Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.01.2009, 21:10   #11
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

No niestety motorek z ogloszenia nie doczekal weekendu i sprzedal sie wczesniej nim go moglem pojechac zobaczyc......ale nic to! Doloze dwa nastepne moto do puli poszukiwanych(lub nie......)
Dalej walkujac temat moto na codzien i trzymajac sie stajni Pana Hądy sa blizniacze silnikiem i rozniace sie cala reszta sprzety vtr/varadero (roczniki 97-2001 dla vtr i 99-2001 dla vary). Wiadomo nie da sie obu motoro porownac, bo sa skrajnie rozne, ale oba do jazdy po twardym i na codzien sie nadaja.Co do dlugowiecznosci silnika w varze chyba nie watpliwosci bo przebiegi rzedu 100k nie robia na mim wiekszego wrazenia -vtr chyba juz tego nie potrafi. Z tego co wiem silnik w varze ma odpuszczone troche poprzez walki i elektronike zaplonu? w stosunku do vtr. Ale jakos mi sie obilo o uszy o problemach z ukladem rozrzadu (napinacz,slizgi,lancuch....)- wiec tylko bym ta kwestie chcial zweryfikowac czy to prawda. No ew. cos o serwisowaniu obu moto (regulacja zaworow plytkowa?) Niestety z racji nikczemnego wzrostu i wagi (172/75kg) vara wydaje sie byc przyciezka -nie zebym sie bal :-)chco w sumei chyba nawet duzy chlop bedzie mial toto z pozycji gleby podniesc ciezko
tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2009, 21:20   #12
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,355
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 33 min 0
Domyślnie

pewien człowiek zapodał do wiadra silnik VTR-owski , z tego co pamietam był ostrzejszy
niż wiadrowski , ale i chlał więcej paliwa, na powrocie z wypadu padł chyba napinacz łańcucha rozrządu ,dzięki temu że szybko wyłączył silnik i nie próbował uruchamiać tylko na holu wrócił, nic się nie zniszczyło.
Trochę sie z nim bawił żeby po przeszczepie poustawiać wszystko.
Polatał chwilkę i opchnoł.

U mnie w firmie jeździ 10 devilek, póki co nie narzekają na nie.
Sa dość poręczne, zwinne ( przy znikomej prędkości daje się prawie podnóżkami dotknąć podłoża), przednie koło do góry da się też podnieść.....
Taka lżejsza turystyka niż europa czy wiadro.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 31.01.2009 o 21:26
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2009, 21:24   #13
cheniek
 
cheniek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Pszczyna
Posty: 840
Motocykl: CRF1100L DCT + KTM640 ADV
Przebieg: 30237
cheniek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 13 godz 39 min 20 s
Domyślnie

Hej

Jeżeli chodzi o rozrząd w wiaderku to popatrz TUTAJ

Pozdro
cheniek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2009, 21:28   #14
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,355
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 33 min 0
Domyślnie

tylko że forum wiader się zmądrzyło i dostęp tylko po rejestracji , izolują się.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2009, 21:41   #15
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Psujący sie rozrząd w viadrze został wyeliminowany w 2003r. Wiadro jest cieżke i wysokie jak sto hui Ja mam 176 i ledwo sięgamdo ziemi, a amor mam na samym dole. To już afryke da sie bardziej obniżyc
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2009, 22:53   #16
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

zamiast stac w kolejce po rozum trzeba bylo rosnac
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2009, 22:54   #17
tomekv4

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: koło wawy
Posty: 441
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekv4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 10 godz 3 min 33 s
Domyślnie

Jak nie Jesteś zdecydowany jaki to ma być dokładnie motorek to bym zaproponował vfr750 albo800. motorek jest nie do zdarcia, bardzo dobry do turystyki (oczywiście po dobrych drogach). przebiegi silnika do 200tys.km to żadne cuda tylko normalka. pasażer też całkiem wygodnie podróżuje, czego napewno nie można powiedzieć o vtr1000. poza tym w vtrce nie ma miejsca na kufry (za wysoko są wydechy, chyba że zmienisz wydechy na niefabryczne montowane pod siedzeniem). jeśli chcesz więcej info o vfr to wal na . mam teraz 4ty egzemplarz vfry750/95rok. motorek bardzo wdzięczny w prowadzeniu i małoawaryjny. pozdro1 tj
tomekv4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2009, 23:24   #18
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

E tam ... ja na TL1000R objechałem Szkocję dookoła, w ciągu jednego dnia zrobiłem trasę Anglia - Polska... następnego dnia jeszcze śpiesznie udałem się na trening na torze Poznań i z Poznania dzida do Białegostoku... i wcale nie czułem dyskomfortu...Tą samą trasę pokonałem wcześniej Transalpem .. i powiem Wam, że mniej byłem zrypany jadąc TLem...na Trapie strasznie mi dłużyła się jazda po autobanach... na TLu to była radocha... Sportowy motocykl też może okazać się nie złym turystykiem, ale tylko solo, no i trzeba czasu żeby przyzwyczaić nasze mięśnie do charakterystycznej pozycji... głównie ręce, nadgarstki i kolana... tak więc VTR em jak najbardziej da się daleko i przyjemnie podróżować... w tym wypadku jedynym ograniczeniem są drogi... a właściwie ich jakość... Chociaż jeden typ na R1 objechał świat dookoła... ale nie o to w sumie chodzi... jazda motocyklem ma sprawiac przyjemność a jazda sportowym motocyklem sprawia przyjemność tylko na dobrych jakościowo asfaltach... zatem siłą rzeczy turysta taki jest bardzo ograniczony...
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2009, 08:01   #19
cheniek
 
cheniek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Pszczyna
Posty: 840
Motocykl: CRF1100L DCT + KTM640 ADV
Przebieg: 30237
cheniek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 13 godz 39 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
tylko że forum wiader się zmądrzyło i dostęp tylko po rejestracji , izolują się.
No to może tak:
Cytat:
"W serwisówce jest napisane ze wymiana łańcuszka wraz z napinaczem powinna nastąpić miedzy 45-50 tys/km . Problem polega na tym że jeżeli szlak nie trafi wcześniej napinacza ( a trafia między 20-30 tys/km i przeważnie na pierwszym cylindrze ) to można przejechać znacznie więcej bez wymiany . Problem ten jest dość obszernie opisywany przez użytkowników VTR 1000 ( ten sam silnik jest w viadrze ) , to ze korba nie wyszła bokiem to możesz uznać za szczęście , wszystko zależy przy jakich obrotach silnika napinacz się cofnie . I powiem więcej kilka lat temu Honda sprzedawała dokładnie ten sam wadliwy napinacz , więc wkładałeś takie samo felerne gówno . W nowym viadrze od 2003 > problem napinacza został definitywnie rozwiązany jak i inne upierdliwości starego modelu ."
Generalnie tego co wyczytałem w starszym modelu (gaźnikowym) występują problemy z napinaczem (o czym powyżej) oraz z pompą paliwa która jest bardzo podobna do tej z AT .
Napinacza trzeba pilnować a pompę wymienić na MIKUNI .
W modelach na wtrysku problemy z grubsza zostały wyeliminowane.

Pozdro
cheniek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2009, 11:45   #20
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

WIadro gaźnikowe ma dokładnie tą samą pompe co nasze afryki i tez zadko komu zrobi 100 000km
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
fc-moto.de Belfegor Ciuch Afrykańczyka 12 21.03.2014 20:03
Afryka jako moto na codzien garbaty Inne tematy 51 02.07.2010 15:30
Nie mam moto...... tomekc Inne tematy 14 22.12.2008 11:55
Moto z USA Pawel_z_Jasla Inne tematy 5 12.04.2008 15:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.