Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.08.2019, 11:20   #21
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

@ mdxmd - są dwa a nawet trzy wielowypusty w betoniarkach, które się zużywają z czasem i tam jest znacznie gorzej niż piszesz. oprócz obciążeń obwodowych wynikających z ruchu obrotowego są jeszcze przesunięcia osiowe i to zarówno na wałku wejściowym skrzyni tam gdzie siedzi tarcza sprzęgłowa jak i /zwłaszcza/ w kardanie - coś musi przecież wybierać luz, który powstaje przy ruchu wahacza góra/dół.
IMO wielowypusty w AT smarować pastą z molibdenem lub wkleić jako nowe i jebał to pies. Tam ten luz osiowy to jest potrzebny jak tirówce majtki.

@Emek - można i nawet wskazane jest wymienienie zębatki zdawczej w połowie życia napędu bo przednia, jak wiadomo, zużywa się wielokrotnie szybciej. Powiększone przerwy między zębami powodują, że zmienia się tzw. moduł przekładni i wyciągają one łańcuch bo ogniwa nie mają odpowiedniego podparcia na całej długości opasania zębatki i niejako 'dostosowują' się do tego co je ciągnie.
Oczywiście, jest to swoiste pudrowanie syfa bo zużywa się wszystko ale jeśli łańcuch nie jest już u kresu swojego żywota to taka wymiana nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie. Zwróćcie uwagę, że na tyle moduł wciąż jest taki jak fabryka /mniej więcej/ i to właśnie można najprościej zawsze wykorzystać do określenia jak wyjebany jest łańcuch - znana metoda na napięcie łańcucha ręką pośrodku biegu i próba odciągnięcia go od zębatki na kole - na nowym nie ma bata. Na zużytym owszem - mimo jego naprężenia pomiędzy zębatkami.

Jak zawsze - jestem otwarty na nowe spojrzenie w powyższych tematach.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2019, 12:08   #22
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,145
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 21 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Zawsze mi wpajano że napęd wymienia się kompletny (obie zębatki + łańcuch). To jak to jest? Właśnie mam taki zonk że pasuje mi wymienić tylko przód z 14 na 15.
Spokojnie 2-3 zębatki przednie wymieniam na jedną wymianę całego napędu. Dzięki temu cały napęd żyje dłużej.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2019, 12:25   #23
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 516
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 8 min 16 s
Domyślnie

Tak sobie czytam i czytam....nowa AT od niespełna miesiąca z przebiegiem 8 tys km...ale chyba też tam zajrzę

Nie posiadam co prawda NBU 30 PTM KLUBERA, ale mam KLUBERA BEM 34-132. Tamto to pasta montażowa a to specjalny smar, dam na razie to co pod ręką.

I tak przy okazji Wam się zapytam, bo mam DCT. Jak ,,zablokować' napęd do odkręcenia zębatki? Pierwsze co mi przychodzi do głowy to po prostu postawić ją na bocznej nóżce i spróbować odkręcić...fakt, że ciągnę wtedy cały opór przez łańcuch, koło itd...
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2019, 12:35   #24
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Spokojnie dasz rade.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2019, 12:36   #25
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Wskaznikiem zużycia łańcucha oprócz odejścia od zębatki
jest również sztywność na rolkach. Potrafi sie zatrzeć jesli
jest brak smarowania a warunki trudne - bloto , woda , piach
Nierownomierne rozciagniecie co chyba jest najbardziej zgubne dla łożyska wałka. Napiecie łańcucha sprawdzamy
kilkukrotnie przetaczajac motocykl. Duża różnica to już agonia.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2019, 12:40   #26
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 516
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 8 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Spokojnie dasz rade.
Vielen Dank Matjas!
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2019, 12:42   #27
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,377
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 19 min 11 s
Domyślnie

dla mnie w kwestii wałka i zębatki niewiele się zmieniło, na plus jest tylko większa średnica wałka i nieco stabilniejsza zębatka bo ta podkładka bardziej ją stabilizuje niż stare zabezpieczenie. Jednak dla osób kompletnie olewających obsługę tych podzespołów będzie co było w AT tylko w dłuższym okresie czasu, zależnie od intensywności eksploatacji

Honda zostawiła sobie lukę do zbytu części za 10-15lat, a śruba z podkładką to takie zamydlanie oczu....

duża nakrętka dociskająca zębatkę i pojęcie wałka nie istnieje ale jaki to interes...
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2019, 12:50   #28
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 56 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ziutek2002 Zobacz post
I tak przy okazji Wam się zapytam, bo mam DCT. Jak ,,zablokować' napęd do odkręcenia zębatki? Pierwsze co mi przychodzi do głowy to po prostu postawić ją na bocznej nóżce i spróbować odkręcić...fakt, że ciągnę wtedy cały opór przez łańcuch, koło itd...
Tam masz fabrycznie dociągnięte na 54N więc jak postawisz na bocznej powinno pójść bez problemu. Jak nie da rady to hamulec chyba w DCT da się zaciągnąć .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2019, 12:53   #29
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

@Ziutek - gdyby jednak motocykl chciał się przetaczać spokojnie możesz zaaplikować OD GÓRY osiowo wałeczek drewniany między zębatkę a łańcuch i wtedy na spokojnie kręcisz i nic nie odjedzie. To samo przy dokręcaniu tylko wtedy zakładasz 'blokadę' od dołu. Bitte sehr
EDIT - jak Emek napisał - przecież masz postojowy /! nie wziąłem tego pod uwagę / ale to są mikre śruby i nie będą dowalone nie wiadomo jak.

Franek, nie wiem ile w tym prawdy, ale na logikę tak jest - łańcuch nie wyciąga się nierównomiernie sam z siebie bo mu się tak podoba. W swoim żywocie nie miałem takiej historii w moich sprzętach - pomijając jakieś wady konstrukcyjne w co bardzo wątpię dzieje się tak JEDNYM PRZYPADKU - ustawienia zbyt małego zwisu przy regulacji naciągu.
Wtedy po obciążeniu motocykla na łańcuch działa taka dźwignia, że dochodzi do rozciągnięcia ogniw pomiędzy zębatkami i jest pi..da.
Osobiście nie wierzę absolutnie, że ma to związek z nieregularnym, nierównym smarowaniem rolek pomijając przypadki ekstremalnego zaniedbania napędu.
Oczywiście co się dzieje w przypadku zbyt małego luzu z łożyskiem wałka zdawczego zmilczę.

Trochę się na łańcuchach zdoktoryzowałem przy okazji ich smarowania.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2019, 13:05   #30
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiales.
Nierownomierne smarowanie nie ma wielkiego wplywu na nierownomierne zużycie łańcucha bo smarowanie jesli bylo powoli się przejdzie przez zebatki.
Dawno dawno temu przy moim pierwszym xt 600
nie moglem pojąć dlaczego raz mam dobry zwis łańcucha
a za kilka dni wisi do ziemi. Po skorygowaniu luzu i za kilka dni przy nstepnej kontroli naciagniety jak baranie jaja
Komputerów i netu jeszcze nie bylo
ale byl duzy zbior Motocykla i Swiat motocykli
Wtedy zablyslo światło
To byl świat. Bez smartfonów i netu
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 02.08.2019 o 13:11
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wałek zdawczy Tolecki Rama, zawieszenia, napęd 312 27.12.2017 09:08
Wałek zdawczy - jak wyeliminować luz?? tomozdyn Silnik, sprzęgło, skrzynia 28 12.07.2017 08:46
wałek zdawczy maciek-kolek19863 Silnik, sprzęgło, skrzynia 13 06.04.2017 13:45
Patent na wałek zdawczy?? Wójcik Wszystko dla Afryki 62 08.03.2016 02:13
Wałek zdawczy ocena tom500 Silnik, sprzęgło, skrzynia 8 29.07.2015 17:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.