Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.12.2009, 12:37   #41
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 15 min 38 s
Domyślnie

No i 10l pewnie musi wziąść. Duży kat spali koło 9 l przy tej prędkości. Ale i dychę wciągnie jak się jeszcze mocniej odkręci.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2009, 12:44   #42
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

9 czy 10 jaka to róznica. Viadro tez pali 9/10 przy 180kmh z bambetlami.
Ale Gieesy chyba mniej coś mi się kojarzy
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2009, 12:54   #43
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
No i 10l pewnie musi wziąść.
Nic nie musi
rd07a pali sporo mniej od rd07, czy rd04. Sprawdzilem to na swoich, jezdzilem nimi na zmiane te same trasy przez jakis czas.. co prawda nie smigalem 180/h ino okolice 160, ale watpie zeby 10/h warte bylo 3 litry Pb
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2009, 16:45   #44
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 17 s
Domyślnie

Na pierwszą wycieczkę GS do Norwegii jechaliśmy szybko między innymi po niemieckich autostradach , w pewnym momencie jazdy miałem średnią prędkość wg komputera 145 km/h i spalanie w granicach 9 litrów ale dodatkowo było cały czas pod wiatr, motocykl zapakowany na maksa
Wyjazd z Krakowa 10 a o 17.30 byliśmy w Hamburgu pod takim dużym sklepem Hein Gericke .

PozdrawiaM
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2009, 16:58   #45
pyntront
Hodowca Kalafiora
 
pyntront's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Kraków
Posty: 393
Motocykl: już nie mam AT, tera jest MG
pyntront will become famous soon enough
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 34 min 42 s
Domyślnie

A ja lubię Afrykę, bo po wku....cym dniu w pracy mogę wskoczyć na siodło i pogalopować na niej do domu. Co prawda jak jeździłem autem, to droga do domu zajmowała mi 15 minut, a teraz 20-30 minut i zamiast 7 kilometrów robię 25-30, ale co mi tam, Afryka jest zajebista
pyntront jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2009, 17:06   #46
Andrez
 
Andrez's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Piastów pod Warszawą
Posty: 624
Motocykl: Nie mam już AT
Andrez jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 godz 36 min 17 s
Domyślnie

A ja miałem do wyboru Kawa kvl 1000 z rocznika 2003 i Rd 07 z rocznika 1994 1500 pln taniej. Wziąłem Afri i nie ze względu na tę kosmiczną różnicę. Jakoś mi przypadła do gustu, ale ja się wypowiadać zbyt smiało nie mogę, po zakatowaniu dwóch wsk i przygodzie z jedną beemwe R45, Afri to mój pierwszy motocykl. Można powiedzieć że to tylko maszyna, ale.... Jak zaje...łem wiosną w tą Vectrę to doceniłem że jadę w tą "ciężką, mułowatą, podsterowną krową" Nie chcę zmieniać i mam nadzieję że długo nie będę musiał.
__________________
Wielki Protektor
Andrez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2009, 17:50   #47
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekw Zobacz post
Na pierwszą wycieczkę GS do Norwegii jechaliśmy szybko między innymi po niemieckich autostradach , w pewnym momencie jazdy miałem średnią prędkość wg komputera 145 km/h i spalanie w granicach 9 litrów ale dodatkowo było cały czas pod wiatr, motocykl zapakowany na maksa
Wyjazd z Krakowa 10 a o 17.30 byliśmy w Hamburgu pod takim dużym sklepem Hein Gericke .

PozdrawiaM
czyli jednak wszytsko pali duzo jak się goni
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2009, 18:20   #48
Południowiec
DZIDA!!!
 
Południowiec's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: w sumie to już Wrocław
Posty: 229
Motocykl: Tasmania Twin
Południowiec jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 23 godz 15 min 25 s
Domyślnie

Jak Wy możecie tak szybko jeździć Ja ostatnio cisnąłem zakopianką 120 i byłem średnio zadowolony, ale wyczaiłem dwóch motongistów kawałek przede mną więc pocisnąłem. 140. Ale każdy winkiel był dla mnie straszny. Bałem się o moje hajdenały Jak widać przeżyłem. Jak dla mnie komfortowa przelotowa to jest ~90-120 km/h. Później wibracje mi się nie podobają. A Królową lubię za to że wszystko potrafi. Wszystko czego potrzebuję.
Południowiec jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2009, 18:54   #49
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 17 s
Domyślnie

Szybko to jechałem tylko 2 razy, pierwszy raz opisałem powyżej, notabene przypłaciłem to zaburzeniami błędnika( wiatr+ prędkość =turbulencje na czubku kasku) w wyniku czego wywracałem się pod prysznicem , na szczęście rano przeszło. Drugi raz gdy pobiłem swój poprzedni rekord kilometrów przejechanych w jednym dniu gdy zależało nam na szybkim dotarciu do Toskanii . W tym wypadku średnie spalanie było w granicach 5,5 a przejechaliśmy 1050 km w niecałe 12 godzin, tutaj już procentowało doświadczenie wynikające z przebiegu i można powiedzieć że tego nie odczuliśmy.
Normalnie jeździmy tak jak napisałeś a nawet wolniej szczególnie w górach.

PozdrawiaM
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2009, 19:07   #50
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Andrez Zobacz post
A ja miałem do wyboru Kawa kvl 1000 z rocznika 2003 i Rd 07 z rocznika 1994 1500 pln taniej. Wziąłem Afri i nie ze względu na tę kosmiczną różnicę. Jakoś mi przypadła do gustu, ale ja się wypowiadać zbyt smiało nie mogę, po zakatowaniu dwóch wsk i przygodzie z jedną beemwe R45, Afri to mój pierwszy motocykl. Można powiedzieć że to tylko maszyna, ale.... Jak zaje...łem wiosną w tą Vectrę to doceniłem że jadę w tą "ciężką, mułowatą, podsterowną krową" Nie chcę zmieniać i mam nadzieję że długo nie będę musiał.
Miałem KLV1000 przez dwa sezony i raczej trudno go porównywać z Afrą... KLV to stricte szosowy sprzęt i na pewno na asfalcie Afra nie dorówna mu w żadnej sytuacji, nie tylko z racji na różnice w mocy, osiągów ale i w prowadzeniu, jak przesiadłem się na Afrę zaraz po KLV to wydawało mi się że jest jakaś gumowa... KLV w porównaniu jest sztywny i zwarty przez co lepiej radzi sobie przy dużych prędkościach.. poza tym, przy 5 tys obr licznik wskazywał 145-150 km/h...a do odcinki jeszcze 4,5 tys... ..Afra przy tych obrotach ma około 100 km/h... spalanie ... jak jechałem do Kletna w towarzystwie Afry i Trapa to tankowałem ok litra mniej od Afry i około pól litra więcej od Trapa... Natomiast uważam że Afra jest bardziej wszechstronna, da radę nawet w cięższym terenie, gdzie KLV zawiśnie na brzuchu...Afra pa asfalcie pojedzie może nie tak szybko jak KLV ale pojedzie w teren, w który będzie poza zasięgiem KLV
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego lubię KTM-a puszek KTM 4117 26.02.2024 17:52
Dlaczego lubie moją HONDĘ? puszek Inne tematy 175 14.08.2014 15:59
"Dlaczego Africa Twin nazywa się Africa Twin" Brie Inne tematy 12 27.10.2008 01:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.