Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 05.07.2019, 20:52   #11
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Dymkaaa - nie zaglądnę Ci w kalendarz i powiem o sobie - próbuję ten świat zrozumieć już od prawie 50 lat i z coraz większą pokorą i coraz szerzej otwartymi oczami podziwiam różnorodność motywacji i zachowań ludzkich. Oczy mam coraz szerzej otwarte i tego Ci też życzę. 😀

Już dawno cena jaką płaci konsument nie ma nic wspólnego z kosztami wytworzenia (projekt, materiały, testy, marketingu koszty bezpośrednie) i o tym (jak mniemam) pisze Chemik wspominając o marketingu i marzeniach. Pan Hąda też od lat działa tak, że stara się najpierw wymyśleć co potrzebuje wyimaginowana grupa konsumentów zwana grupą docelową. Potem składa z bardziej lub mniej gotowych komponentów coś co kosztuje najmniej i spełnia potrzeby grupy docelowej. Następnie (dział marketingu) proponuje cenę jaką potencjalnie zaakceptuje grupa docelowa i wybierają projekt, który zwróci się najszybciej i produkt zacznie zarabiać.

Założę się o mój motocykl, że pan Hąda (korporacja) zachęcony sukcesem NAT i NC stwierdził, że jest nisza na CRF450L (bo jest) i będą chętni na nią. Ktoś przestrzelił się z ceną i może nawet straci robotę, a 450L albo zniknie z rynku, albo cena spadnie już w 2020.

Nie ma to jednak nic wspólnego z tym jakie „powinny” być ceny albo z tzw. koncepcją centrum sterowania wszechświatem (ja wiem lepiej co dla innych jest lepsze).

Produkt wart jest tyle ile zapłaci za niego kupujący (razy liczba kupujących). Koszt wytworzenia ma znikomy na to wpływ.

Takie jest dziś moje skromne widzenie konsumpcyjnego świata, ale mogłem znów czegoś nie zrozumieć...
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
MZ 660 motormaniaka- będzie ADV. motormaniak Motocykl Forumowicza 202 07.04.2023 22:25
Niech będzie że wyprawa Brambi Trochę dalej 18 29.10.2013 02:29
Uwaga - wstępniak będzie... Pastor Wszystko dla Afryki 14 17.07.2008 23:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.