Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 11.02.2017, 17:47   #1
macias1989


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 40
Motocykl: RD03
macias1989 jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 11 min 15 s
Domyślnie Pamir lipiec/sierpień 2017

Cześć!
Planuję w tym roku wyprawę w Pamir, dokładniej przejazd przez Białoruś/Ukrainę, Rosję, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan, Kazachstan i do domu przez Rosję i Litwę/Białoruś/Ukrainę. W tamtym roku próbowałem sam wyjechać do Mongolii. Niestety samotność mi nie sprzyja i w Astrachaniu zawróciłem do domu.

Co do terminu: najchętniej wyjazd na początku lipca, czas trwania jakieś 4-5 tygodni. Generalnie to lipiec i sierpień mam wolny, więc mogę się dostosować.
Konkretnej trasy nie mam zaplanowanej i jestem otwarty na wszystkie propozycję. Najchętniej Rosję i Kazachstan przejechałbym jak najszybciej, a bardziej skupił się na Uzbekistanie, Tadżykistanie i Kirgistanie.
Budżet mam mocno asekuracyjny: 100zł/dzień wyjazdu + paliwo (ok. 2-3tyś. zł) + wizy (Rosyjska - prawdopodobnie biznesowa, ewentualnie Białoruś, Uzbekistan i Tadżykistan). Preferuję raczej noclegi w namiocie, hotel od czasu do czasu, jedzenie ze sklepu i unikanie mandatów najbardziej jak się da Wiem, że budżet jest na wyrost. Podczas wyjazdu do Astrachania (8dni) wydałem 800zł z paliwem i 3 noclegami w hotelach (jeden kosztował 120/noc), więc prawdopodobnie będzie taniej niż planuję
Motocykl to Transalp Xl650v,jeżdżę raczej spokojnie (przelotowa 90-110). Chciałbym pojeździć trochę po szutrach w Kirgistanie i Tadżykistanie (szczególnie Chorog-Ishkhasim-Murgab).

Co do formalności wizowych to przechodziłem wszystko w tamtym roku, więc szlaki mam przetarte i pomogę w ogarnianiu. Jakieś drobne ustarki przy motocyklu też potrafię naprawić. Zamierzam też pouczyć się Rosyjskiego do wyjazdu, co by trochę ogarniać

Jeśli jesteś zainteresowany to proszę o kontakt. W ciągu najbliższego miesiąca wypadałoby zacząć załatwiać wizy. Gdyby ktoś był chętny rozszerzeniem wyjazdu na jakieś dodatkowe ościenne kraje to jestem skłonny do tego
Pozdrawiam!
macias1989 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Enduro Pohulanka 29.04.2017 - 01.05.2017 wojtekm72 Imprezy forum AT i zloty ogólne 53 28.05.2017 21:49
Dookoła Morza Czernego lipiec 2017 MajQ Przygotowania do wyjazdów 4 22.01.2017 12:35
Bałkany 4x4 lipiec/sierpień 2014 everybike Umawianie i propozycje wyjazdów 0 17.07.2014 17:52
Morze Czarne lipiec/sierpien Janusz Umawianie i propozycje wyjazdów 70 06.06.2012 09:49
Wyprawa lipiec / sierpień juniort Umawianie i propozycje wyjazdów 1 01.05.2010 23:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.