Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ chlodzenia

Układ chlodzenia Montaż i demontaż elementów układu chłodzenia: termostat, pompa wodna, wiatraki, chłodnice, prowadzenie przewodów

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.12.2009, 10:27   #1
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 19 min 0
Domyślnie O chłodzeniu płynem.

Cytat:
Napisał JareG Zobacz post
...
nie zgadzam sie z teza, ze woda sie swietnie nadaje. Przy 100 stopniach ma tendencje do gotowania sie a w niektorych ukladach chlodzacych 100 to calkiem normalna temperatura pracy, moze byc i wyzsza. W MB dopiero okolice 120 stopni i jest kiszka.
Nie musisz się zgadzać

Mimo to trochę faktów. Zgodzisz się ze mną, że płyny chłodzące to zazwyczaj mieszanka wody i glikolu plus dodatki "uszlachetniające". Zgadzasz się?

To że woda wrze przy 100 stopniach C to tylko uproszczenie.

Ale po kolei.
Ciepło właściwe to 4,18 [kJ/kg*K] a glikolu 2,4 [kJ/kg*K]. Oznacza to, że trzeba przez silnik przepompować dwukrotnie więcej glikolu niż wody aby odebrać tą samą ilość energii. Być może nadal się zgadzasz
Dodając do tego większą gęstość glikolu układ musiałby być przewymiarowany. Z tych powodów stosuje się mieszankę glikolu właśnie z wodą. Aby poprawić parametry chłodzenia. W lecie może być więcej wody w zimie oczywiście mniej ze względu na temperaturę zamarzania roztworu. Ale woda zawsze jest.

Nie tylko mercedes, niemal wszystkie układy chłodnicze silników spalinowych przekraczają temperaturę 100 stopni C. Według twojej teorii nie może byc w roztworze ani trochę wody. Otóż może. Nie bez powodu układy chłodnicze pracują pod ciśnieniem. Konstruktorzy nie zadali by sobie takiego trudu bez powodu. Chodzi mianowicie o zwiększenie temperatury wrzenia wody wchodzącej w skład płynu chłodzącego. W KTM ciśnienie to wynosi 1,4 do 1,7 bar. W zależności od modelu a więc innej temperatury pracy.

Temperatura wrzenia wody to 100 stopni dla ciśnienia 1 [atm] i rośnie wraz ze wzrostem ciśnienia.

Reasumując: zastosowanie wody poprawia bilans cieplny silnika. Jeśli jest demineralizowana nie dochodzi do odkładania się związków mineralnych ("kamienia"). Nie jest zalecana do długotrwałego zastosowania ze względu na brak uszlachetniaczy. Jest to jednak fakty dyskusyjny
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2009, 11:22   #2
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Nie musisz się zgadzać

Mimo to trochę faktów. Zgodzisz się ze mną, że płyny chłodzące to zazwyczaj mieszanka wody i glikolu plus dodatki "uszlachetniające". Zgadzasz się?
Lepi, ja to kupuje gotowe do wlania.. co jest w srodku - nie wiem

Cytat:
Ciepło właściwe to 4,18 [kJ/kg*K] a glikolu 2,4 [kJ/kg*K]. Oznacza to, że trzeba przez silnik przepompować dwukrotnie więcej glikolu niż wody aby odebrać tą samą ilość energii. Być może nadal się zgadzasz
Rozmawiasz z historykiem. Musze sie zastanowic, czy sie zgadzam czy nie na to zgadzanie

Cytat:
Ale woda zawsze jest.
Ale nie jest jej 100% (a wrecz odwrotnie) a tak sugerowales
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2009, 11:24   #3
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 46 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Nie musisz się zgadzać

Mimo to trochę faktów. Zgodzisz się ze mną, że płyny chłodzące to zazwyczaj mieszanka wody i glikolu plus dodatki "uszlachetniające". Zgadzasz się?

To że woda wrze przy 100 stopniach C to tylko uproszczenie.

Ale po kolei.
Ciepło właściwe to 4,18 [kJ/kg*K] a glikolu 2,4 [kJ/kg*K]. Oznacza to, że trzeba przez silnik przepompować dwukrotnie więcej glikolu niż wody aby odebrać tą samą ilość energii. Być może nadal się zgadzasz
Dodając do tego większą gęstość glikolu układ musiałby być przewymiarowany. Z tych powodów stosuje się mieszankę glikolu właśnie z wodą. Aby poprawić parametry chłodzenia. W lecie może być więcej wody w zimie oczywiście mniej ze względu na temperaturę zamarzania roztworu. Ale woda zawsze jest.

Nie tylko mercedes, niemal wszystkie układy chłodnicze silników spalinowych przekraczają temperaturę 100 stopni C. Według twojej teorii nie może byc w roztworze ani trochę wody. Otóż może. Nie bez powodu układy chłodnicze pracują pod ciśnieniem. Konstruktorzy nie zadali by sobie takiego trudu bez powodu. Chodzi mianowicie o zwiększenie temperatury wrzenia wody wchodzącej w skład płynu chłodzącego. W KTM ciśnienie to wynosi 1,4 do 1,7 bar. W zależności od modelu a więc innej temperatury pracy.

Temperatura wrzenia wody to 100 stopni dla ciśnienia 1 [atm] i rośnie wraz ze wzrostem ciśnienia.

Reasumując: zastosowanie wody poprawia bilans cieplny silnika. Jeśli jest demineralizowana nie dochodzi do odkładania się związków mineralnych ("kamienia"). Nie jest zalecana do długotrwałego zastosowania ze względu na brak uszlachetniaczy. Jest to jednak fakty dyskusyjny
Lepi święte słowa , ludzie zapominają o prawach fizyki i serwisie, nawet zwykły korek w chłodnicy(niesprawny) może doprowadzić właściciel do depresji psychicznej- objawy uszkodzonej uszczelki pod głowicą -albo pękniętej głowicy (niektórzy producenci podają ciśnienie zeby nie pomylić do którego modelu go zastosować )
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2009, 11:33   #4
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 19 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał JareG Zobacz post
...
Ale nie jest jej 100% (a wrecz odwrotnie) a tak sugerowales
Dla Borygo EKO zawartość wody to 50% (http://www.olpak.pl/karty/Boryszew/Borygo%20EKO.pdf)
To tylko przykład. Ale posługując się nim oznaczałoby to że po zagrzaniu silnika pozostałaby tylko połowa płynu gdyż woda by odparowała.
Zjawisko destylacji jest chyba tu szeroko znane
Skoro z 50% pozostanie nadal 50% to ze stu zostanie 100%. Chyba, że ucieknie przez pompę

Ja nikomu nie sugeruje używania wody. Są płyny całoroczne i to najwygodniejsze rozwiązanie. Czasem lepiej stosować różne płyny jak i różne oleje ze względu na temperaturę otoczenia. Moim przekazem jest tylko to, że jak nie mamy pod ręką zalecanego płynu, możemy SPOKOJNIE użyć wody.
Spotkałem się ze stwierdzeniem, że nie wolno w żadnym wypadku dolewać wody demineralizowanej/destylowanej bo jest agresywna
Za każde postawione piwo mogę wypić szklankę wody demineralizowanej
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2009, 11:44   #5
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
(..)
Ja nikomu nie sugeruje używania wody. Są płyny całoroczne i to najwygodniejsze rozwiązanie. Czasem lepiej stosować różne płyny jak i różne oleje ze względu na temperaturę otoczenia. Moim przekazem jest tylko to, że jak nie mamy pod ręką zalecanego płynu, możemy SPOKOJNIE użyć wody.
No i gut

Cytat:
Spotkałem się ze stwierdzeniem, że nie wolno w żadnym wypadku dolewać wody demineralizowanej/destylowanej bo jest agresywna
No to faktycznie ktos z ta agresja przegial

Cytat:
Za każde postawione piwo mogę wypić szklankę wody demineralizowanej
Za duzo wody tez nie jest dobre..
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2009, 12:08   #6
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Tylko zeby zawrocić dyskusje na WLASCIWE i JEDYNIE SŁUSZE w tym dziale tory przypomnę iz ryki Heynes zaleca stosowanie mieszanki 50/50 niezamarazajacego płynu chlodniczego na bazie glikolu i wody destylowanej.

PS: my jestesmy w dziale elektrycznym? MODERATOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2009, 15:01   #7
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 19 min 0
Domyślnie

Ja nie dolewałem wody a i tak pompa padła (jak w każdym LC8 przed 2006). Wiązanie tych dwóch spraw jest nieco ryzykowne.

Skoro wątek do podziału to dodam jeszcze, że wolly słusznie pokreślił ważność korka chłodnicy.

Korek chłodnicy służy do utrzymywania zadanego przez producenta ciśnienia w układzie. Zapobiega tym samym wrzeniu wody ale także "wybuchowi" układu w przypadku awarii (np padnięty wiatrak).

Jest to prosty mechanizm ze sprężyną i uszczelką. Uszczelka ta jednak potrafi się ugniatać. A sprężyna słabnąć czy pęknąć. Doprowadza to do obniżenia ciśnienia w układzie a co za tym idzie wrzenia płynu w nominalnej temperaturze silnika. 90 procent userów za przyczynę zagotowania płynu uważa przekroczenie temperatury. Tak być jednak nie musi. Nawet powolna utrata płynu może być spowodowana przez wadliwy korek. A więc w przypadku problemów z chłodzeniem pierwszą czynnością powinno być sprawdzenie korka chłodnicy. Warto go wyczyścić a uszczelkę odwrócić na druga stronę. Ocenić stan sprężyny.

Ale się rozpisałem, chyba otworzę serwis motocyklowy

P.S. W kacie na każdym korku jest wytłoczone ciśnienie robocze. Korek do LC4 jest o połowę tańszy od korka do LC8 (8/2 = 4) a są zamienne.
Do EXC są już korki o wyższym ciśnieniu. Czemu? Jeszcze mniej wody, jeszcze większe wysilenie i temperatura pracy.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.