Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 27.12.2010, 11:13   #1
mckrzysiek
 
mckrzysiek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wołomin
Posty: 130
Motocykl: TRANSALP XL600V
mckrzysiek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 29 min 24 s
Domyślnie co koniecznie sprawdzić/wymienić/whatever

witam,
doczekałem trzeciej zimy odkąd mam swojego trampka, swoje pierwsze moro zresztą nie licząc wcześniejszej NSR-ki. Pierwszej zimy go kupiłem i w związku z tym niewiele się go (ze strachu) tykałem. Ograniczyłem się do wysłania go do serwisu:-)

Ale już rok temu nie poddałem się tak łatwo i sporo rzeczy zrobiłem we własnym zakresie (przy Waszej oczywiście pomocy, bo pytań miałem co niemiara), m.in.:
- przejrzałem i rozbudowałem elektrykę;
- wymieniłem olej w lagach;
- wymieniłem wszystkie płyny ustrojowe motóra;
- serwis hamulców (z ich kompletnym rozbebeszeniem włącznie);
- synchro i czyszczenie gaźników;
- ustawienie zaworów;
- wymieniłem łożyska w kołach (ale do łożyska główki nie zajrzałem);
- itd.
Na układ napędowy tylko popatrzyłem uznając, że jeszcze da radę.

W tym roku zabrałem się znowu za przegląd i bardziej wniknąłem w temat zębatek. I okazało się, że przesadziłem - luz na zdawczej miałem spory, wałek trochę wycierpiał. Ale nie miałem pojęcia, że co 10.000 należałoby przeprowadzić wymianę. Zębatka wytrzymała ze mną z 15.000, u poprzednika też co najmniej z 5 tysi.

Stąd moje pytanie - czy jest coś co KONIECZNIE trzeba sprawdzić/wymienić/ cokolwiek żeby się nie ?
Nie odważyłem się np. dotychczas grzebać w sprzęgle, szukać łańcuszka rozrządu, rozbebeszać tylnej zawiechy. A może trzebaby...

A, i w kwestii informacyjnej - aktualny przebieg:64.000 km
__________________
mckrzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak wymienic uszczelki kolektora wydechowego banditos Uklad paliwowy i wydechowy 28 29.04.2019 09:30
Albania ale nie koniecznie - około ?10? września ELvIS2704 Umawianie i propozycje wyjazdów 1 31.08.2012 21:54
Zobacz koniecznie!! Robert 73 Imprezy forum AT i zloty ogólne 9 21.11.2011 16:29
Jak wymienić opony? 7Greg Hamulce, kola, opony 17 08.11.2009 21:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.