Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.11.2023, 22:31   #11
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sluza Zobacz post
Dziennie wychodziło po mniej więcej 200 km, choć plany dzienne były dłuższe
Łącznie nawinęliśmy chyba 1500 km
Tak jak napisał Siwy - temat rzeka. Ciężko było z jego wypowiedzi wysnuć czy bardziej czuje się bośniakiem, serbem, czy po prostu jak w Konopielce, "bagno tutaj i my tutejsze". Ojciec na siłę wcielany do armii wolał iść do więzienia, bo odmawiał bratobójczej walki. Nie dało się odczuć wrogości do Serbów, chyba bardziej do Chorwatów, jeśli dobrze zrozumiałem, i do USA. Gdyby nie wybuchowa mieszanka rakiji z bimbrem pewnie więcej mógłbym opowiedzieć
Koleszka był akurat Serbem bośniackim. O muzułmanach z Bośni mówił dość dyplomatycznie. Zapamiętałem, że piją bimber, tylko mają inne ulubione smaki i że wielu je wieprzowinę. Mówił że wszyscy z rodziny i znajomych rozjechali się po świecie. On też popracował w stanach i wrócił bo miał fantazję otworzyć kamping i prowadzić farmę. Dużo zagranicznych turystów np z Niemiec okazuje się Bośniakami którzy przyjechali na wakacje w rodzinne strony.

Ciekawostka historyczna: pamiętacie tego brodatego gościa co w 2017 roku przed kamerami wypił truciznę na rozprawie? To Slobodan Praljak. Chorwacki dowódca skazany za zbrodnie wojenne. To on rozkazał też zniszczyć zabytkowy most w Mostarze.

https://www.dw.com/pl/rozpaczliwy-ge...%99/a-41588283

__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2023, 16:19   #12
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,750
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 36 min 7 s
Domyślnie

Tylko pozazdrościć takiej pięknej wyprawy , chciałby się pojechać z Wami
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2023, 18:37   #13
Dlugi_TA


Zarejestrowany: Jan 2023
Posty: 32
Motocykl: Transalp 650 RD11
Dlugi_TA jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 1 min 54 s
Domyślnie

Tu jestem jeszcze nowy, bez dorobku, bardziej udzielam się na forum TA - to tak tytułem wstępu :-)
Piękna wyprawa i super film. O szczegóły tworzenia takiego filmu pytał nie będę, nie przekonam się do kamerki, wydaje mi się, że sporo czasu trzeba by poświęcić zbierając materiał, archiwizować w podróży a później obrobić - szacun.
Ale wrzuć gdzieś swojego tracka (wiem, że z przychylnością mogę się nie spotkać jako świeżak tu - stąd wstęp ).
Interesuje mnie choćby dojazd do Paklarske Stijene, którędy, czy ciężko było? Mam TA650, z bagażami sporo waży, umiejętności u mnie oceniam na nikłe choć zdarzało mi się wpychać w teren (kawałek TET MNE czy choćby Lukomir). Dodatkowo jeżdżę sam więc w razie czego sam muszę sobie radzić - kapeć czy wywrotka - stąd pytanie o trudność dojazdu, choć zdaję sobie sprawę jak ogólne to pytanie. Niemniej jednak jakieś info zawsze mile widziane. Wjeżdżaliście R413a? Bo zjazd widzę że trochę trudniejszy - większe kamienie.
Z Bjelašnica myślałem, że uderzycie na Lukomir, ale inny kierunek obraliście i tym fragmentem na pewno nie pojadę :-)
Fajny patent z jajami :-)
Siedzę nad planem na wakacje, przeglądam mapy w poszukiwaniu ciekawych miejsc do odwiedzenia. Ma być głównie BiH ale też i MNE.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Dlugi_TA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2023, 20:00   #14
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Trasa miejscami wymagająca ale do przy odrobinie wprawy do przejechania prawie każdym klocem. U nas były lc8, 1190, crf 1000, xrv 750 i to mocno obładowane.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2023, 22:38   #15
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,706
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 18 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dlugi_TA Zobacz post
Interesuje mnie choćby dojazd do Paklarske Stijene, którędy, czy ciężko było? Mam TA650, z bagażami sporo waży, umiejętności u mnie oceniam na nikłe choć zdarzało mi się wpychać w teren (kawałek TET MNE czy choćby Lukomir). Dodatkowo jeżdżę sam więc w razie czego sam muszę sobie radzić - kapeć czy wywrotka - stąd pytanie o trudność dojazdu, choć zdaję sobie sprawę jak ogólne to pytanie. Niemniej jednak jakieś info zawsze mile widziane. Wjeżdżaliście R413a? Bo zjazd widzę że trochę trudniejszy - większe kamienie.
Z Bjelašnica myślałem, że uderzycie na Lukomir, ale inny kierunek obraliście i tym fragmentem na pewno nie pojadę :-)
Fajny patent z jajami :-)
Siedzę nad planem na wakacje, przeglądam mapy w poszukiwaniu ciekawych miejsc do odwiedzenia. Ma być głównie BiH ale też i MNE.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Na Paklarskie wjeżdżaliśmy z 413a. Elegancji szuter w sumie. Zjazd też nie był jakiś strasznie trudny. Wszystko do pokonania na klocach z uśmiechem na twarzy. Z Bjelasnicy pojechaliśmy na Lukomir, ale wcześniej zanocowaliśmy za Umoljani nad, we wrześniu suchym, Studeni Potok
sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
WiR w terenie - Dzika wyprawa na górę piachu 2020 by Śluza sluza Polska 28 14.11.2020 11:35
OVERSIZE 2015 - RELACJA FILMOWA - warte zobaczenia ex1 Polska 32 07.09.2015 23:00
Filmowa relacja z Kirgistanu i Tadżykistanu 2013 sambor1965 Trochę dalej 2 15.06.2015 23:53
Relacja filmowa z afrykańsko-podlaskiego motórowego wesele Ivi i Szymona Złom Imprezy forum AT i zloty ogólne 3 03.01.2015 16:00
Filmowa relacja z Maroka, styczeń 2014 sambor1965 Trochę dalej 5 25.06.2014 14:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.