Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza > 4x4

4x4 Do gadania o terenowych pudełkach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.04.2020, 12:50   #31
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
To tylko moje zdanie, więc proszę spuścić w kibel to co napisałem jak ktoś uważa że pisze pierdoły. Uważam że takie rozwiązanie to nieporozumienie z dwóch powodów. Pierwszy to że jak zaczniesz tym upalać po krzaczoarch jak terenówką to ta szopa odpadnie, a to co jest w środku się potłucze i porozwala.
Po drugie komfort jazdy jest tragiczny, pali dwa x tyle, tak jak napisał Sambor traci w ciul na walorach terenowych. Nie mam pojęcia co uważasz za offa Rychu i gdzie chcesz jeździć, ale weź pod uwagę że Multiwanem czy Carawelką 4x4 wjedziesz praktycznie tam gdzie takim pikapem. Komfort na przelotach czy autostradach nieporównywalny, zużycie paliwa, koszty eksploatacyjne, itp. Poważniejsza jazda po krzaczoarch to nie są tanie rzeczy. Taki pikap służy do roboty w terenie czy na fermach a nie do podróżowania. Byłem pikapem z podobną szopą jak na fotkach zbudowaną na isuzu d max na dwóch wyjazdach w Afryce i kilku wypadach w góry. Krótko mówiąc przerost formy nad treścią.
Powodzenia.
Każdy ma prawo do swojego zdania i każdy jakieś doświadczenia.

Po pierwsze to auto ma być na lepsze lub gorsze drogi, a nie przeprawówką po krzaczorach. Od tego mam moto.

Po drugie to jak napisałem słuchanie odgłosów z wnętrza busa na dziurawej drodze przerasta moje zdolności adaptacyjne. Może za jakiś czas jak będę stary i głuchy to jakoś to przejdzie niezauważenie.

Po trzecie pickupy są coraz bardziej komfortowe i porównywalne z osobowymi. Wersja Hiluxa DLX (robocza) nijak się ma do wersji SR5 (cywilna ma bardziej komfortowe fotele).

Po czwarte moja zabudowa ma być maksymalnie kompaktowa z możliwością rozkładania. Jak napisał Emek zawias do wzmocnienia jak u większości co tak podróżują.

Po piąte jakby to takie było całkiem do dupy to by ten rynek szybko upadł, a z tego co widzę to coraz więcej producentów robi takie rzeczy. Wystarczy odwiedzić targi kamperowe i zobaczyć kosmiczne ceny za takie kapsuły.

Po szóste to trochę popróbuję, pojezdżę i jak mi nie przypasuje to zmienie formę podróżowania.

Ostatnio edytowane przez Rychu72 : 01.04.2020 o 13:11
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2020, 12:55   #32
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał blacha_świecie Zobacz post
Od 7 lat podróżuję pikapem i nie zamienił bym tego auta na inne. Z bałaganem na pace, który tworzy się już pierwszego dnia, poradziłem sobie w następujący sposób. Zrobiłem sobie prosty stelaż z kantówek i płyty OSB. Po otwarciu tylnej klapy mam dostęp do trzech szuflad (plastikowe pojemniki z Castoramy). Nad pojemnikami jest jeszcze półka na której trzymam między innymi składane krzesełka. Po obu
Fotki nie robią, a jestem ciekawy
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2020, 12:56   #33
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 22 min 54 s
Domyślnie

Fotki robią.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2020, 13:00   #34
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rychu72 Zobacz post
Po trzecie pickupy są coraz bardziej komfortowe i porównywalne z osobowymi.
Tak, tu masz rację, to był jeden z powodów dla którego padło na D-MAXa a nie na Hiluxa Cisza, cisza, cisza.
W busie faktycznie jest tragedia, choć takim 4x4 nie jechałem (Sprinter, Iveco) - może tam jest lepiej ?
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2020, 13:10   #35
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Długo myślałem nad wyborem marki .... no może nie tak długo, ale padło na Toyotę, bo jest popularna praktycznie w każdym zakątku świata i nie ma problemu z serwisem. W Afryce dużo tego lata i jakoś sobie radzi z jakością paliwa w przeciwieństwie do Isuzu. Twoje doświadczenia z tą marką na naszym wyjeździe ostudziły moje zapędy w tamtą stronę

Toyke kupiłem u handlarza i tylko dla tego, że są problemy z granicami przez koronawirusa. Do tego momentu skupował wszystkie Hiluxy i wysyłał do Afryki, bo jest wielkie ssanie. Pokazywał mi fotki kolorowych klientów z Afryki, bo dałem mu do zrozumienia, że ściemnia.
Byłem tam z kolegą i przy okazji odkupił od kolegi Hiace 20-to letnie, bo sprzeda to na pniu jak się unormuje. Samochód w stanie złomowym

Ostatnio edytowane przez Rychu72 : 01.04.2020 o 13:33
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2020, 13:22   #36
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 22 min 54 s
Domyślnie

Kangury na bazie VDJ79 budują całkiem sensowne konstrukcje ale to masa kasy poza samym pojazdem choć akurat ten model jest do kupienia w PL jako nówka.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2020, 18:30   #37
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Oczywiście że każdy musi spróbować co tam go kręci, nie ma dyskusji. Ale nie można porównywać zwykłego busa tzw. blaszaka do przewozu towaru do wydawało by się takiego samego z zewnątrz a jednak osobowego lub turystycznego modelu. Inne zawieszenie, skrzynia biegów, inaczej zestrojony silnik, wyposażenie, wygłuszenie i komfort podróżowania z innego segmentu. Towarowe busy to twarde niewygodnie taczki. Te dwa wymienione wcześniej przewyższają większość terenówek i pikapów pod względem wygody, oprócz długiego LC. Bo to jedyna terenówka z komfortem jazdy zbliżonym do najwyższych modeli Lexusa czy Infiniti, która też robi w terenie .
Zdrowia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2020, 18:55   #38
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Mam hiluxa, mam busa, mam jakieś tam jeszcze dwie osobówki. Pickup mi się marzył, oczami wyobraźni byłem już z rodziną w miejscach, gdzie zabieram znajomych na moto. Pierwszy wyjazd wakacyjny i ledwo po wjechaniu w Maramuresz pojawił się bunt na pokładzie, zawróciliśmy i był jeba..y balaton zamiast adventure. Po tygodniu wróciliśmy do domu, a ja wkurwiony załadowałem na busa moto, przez noc podjechałem pod granicę z RO i dalej już na kołach w dzicz.
W tym roku wypaliła Hiszpania. Pojadę Hilem, sobie myślę. Jak coś się stanie, to zawsze w off będzie można jechać, bo to 4x4 przecież, taki zestaw na czarną godzinę. W końcu jednak pojechaliśmy busem z przyczepą. Bo taniej, szybciej, wygodniej.
Hilux robi za wózek na zakupy. Kobieta go lubi, ale w sumie to nie obraziłaby się na trochę mniejszego SUVa, którym nie przestawiałaby płotów i znaków przy manewrowaniu pod sklepem. Na zawiasie zrobiony lift, jak luba wrzuci większe zakupy na pakę, to po pierwszym hamowaniu wszystko ląduje tak daleko, że się musi czołgać po torby. Osobiście całkowicie wyleczyłem się z pinkupów. Największy plus, ale to w kierunku marki, to całkowita bezobsługowość. Dopiero po prawie 300tys.km trzeba było coś robić przy zawiasie (stąd lift, bo przy okazji). Po za tym to taka XRV - poza eksploatacją "lać i jechać".

Dzisiaj widziałem lekko zmotane T5 4x4. Prawie ideał
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2020, 19:20   #39
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rychu72 Zobacz post
W Afryce dużo tego lata i jakoś sobie radzi z jakością paliwa w przeciwieństwie do Isuzu. Twoje doświadczenia z tą marką na naszym wyjeździe ostudziły moje zapędy w tamtą stronę
U mnie problem to nie paliwo ale pompa paliwa, która waliła opiłkami. Wymieniona (nowa w ASO 15kzł) - kupiłem w Tajlandii Od wymiany tylko 10kkm, ale na razie spokój. Myślę, że jeszcze ze 2-3 sezony pobędziemy razem.
Zawieszenie nie tykane jeszcze, a Rychu wie ile to auto wozi/ciąga, jak skacze na wydmach itp itd
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2020, 01:18   #40
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArturS Zobacz post
Mam hiluxa, mam busa, mam jakieś tam jeszcze dwie osobówki. Pickup mi się marzył, oczami wyobraźni byłem już z rodziną w miejscach, gdzie zabieram znajomych na moto. Pierwszy wyjazd wakacyjny i ledwo po wjechaniu w Maramuresz pojawił się bunt na pokładzie, zawróciliśmy i był jeba..y balaton zamiast adventure. Po tygodniu wróciliśmy do domu, a ja wkurwiony załadowałem na busa moto, przez noc podjechałem pod granicę z RO i dalej już na kołach w dzicz.
W tym roku wypaliła Hiszpania. Pojadę Hilem, sobie myślę. Jak coś się stanie, to zawsze w off będzie można jechać, bo to 4x4 przecież, taki zestaw na czarną godzinę. W końcu jednak pojechaliśmy busem z przyczepą. Bo taniej, szybciej, wygodniej.
Hilux robi za wózek na zakupy. Kobieta go lubi, ale w sumie to nie obraziłaby się na trochę mniejszego SUVa, którym nie przestawiałaby płotów i znaków przy manewrowaniu pod sklepem. Na zawiasie zrobiony lift, jak luba wrzuci większe zakupy na pakę, to po pierwszym hamowaniu wszystko ląduje tak daleko, że się musi czołgać po torby. Osobiście całkowicie wyleczyłem się z pinkupów. Największy plus, ale to w kierunku marki, to całkowita bezobsługowość. Dopiero po prawie 300tys.km trzeba było coś robić przy zawiasie (stąd lift, bo przy okazji). Po za tym to taka XRV - poza eksploatacją "lać i jechać".

Dzisiaj widziałem lekko zmotane T5 4x4. Prawie ideał
Pokaż tą Toykę ! I wpadnij do naszej grupy na FB "jarają nas kampery... naj 4x4"
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.