Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.05.2014, 07:35   #51
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

2zł za wejście na szlak i kursy przygotowawcze przed wejściem do lasu :-)
Jeżu, chłopaki, czy serio ktoś musi za Was myśleć, podejmować każdą decyzję, kontrolować, instruować?

Jak ktoś tak bardzo potrzebuje ograniczeń, zakazów i nakazów niech idzie do wojska, albo do zakonu, ale niech nie próbuje zmieniać rzeczywistości tych, którzy sami są w stanie wydedukować - np. że śmieci się w lesie nie zostawia.
Ludwik Perney jest offline  
Stary 06.05.2014, 08:27   #52
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagattic Zobacz post
Tak sobie pomyślałem, że skoro LP tak kurczowo się trzymają przepisów, można to wykorzystać. Mam zamiar w najbliższym czasie pomęczyć trochę Regionalne Dyrekcje LP (zacznę od Warszawskiej) za pomocą Wniosku o udostępnienie informacji publicznej
http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/niepod...niu/index_html

Jeżeli jakimś cudem uzyskam mapę leśnych dróg udostępnionych dla pojazdów silnikowych to wrzucę na forum. Jednak bardziej prawdopodobne jest to, że mnie zleją albo odeślą do Urzędu Gminy, konkretnego Nadleśnictwa itp. itd.

Jednak gdyby zorganizować większą akcję tak aby dostawali takich wniosków kilkaset miesięcznie, to może coś by ruszyło? Myślę że na forach, na których się udzielał Orzep, znaleźliby się ludzie będący w stanie wysłać kilka maili miesięcznie...
Uważam, że to świetny pomysł. Jeśli mielibyśmy wzór takiego pisma (chodzi o to, aby uzgodnić jego treść, a potem produkowac masowo),
to i ja się chętnie przyłączę do działań.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 06.05.2014, 08:27   #53
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Jak sie chce psa uderzyc to kij sie znajdzie...
Alescie sie tych 2zl uczepili. Chodzilo mi o to ze na tej Slezy pojawilo sie w majowy dzien pol Wroclawia, na krotkim, ciasnym szlaku. Podobnie jak co niedziele w marketach.. Przemial jak na mozliwosci tak malego terenu czy tez atrakcji turystycznej byl ogromny. Oczywiscie karygodnym jest porzucanie po sobie butelek, puszek, workow, petow, papierkow, ale trzeba sie z tym liczyc ze te pol miliona ludzi bedzie zawierac choc kilka czarnych owiec. Teraz przenoszac sytuacje na ruch motocyklowy po lesnych drogach sytuacja w najgorszym wypadku moze byc podobna - krzykna przeciwnicy. Kto za to zaplaci, ze ktos po nas posprzata? W Kanadzie lasybiora oplaty od klubow 4x4 a te od zrzeszonych klubowiczow chocby te symboliczne 2zl i wszystkim sie oplaca. Nie jest to jakies rozwiazanie?
Oczywiscie tez chcialbym darmowej mozliwosci korzystania z lesnych drog, ale licze sie z tym ze taki ALP mocno na tym przeciez zbiednieje...


Wysłane z ajfona..
borys609 jest offline  
Stary 06.05.2014, 08:39   #54
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wolly Zobacz post
Art. 29. 1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Nie dotyczy to inwalidów poruszających się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb.

Art. 161. Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym, podlega karze grzywny.

i chyba wszystko jasne , takie prawo i głową muru się nie przebije
Wolly, oczywiście, że tak. Ale chodzi o to, jak w granicach tego prawa
spokojnie wykorzystywać drogi dopuszczone do ruchu.
Problemy na dziś są dwa:
1. Nie jesteś w stanie na podstawie oznaczeń odróżnić drogi publicznej od drogi lesnej - to wiedzą tylko lesnicy (,,tu wolno, a tam nie'')
2. Na tej niewiedzy bazuje, nazwany już tak wcześniej w wątku o Lasach, ,,aparat represji'':
wiedzą które drogi ludzie mylą z leśnymi i tam się czają, gdzie jeden znak załatwiłby sprawę.

Cytat:
Napisał miroslaw123 Zobacz post
..
Art. 29. jasno mówi:
1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach.
wystarczy je oznakować i już będzie możliwy ruch kołowy po nich! NIE TRZEBA ŻADNYCH ZMIAN W USTAWIE! Tylko dobra wola o którą jest bardzo ciężko.
Właśnie tak - powtarzajmy to do znudzenia: JAKIE DZIŚ SĄ KRYTERIA odróżnienia leśnej drogi od publicznej prowadzącej przez las.
No bo chyba nie takie, żeza każdym razem, kiedy chcę taką drogą pojechać mam wcześniej jechać do Nadleśnictwa...
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 06.05.2014 o 08:42
sowizdrzal jest offline  
Stary 06.05.2014, 08:42   #55
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Bo to jest chore kolo. Za nasze pieniadze utrymujemy sluzby ktore nas bezczelnie doja, straz wiejska,miejska,lesna itd
 
Stary 06.05.2014, 08:58   #56
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,477
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 4 dni 11 godz 20 min 15 s
Domyślnie

trochę obok tematu ale mi się skojarzyło:
Jak mieszkałem w Bielsku Podlaskim to w centrum był (i jest) wielki park w którym był zakaz jazdy rowerami. Nie wiem jak to wygląda dziś ale wtedy był i każdy to wiedział i każdy łamał. Puki nie zobaczyłem parków w innych miastach wydawało mi się to całkiem normalne bo w sumie rowerzyści pieszych mogą rozjechać więc uzasadnienie jest, mimo że każdy i tak to olewał. Ścieżek rowerowych oczywiście nie było, po ulicy trzeba było mieć kartę rowerową a po chodnikach też chyba zakazane było. Łamanie i omijanie przepisów w Polsce chyba się ma we krwii
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline  
Stary 06.05.2014, 09:19   #57
Sub
 
Sub's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Południe
Posty: 990
Galeria: Zdjęcia
Sub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 22 godz 26 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sowizdrzal
Nie jesteś w stanie na podstawie oznaczeń odróżnić drogi publicznej od drogi lesnej - to wiedzą tylko lesnicy (,,tu wolno, a tam nie'')
Podpowiem...





__________________

*RSA 2024*

Ostatnio edytowane przez Sub : 06.05.2014 o 10:46
Sub jest offline  
Stary 06.05.2014, 09:19   #58
miroslaw123
 
miroslaw123's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Kraków
Posty: 526
Motocykl: TA 650
Przebieg: mój?TA?
Galeria: Zdjęcia
miroslaw123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 2 godz 9 min 39 s
Domyślnie

też trochę obok tematu, widać ile lat musi minąć by coś się zmieniło...
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...awantura_.html

Cytat:
Zakaz deptania trawników zniesiono cztery lata temu - to wtedy Sejm zniósł peerelowskie prawo z 1971 roku. Surowy przepis głosił początkowo, że "kto niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem, podlega karze grzywny do 1000 zł albo karze nagany". Z inicjatywy komisji Przyjazne Państwo znowelizowano jednak zapis Kodeksu wykroczeń dotyczący trawy, dodając, że kara będzie dotyczyła osób depczących zieleńce poza "miejscami wyznaczonymi dla rekreacji".
W praktyce oznacza to, że możemy spokojnie korzystać z trawników w parkach miejskich. Upomnienie i prośbę o powrót na parkową alejkę możemy usłyszeć natomiast w stołecznych Łazienkach, które są ogrodem-muzeum: ich zarządca ...

a co do znaków, generalna zasada brzmi, że do lasu nie wolno wjeżdżać, chyba że są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach i teraz pytanie do nadleśnictw, które drogi są tak oznakowane i czemu jest ich tak mało?

Ostatnio edytowane przez miroslaw123 : 06.05.2014 o 09:23
miroslaw123 jest offline  
Stary 06.05.2014, 09:27   #59
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,628
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 3 godz 2 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
Łamanie i omijanie przepisów w Polsce chyba się ma we krwii
No przeciez jestesmy narodem odwaznym, kreatywnym choc leniwym... Trzeba sobie, w kraju gdzie ciemnogrod ma tak duze wplywy, jakos sobie radzic...
redrobo jest offline  
Stary 06.05.2014, 09:29   #60
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 17 godz 44 min 14 s
Domyślnie

No wybaczcie, ale jeśli sprawę śmiecenia w lesie maja załatwiać przepisy, to to trochę chore. Przecież to wewnetrzna kultura osobista powinna toto regulować.
Nie smiecę [nie tylko w lesie] nie dlatego, że mi nie wolno, ale to po prostu niezgodne z moim wychowaniem.

BTW - śmietniki w lesie/górach =
- roznoszenie smieci przez zwierzęta po całej okolicy [a jak taki woreczek foliowy zostanie uzyty do budowy gniazda, to nieszczęście gotowe - widziałam nóżkę bocianką amputowaną z powodu zadzierzgnięcia się woreczka na niej]
- w górach przyzwyczajanie niedwiedzi, że mozna znaleźć tam coś dobrego - i niedźwiedzie zamiast trzymać się z dala od szlaku codziennie wieczorem chodzą tam na wyżerkę.

Tylko chciałam dodać
mygosia jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.