Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.08.2017, 13:44   #1
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 3 godz 15 min 50 s
Domyślnie

U mnie zanim urodziła się córka była tylka AT, po narodzinach pojawił się drugi sprzęt DRZta..Mimo, że małe dziecko miałem furę czasu na motanie przy motocyklach i jazdę także w moim odczuciu dziecko to ściema ze odbiera nam czas. Strobus dobrze prawi!

Natomiast masakrycznie sparaliżowala mnie nowa robota, gdzie czasu na jazdę mam jak na lekarstwo..kiedyś to się zmieni!
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 14:16   #2
azure


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: LKS
Posty: 88
Motocykl: PD06
azure jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 11 godz 22 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pirania Zobacz post
U mnie zanim urodziła się córka była tylka AT, po narodzinach pojawił się drugi sprzęt DRZta..Mimo, że małe dziecko miałem furę czasu na motanie przy motocyklach i jazdę także w moim odczuciu dziecko to ściema ze odbiera nam czas. Strobus dobrze prawi!

Natomiast masakrycznie sparaliżowala mnie nowa robota, gdzie czasu na jazdę mam jak na lekarstwo..kiedyś to się zmieni!
No nie mów, że masz więcej czasu teraz niż wtedy, kiedy nie byłeś jeszcze ojcem. Jeżeli tak to tylko i wyłącznie dlatego, że odbywa się to kosztem Twojej Małżonki
Wcześniej jak nie mieliście dzieciarni czasami razem czas spędzaliście, teraz Ona siedzi z dziećmi, a Ty ganiasz na moto

U mnie młodszy powoli staje się coraz bardziej bezobsługowy, więc powoli widać prostą. Jeszcze z rok i będzie łatwiej wyrwać się z domu.
azure jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 20:20   #3
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 3 godz 15 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał azure Zobacz post
No nie mów, że masz więcej czasu teraz niż wtedy, kiedy nie byłeś jeszcze ojcem. Jeżeli tak to tylko i wyłącznie dlatego, że odbywa się to kosztem Twojej Małżonki
Wcześniej jak nie mieliście dzieciarni czasami razem czas spędzaliście, teraz Ona siedzi z dziećmi, a Ty ganiasz na moto .
Nie nie nie... inaczej. Córka urodziła się jak miałem 35lat więc wcześniej trochę się wyjeździłem. No i pewnie dzięki wspaniałej mamusi nigdy nie odczuliśmy braku czasu dla siebie czy naszych pasji/ potrzeb. Myślę, że to kwestia dogadania się i tyle.
Oczywiście dłuższe wypady ograniczyłem.. i tak, jak było już napisane..to wybór tego co serce podpowiada. Kilkudniowe wypady na UA czy choćby godzinny wypad w góry mnie wystarcza.

Zdecydowanie bardziej "zabrała" mi czas praca i z tym już trudniej coś zrobić kredyt..opłaty etc.

Myślę, że teraz jest dobry okres na ogarnięcie się ze sprzętem, przygotowanie pod przyszłe wypady, planowanie miejsc etc. No a wspólne wypady z córką na motocyklu czy chociaż wspólne siedzenie w garażu i dłubanie przy sprzęcie..niezapomniane uczucie! Polecam każdemu!
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 22:47   #4
Skeeb


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 267
Motocykl: Inne moto
Przebieg: 77777
Skeeb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 godz 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pirania Zobacz post
czy chociaż wspólne siedzenie w garażu i dłubanie przy sprzęcie..niezapomniane uczucie! Polecam każdemu!
Otototo. I to nie chodzi tylko o uczucie dobrze spędzonego czasu z dzieckiem. Wspólna praca ma ogromny wpływ na rozwój psychofizyczny. Wyobraźnia przestrzenna, logiczne myślenie, koordynacja ruchowa, poznanie szerokiego spektrum wiedzy ogólnej przy okazji pytań, które pojawią się przy pracy. Tego w szkole się nie nauczy.
Skeeb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 14:20   #5
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pirania Zobacz post
(...)Natomiast masakrycznie sparaliżowala mnie nowa robota, gdzie czasu na jazdę mam jak na lekarstwo..kiedyś to się zmieni!
To jest główny hamulec, a nie potomstwo. Patrząc po znajomych widzę, że dzieci stają się wygodną wymówką ale tylko dla niektórych. Jedna para niejako "w tle" sprawiła sobie dzieciaczka jednocześnie kupując łódź/jacht czy jak to się nazywa, takie duże coś do rejsu dookoła świata (szczur lądowy jestem) i planując jej remont pod swoje plany. Chcą w okolicy rocznicy narodzin ruszyć na oceany mając możliwość zabierania (odpłatnie) kilku osób na różne odcinki.

Inni z kolei pedałują po świecie ciągnąc za sobą wózek czy - tak bardziej przyziemnie - spędzają każdą wolną chwilę pod namiotem z niemal noworodkami.
Sam czekam aż mój bliski kumpel odchowa troszkę druga pociechę i wracamy - niewykluczone że wraz z jego starszym kilkulatkiem - na górskie szlaki. Młodsze też się weźmie jak od cyca się oderwie

Są sytuacje gdy sytuacja losowa nie pozwoli na realizację takich czy innych marzeń ale robienie z rodziców i przez rodziców "inwalidów" bo są dzieci, to zwyczajnie głupota albo przejaw lenistwa. Albo jedno i drugie.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Filtr powietrza AT - kolejne różne dywagacje (watek wydzielony) podos Uklad paliwowy i wydechowy 20 27.09.2021 12:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.