesto jest tak, ze starsi ludzie wstawiaja ogloszenie, moto sprzedane i dalej wisi. Jak sie kiedys kapna, ze maile przychodza, to ogloszenie kasuja i juz.
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2022, 16:19   #12
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,730
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 6 godz 35 min 18 s
Domyślnie

2 miesiące temu szukałem moto w Raichu i na 5 zapytań odezwał się tylko jeden, jak sie potem okazało oszust

Pisałem, że jestem z Polski, dodatkowo moje wschodnio brzmiące imię też mogło mieć wpływ na brak odzewu


PS

Moto kupiłem w PL
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2022, 19:50   #13
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Tak to działa od lat wielu w IT i ES w przypadku prywatnych ogłoszeń, pierwszy kontakt via mail. Jak nie ma odwiedzi to znaczy ze sprzedający po prostu nie ma ochoty sprzedawać na wywóz i nie ma ochoty być nękany telefonami. Nie koniecznie jest to związane z obawami o oszustwo, raczej chodzi o poświęcenie czasu na taką procedurę, lub brak wiedzy jak to prawidłowo zrobić. Są też tacy co nie sprzedadzą na wywóz z zasady, bo nie. Uważajcie bo jest sporo hosztaplerów oferujących klony i kradzione pojazdy i w brew pozorom nie działają tylko w Napoli .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2022, 19:52   #14
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,592
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 40 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
W przypadku motocykla sprzedaż w Rzeszy nie jest problematyczna, wystarczy go wyrejestrować. Wiadomo, to nie Francja, gdzie sprzedawca przekreśli stronę dowodu i podpisze "sprzedany".

W Rzeszy nadal obawiają się obcokrajowca. Im starszy właściciel, tym obawa większą, że będzie problem z językiem, że pieniądze fałszywe. Nawet jak pieniądze pobierałem z bankomatu, to kilka razy, zanim otrzymałem moto, pieniądze razem ze sprzedającym jechaliśmy zdeponować w banku.
Różne były akcje i sytuację, mi to nie przeszkadza, akceptuje wszystko. Wykazuje się pełnym spokojem i zrozumieniem, zawsze zostawiam po sobie jak najlepsze wrażenie. Wrogowi zawsze zostawię flakona i kiełbasę podsuszana, a co... Oni lubią geszenkty i uberaszungi...

Brak kontaktu jest irytujący, ale Rzesza rządzi się innymi prawami...
Napinki nie ma, czekam dalej, a w między czasie zerkam na inne szafy.
Priv poszedł z numerami telefonów
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2022, 20:16   #15
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,958
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 40 min 36 s
Domyślnie

Hej, dzięki, to dobra wiadomość, działam...
Dziękuje jeszcze raz.
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2022, 20:38   #16
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
A na jakiej podstawie prawnej oni czegoś takiego żądali?
Prywatnej podstawie prawnej

Nie zdziwi mnie juz nic Wydziały Komunikacji interpetują ustawy i przepisy po swojemu :-)

Ale tak przy okazji. Przerabiał Ktoś temat na zarejestrowanie auta w powiecie obok? Trzeba mieć jakiś meldunek?
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2022, 22:35   #17
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 966
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 57 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał NaczelnyFilozof Zobacz post
Prywatnej podstawie prawnej

Nie zdziwi mnie juz nic Wydziały Komunikacji interpetują ustawy i przepisy po swojemu :-)

Ale tak przy okazji. Przerabiał Ktoś temat na zarejestrowanie auta w powiecie obok? Trzeba mieć jakiś meldunek?
Nie trzeba mieć meldunku wystarczy mieszkać i podpisac odpowiednie oświadczenie.
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2022, 10:57   #18
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
Nie trzeba mieć meldunku wystarczy mieszkać i podpisac odpowiednie oświadczenie.
Tak, ja rejestrowałem moto mieszkając co prawda w tym samym powiecie ale gdzie indziej niż meldunek. Musiałem napisać oświadczenie że jest to mój adres stałego pobytu czy jakoś tak, i że nie mieszkam w miejscu meldunku. Żadnych problemów nie było - powiedziałem że tak chcę bo pewnie się przemelduję z czasem.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2022, 02:04   #19
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,958
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 40 min 36 s
Domyślnie

Podsumowanie...

W kilkadziesiąt godzin, chwilkę, ponad 1000 km z przyjacielem Piotrem.
Różne przygody po drodze w te i na zad.
Na miejscu, właściciel, a w zasadzie, właściciele, bo użytkownikami było małżeństwo, po prostu... no brak słów... Fantastyczni luzie, z ogromnym spokojem, z ciekawością nas, z otwartością, chęcią pomocy pod każdym względem, kontaktowi, życzliwi, cierpliwi też ( i mógł bym długo i tak dalej...). Kontaktowi w języku niemieckim, oraz angielskim. Poświęcili nam tyle czasu ile było nam potrzeba, choć powiedzieliśmy w prost, że chwilę zajmie nam załadunek, oraz zabezpieczenie motocykla i sprzętu... Zostali z nami do końca. Wspólne foty, to miłe...

Motocykl sam w sobie w stanie technicznym świetnym. Dla pedantów, wizualnie do dopieszczenia, co go nie minie. Serwis techniczny do zrobienia, żeby cieszyć się nim w pełni na nowy sezon. Tuv przeszedł bez najmniejszych problemów.

Zadowolenie z zakupu pełne, po mimo ceny zakupu, kosztów i wkładu, jaki trzeba wnieść, żeby wszystko miało ręce i nogi.

Przygoda... Taa... Fantastyczna. Byliśmy tam, gdzie nas nie było. Jechaliśmy w nieznane... Za pewne wpadną pocztówki z foto radaru, w ilości sztuk, dwie, tak na pamiątkę. Zmęczenie ogromne, zabawa, nie do opisania.

Czasem sam się zastanawiam, czy większą wartość dla mnie ma osiągnięty cel, czy sam fakt obcowania z ludźmi (tymi, którzy spędzają z Tobą 25 godzin w małej kabinie busa, oraz tymi, których nie znasz, a są tak wspaniali, serdeczni, że potrafią swoją postawą wzbudzić zachwyt człowieka zmęczonego, utyranego drogą, w imię celu, dla którego liczy się jakaś "głupia maszyna"... A otrzymują dużo więcej...)

O dziwo, bez pomocy, wsparcia kolegi Wegrzyna, nie miało by to wszystko miejsca. Jakieś Voodoo, czy czary kolega uprawia? Nie wiem Ja pisząc maila, nie byłem w stanie przekonać do siebie ów wspaniałych ludzi, kolega wyżej wymieniony zrobił to.... Dziękuje.



Jak Pisał Adaś, każdy kraj i ludzie żądzą się swoimi prawami. Czasem szczera chęć zakupu kawałka złomu bywa problematyczna, bo nie znamy ludzi, ich realiów życia itd... Oni zaś ,nie zdają sobie sprawy, że my to wszystko, co dla nich jest normalne, uznawane jako standard, widzimy inaczej... Mogą dziwić się, np. dlaczego chcemy przyjechać po moto 1240 km... Dlaczego to robimy? Przecież podobne motocykle stoją zaraz obok u nas w kraju?
Warto z ludźmi rozmawiać, informować, bo ludzie są ciekawi ludzi i nagle wszystko jest proste i łatwe i wszystko zrozumiałe i wiadome.
Wypad po moto, dla mnie, gdzieś dalej, jest świetna przygodą. Przy okazji posłuchałem i dowiedziałem się, kto i jak i gdzie nim jeździł, dowiedziałem się przy okazji, kto na nim, dzięki jemu coś przeżył. Gdzieś pomiędzy, na marginesie kilka słów o serwisie i wszystko jest jasne... I tak ten motocykl, nie jest dla mnie tak bezduszny i obcy, bo wiem, że tak samo jak mi teraz, tak też komuś innemu, dawał dużo szczęścia i radości. Tak ma być, tak to ma działać

Idę spać, bom zryty na 30

Dziękuje po raz kolejny, a i jeszcze raz i nie raz podziękuje koledze Wegrzynowi za bezinteresowną postawę, szczere chęci i maila, który napisał, bez którego to, to wszystko co przeżyłem (przeżyliśmy) nie udało by się Masz u mnie kajta (Marek Ty nie hee)

Zdrówka dla wszystkich tych, którzy pokonali moje wypociny, a dla tych co nie również
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2022, 02:41   #20
wierny
Moderator
 
wierny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bytom
Posty: 4,353
Motocykl: Była Rd07B jest Rd07C 96r. + Rd03 88r. + WSK 78r.
Przebieg: Im więc
wierny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 7 godz 40 min 30 s
Domyślnie

Mirku Świrku, pokonanie Twoich wypocin to czysta przyjemność. Dzięki, że dzielisz się z nami swoją radością. Przy okazji pokaż foty maszyny, miło by się czytało o Niej w dziale Motocykl forumowicza. (mogę ten wątek tam przesunąć ) Pozdro.
__________________
"Motocykl w Polsce to nowy rodzaj jazdy konnej. To leży w naszych szlacheckich tradycjach." Z. Maklakiewicz
wierny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prośba o pomoc! maho Pomagamy - za free 63 04.10.2021 21:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.