Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.11.2023, 18:44   #1
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,328
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 5 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Asiu , zostało mi coś tam do malucha, nowe sprzęgło np i jakieś drobiazgi.
Służę też wiedzą jak ożywić silniczek poprawiając tylko fabrykę bezkosztowo (135/h bez problemu jeździł), instalacji lpg nie proponuję ale jeździłem długo i spalał 6 l.
Na części bardzo chętnie! Na LPG nie, i tylko z tego powodu ze to za duża przeróbka. Gdzieś z tyłu głowy mi sie marzy żeby dało się malczasa zostawić gdzieś w estońskim muzeum.

Ożywianie silnika jeśli jest legalne to śmiało pisz tu Nie chodzi nawet o "bezkosztowe", ale turbinka kowalskiego za 5 stów to już jest srogo kosztowe do tego co to daje

Cytat:
Mnie uczyli, że geometrię (a nie samą zbieżność) robi się na końcu, a nie na początku.
Dobrze Cię uczyli. Ale ta sztuka miała kiere skręconą pod kątem 40 stopni i żadnej zbieżności poza fabryką nigdy nie ustawianej. Żeby nie zdechnąć trzeba było z grubsza to ustawić. Ale zanim zacznę sie pierdzielić z podkładkami to wolałbym powymieniać elementy zawiasu na docelowe
Do geo malucha trzeba około pół godziny na samo przestawienie maszyny wiec nie jest moim celem wjeżdżanie na geometrie raz w tygodniu(czasem tak robią sportowe fury).

Cytat:
nie dawaj gum w sprężyny, bo to zmieni zakres pracy zawiasu.
Będzie twardziej, ale niekoniecznie lepiej.
No wiem. Tzn bym nawet spróbował. Chętniej sprężyny progresywne, ale dostepne kolei są niższe a ja to bym wolał akurat wyższe . W końcu to będzie nadbałtycki szutrołaz

Cytat:
ps: masz przekładnie czy maglownice?
Przekładnię. Tak wołałbym żeby zostało. Tzn jak sie już robi wszystko i dalej prowadzenie tego będzie tak samo gófniane to wtedy na spokojnie usiądę i pomyślę. Ale to na końcu ostatecznie i chyba nie


Wjechały 145/80R12 Letnie. Nie ma problemu z ocieraniem, mieszczeniem sie itd.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 377151513_1241379659874459_5177722338930443739_n.jpg (219.6 KB, 7 wyświetleń)
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.