Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.09.2017, 15:29   #51
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Widzę, że są i H7, może też sobie zapodam do soczewki.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2017, 15:53   #52
SZCZURS
 
SZCZURS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 82
Motocykl: RD07a
Przebieg: CHGW;-)
SZCZURS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 3 godz 27 min 58 s
Domyślnie

Super.

Tak przyglądam się tej całej dyskusji i mam straszny mętlik w głowie.
Konkretnym argumentem będzie faktyczny rezultat i z góry tobie dziękuje za inicjatywę.
SZCZURS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2017, 16:06   #53
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Mam takie zarowki w autach, robia mega robote na dlugich ale na krotkie sie to nie nadaje bo bedzie oslepiac.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2017, 16:43   #54
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

w 3 at było montowane i każdy ma banana na ryju... Swiatło jest białe i mocne a i jeszcze 2 razy jaśniejsze.. Faktem jest że w niektórych reflektorach może delikatnie oślepiać..ale tu zależy od typu reflektora i ustawień

Sam sobie wylazłem naprzeciw i usadziłem się w aucie i nic nie oślepia.

Diody są tak umiejscowione jak żarniki w normalnych H4 i mają osłony tak jak zwykłe.

Świecą moim zdaniem lepiej niż HID ale wszystko zalezy od marki leda i od reflektora.

W soczewce jest jeszcze lepiej.

Kolor światła jest biały i w deszczu też bardzo dobrze widać.

Złotego środka nie ma,ale to gra warta świeczki.. Stara Afryka w końcu świeci jak należy.

No i 2x 22w to nie 2x55w więc i tu oszczędność na poborze prądu i tu se można wykorzystać np 8 gniazd do zapalniczki i jest profeska wygląd..

Moim zdaniem warto jak i kilku osób warto,negatywnych opini nie słyszałem..

Trzeba jednak pamiętać że żarówki są dłuższe i maja brazylijska dupę która nie zawsze zmieści sie w deklu czy osłonie lampy.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_0409.jpg (715.0 KB, 40 wyświetleń)
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2017, 18:23   #55
piotr_3miasto
 
piotr_3miasto's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk Olszynka
Posty: 490
Motocykl: RD07
piotr_3miasto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 2 dni 22 godz 12 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motomax Zobacz post

Trzeba jednak pamiętać że żarówki są dłuższe i maja brazylijska dupę która nie zawsze zmieści sie w deklu czy osłonie lampy.
No właśnie to mnie zastanawia, większość reflektorów posiada zaślepki z uszczelkami, aby ograniczyć maksymalnie możliwość dostawania się wody/wilgoci do wnętrza reflektora.
Czy w przypadku montażu tego ustrojstwa zauważyliście problem z wilgocią wewnątrz tychże reflektorów?
piotr_3miasto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2017, 08:26   #56
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał motomax Zobacz post
....Faktem jest że w niektórych reflektorach może delikatnie oślepiać..ale tu zależy od typu reflektora i ustawień....

Sam sobie wylazłem naprzeciw i usadziłem się w aucie i nic nie oślepia....

....Diody są tak umiejscowione jak żarniki w normalnych H4 i mają osłony tak jak zwykłe....

....Trzeba jednak pamiętać że żarówki są dłuższe
Pozwolilem sobie troche poprzycinac Twoj post, przeczytaj go dokladnie. To ze wsiadles i nic nie oslepia kompletnie nic nie znaczy. Popros kumpla by jechal za Toba , ty w puszce on na moto najlepiej w deszczu i po zmroku, zdziwisz sie jak bedzie to irytujace. Zarowki ledowe nie swieca jak halogenowe i nie ma mozliwosci uzyskania na nich odpowiedniego obrazu swiatla. LEDy sa zajebiste do swiatel dlugich, do dodatkowego oswietlenia ale kompletnie nie nadaja sie do swiatel mijania w reflektorach zaprojektowanych do zarowek halogenowych. Ze wzgledu na ich budowe ledy oslepiaja jeszcze bardziej niz HID.

Jak trafiam delikwentow co im nie chce sie zmienic z dlugich na krotkie badz tez maja jakies gowna powkladane zamiast swiatel mijania czesto zdarza mi sie czestowac ich moiomi dlugimi i wtedy reakcja jest natychmiastowa.

Osobisie testowalem pare typow i najlepiej pasuja mi LED X7 Jest moc
Jesli ktos by chcial sie pokusic o ledy bez drivera (tym H1 ,H4, H7 itd. ) szczerze odradzam swieca jak swieczki.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2017, 09:34   #57
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Dobra - doedukowałem się trochę i zrezygnowałem z zakupu.

Nie ma opcji, żeby działało prawidłowo na światłach mijania, jak zresztą zauważył z praktyki Dubel.
Zwróćcie uwagę jak ułożone jest włókno H4 dla ŚM a jak ułożone są diody w tej żarówce. Ze zdjęć, które widziałem to nie ma porównania z odcięciem dla H4 i nic w tym dziwnego skoro na DŁUGOŚCI czyli tu gdzie ważne jest ogniskowanie, źródło ma trzykrotny rozmiar oryginału.
Nie mam zamiaru zachowywać się jak burak w golfie III z ksenonami i odpuszczę temat.
Ze swoich doświadczeń z przerabianiem oświetlenia na to bardziej, moim zdaniem satysfakcjonujące, to dobrze wspominam tylko zamianę źródła na HID w projektorach - konkretnie LC4 Adv '99 i '01 i B12 '01 - tam świeciło to bardzo ładnie, lepiej niż oryginał i nie było mowy o oślepianiu jakimkolwiek - wiązka była ukształtowana jak żyletą obciął i NIGDY nikt mi nie mignął, pomijając moje wizualne odczucia.

Mam jednak świadomość, że i taka przeróbka jest nielegalna.

Teraz w cegle mam najlepsze oryginalne światło na H4 jakie kiedykolwiek miałem w motocyklu. Myślę o bocznych punktach na ledach CREE, żeby być lepiej widocznym w dzień... ale będę to raczej rzeźbił sam zimą. Kolimatory 55mm z soczewkami już mam. Przeróbka oryginału nie ma sensu jak widzę.
Jak będę składał swojego GSa na desierto z owiewką od LC4, nielegalnie, ale ponownie założę tam H3 HID. 4300K jest niemal nie do odróżnienia od białego halogena.

Resztę pozostawiam do oceny przerabiającym oświetlenie w swoich motkach. Wszystko działa do czasu.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2017, 10:11   #58
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jeszcze raz napisze ze na dlugie jest to zajebista sprawa ale trzeba miec osobne reflektory na drogowe i mijania.
Osobiscie stosuje te LEdy z powodzeniem https://pl.aliexpress.com/item/1pair...b-0ca8e18061a5
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2017, 09:36   #59
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 4 min 37 s
Domyślnie

Zna ktoś kogoś lub firme co wykonuje reflektory na zamówienie?
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2017, 11:51   #60
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,160
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 16 min 3 s
Domyślnie

Kaganek po lewej to oryginał od Hondy. Po prawej zakupiony LED. Są to światła krótkie. W przyszłym tygodniu dokończę montaż i ustawię odcięcie, by po niebie nie świecić. Różnica na żywo jest kolosalna.

W przyszłym tygodniu mam też przegląd na stacji diagnostycznej. Dla pewności poproszę, by podjechali maszynką do sprawdzania świateł. Myślę, że nie będzie to strzał w stopę.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg światlo.jpg (73.8 KB, 29 wyświetleń)
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Żarówki zegarów Artuditu Układ elektryczny i zapłonowy 30 15.12.2016 17:10
Żarówki i bezpieczniki jackhammer Przygotowania do wyjazdów 10 11.05.2015 06:57
Pytanie o żarówki. Gradient Układ elektryczny i zapłonowy 42 06.06.2011 18:51
Zarówki postojowe Dubel Układ elektryczny i zapłonowy 9 28.11.2009 10:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.