Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.01.2024, 08:16   #1
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie TET Finlandia

Czy ktoś z szanownych jechał może wschodnią ścieżką wzdłuż ruskiej granicy? Planuję dojechać tą trasą do Parku Narodowego Oulanka i mam kilka pytań odnośnie tego jak ta traska wygląda i jaki dzienny dystans można po tej linii pokonać bez zbędnej napinki.

Bez kombinacji , planuję walić TETem. Spanie na dziko i okazjonalnie camping.

Do tego interesuje mnie jak gęsto występują tam stacje paliw bo będąc tam 2 lata temu zauważyłem że z takimi atrakcjami jak benzyna na tych wioskach za wesoło nie jest.

Jak ktoś walił inną trasą (ale TET) i może polecić z racji czegoś ciekawego to poproszę o info bo plan polega na założeniach, nie jest sztywny i zawsze mogę go zmienić.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2024, 16:12   #2
krynek
 
krynek's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Giżycko
Posty: 96
Motocykl: Lc8 950 Adventure
krynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 17 godz 2 min 34 s
Domyślnie

Wracałem w ubiegłym roku z Rovaniemi, może nie TETem, ale właśnie po tej podróży powstał pomysł zakupu kanisterków na paliwo. Bo ze stacjami paliw tam jest mega kiepsko, druga sprawa że na 200km trafiłem na trzy miejscowości i tylko jedną stację. Generalnie planuję tam wrócić w tym roku bo było zajebiście ale ze stacjami ogólnie jest kłopot, na dużego dzika są zdecydowanie za rzadko.
pozdr
__________________
Transalp PD03 EVO II 650 1991/2003, potem xt 600 tera: LC8 950 Adventure i mniejszy brat lc4 640
krynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2024, 16:26   #3
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,450
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Bez kombinacji , planuję walić TETem. Spanie na dziko i okazjonalnie camping.
Może Ci się przyda
KLIK
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2024, 16:27   #4
Rojek
 
Rojek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: RLU
Posty: 903
Motocykl: RD04
Przebieg: niski;)
Rojek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 13 godz 5 min 48 s
Domyślnie

Krynek zajebiście było bo? Jak lubię jeździć gdy góry wokół, tak samo lubię dzicz. Tego pierwszego raczej tam nie uświadczysz, czyli o to drugie chodzi? Chodzi mi od dłuższego czasu po głowie trip w tamte rejony i ciekaw jestem opinii.
Rojek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2024, 16:33   #5
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7Greg Zobacz post
Może Ci się przyda

KLIK
Dzięki. Już wszystko mam ogarnięte. Ogniska i wiatki.
Strona z wiatami do spania jakby ktoś potrzebował.
https://laavu.org/
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2024, 17:23   #6
krynek
 
krynek's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Giżycko
Posty: 96
Motocykl: Lc8 950 Adventure
krynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 17 godz 2 min 34 s
Domyślnie

Bylo zajebiście, byłem sam plan minimum to była Litwa Łotwa Estonia, ale IMHO Litwa to porażka i im wyżej na północ tym było fajniej, najlepiej w Estonii. Pozwiedzałem Tallin kupiłem bilet na prom i poleciałem albo popłynąłem celem był Nordkapp leciałem zachodnim wybrzeżem FInlandii i było nieźle doleciałem do Rovaniemi i tam mi odradzono samotny wypad na północ (w połowie sierpnia 6stopni deszcz), zacząłem wracać wschodnią częścią Finlandii i to było to Lasy szutry jeziora i dzicz, powrót przeciągałem jak mogłem dlatego nadbałtyckie na powrocie zrobiłem na strzała asfaltem. Nie był to typowy TET tylko tak bardziej na szagę/kompas; obierałem kierunek i nie ważna była droga jaką się przemieszczałem ogień do przodu. Z noclegami nie ma żadnego problemu jak masz namiot hamak, tych domków nie spotkałem za wiele ale takie wiaty nad jeziorkiem z trzema ścianami są najdalej co 10-20km od momentu gdy zdecydujesz się spać . W tym roku mam zamiar zachodnią Norwegią polecieć na Nordkapp i wrócić wschodnią Finlandią.
pozdr
__________________
Transalp PD03 EVO II 650 1991/2003, potem xt 600 tera: LC8 950 Adventure i mniejszy brat lc4 640
krynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2024, 17:35   #7
Rojek
 
Rojek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: RLU
Posty: 903
Motocykl: RD04
Przebieg: niski;)
Rojek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 13 godz 5 min 48 s
Domyślnie

No i to jest czad Się kiedyś wybiorę.
Rojek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2024, 17:41   #8
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krynek Zobacz post
Bylo zajebiście, byłem sam plan minimum to była Litwa Łotwa Estonia, ale IMHO Litwa to porażka i im wyżej na północ tym było fajniej, najlepiej w Estonii. Pozwiedzałem Tallin kupiłem bilet na prom i poleciałem albo popłynąłem celem był Nordkapp leciałem zachodnim wybrzeżem FInlandii i było nieźle doleciałem do Rovaniemi i tam mi odradzono samotny wypad na północ (w połowie sierpnia 6stopni deszcz), zacząłem wracać wschodnią częścią Finlandii i to było to Lasy szutry jeziora i dzicz, powrót przeciągałem jak mogłem dlatego nadbałtyckie na powrocie zrobiłem na strzała asfaltem. Nie był to typowy TET tylko tak bardziej na szagę/kompas; obierałem kierunek i nie ważna była droga jaką się przemieszczałem ogień do przodu. Z noclegami nie ma żadnego problemu jak masz namiot hamak, tych domków nie spotkałem za wiele ale takie wiaty nad jeziorkiem z trzema ścianami są najdalej co 10-20km od momentu gdy zdecydujesz się spać . W tym roku mam zamiar zachodnią Norwegią polecieć na Nordkapp i wrócić wschodnią Finlandią.
pozdr
Zachodnią znaczy wzdłuż zatoki? Jak wyglada ta trasa. Zastanawiam się czy nie palnąć tamtędy na powrocie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2024, 17:47   #9
krynek
 
krynek's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Giżycko
Posty: 96
Motocykl: Lc8 950 Adventure
krynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 17 godz 2 min 34 s
Domyślnie

Zachód jest zdecydowanie bardziej cywilizowany, ale też dało sie sporo szutrami polatać ale bywało że wpadłem na autostradę i trzy setki km pękaly. Na zachodzie miałem kilka subiektywnie moich punktów do odwiedzenia na przykład wioska Muminków i dużo więcej zabytków. Na zachodzie nie było problemów ze stacjami jak już się nauczyłem na samoobsługowych tankować. Zachód i centrum to zabytki i punkty warte zobaczenia wschód dzicz lasy i jeziora.
pozdr
__________________
Transalp PD03 EVO II 650 1991/2003, potem xt 600 tera: LC8 950 Adventure i mniejszy brat lc4 640
krynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2024, 17:50   #10
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Dzięki 👍
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tet Szwecja- Finlandia. sizyrk Przygotowania do wyjazdów 5 03.02.2023 23:05
Finlandia w pigułce i kajakowo matjas Trochę dalej 39 01.10.2018 13:15
ROMUNIA lub FINLANDIA NORWEGIA lub ALPY Zervos Umawianie i propozycje wyjazdów 8 25.02.2016 05:55
finlandia ten weekend wyjazd 13.07 ostach Umawianie i propozycje wyjazdów 0 11.07.2013 07:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.