Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza > 4x4

4x4 Do gadania o terenowych pudełkach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.02.2013, 23:59   #141
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,682
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pirania Zobacz post
Panowie,
a ja mam GV z 2003r. auto mega cywilne ale zaskakuje w terenie. Radzi sobie na bdb a jest bez liftu, tylko osłony alu na silnik i dyfer dla psychicznego spokoju kierowcy.

Co do kosztów to na reduktorze potrafi wciągnąć 22l gazu/ 100km, z dopiętym przodem ok 15l/100km gazu a na co dzień 10-12l/ 100km.

Minusem jest brak miejsca ale można się poratować wykorzystaniem przestrzeni na dachu.

No a Terrano Mirka naprawdę fajnie sobie radzi w terenie i bagażnik ma! Chyba optymalny wybór terenówki!
Pirania, wrzuc zdjecia swojej vitarki,
I o spalaniu na co dzien to nie pitol, bo Jocker bym swiadkiem tankowania po spokojnym przejezdzie na tarsie i cos sie nie zgadzaja te twoje wartosci 10-12l/100km
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2013, 09:48   #142
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 20 godz 31 min 47 s
Domyślnie

Spalanie gazu 22 litrów w terenie jest jeszcze akceptowalne w przeliczeniu na Pb to jest 9-10 litrów PB.
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2013, 11:41   #143
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 2 godz 13 min 33 s
Domyślnie

Zrobię kilka ciekawych zdjęć i wrzucę.
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2013, 11:49   #144
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

spalanie gazu w terenie
a jaki to ma znaczenie/ jak to sprawdzasz?
liczy sie srednie spalanie , przeciez nie jezdzisz li tylko w terenie . trza najczesciej dojechac do miejsca , gdize sie jezdzi , czasami pokonujac naprawde niewielkie odleglosci ,potem powrot / nie przeliczalne to jest w sumie
ja zrobilem tak , przed jazda tankowanie do pelna , potem wycieczka w teren , poworot i ponowne tankowanie
przykladowo wyszlo mi 23l/100 lpg gdzie w normalnym uzytkowaniu wrong palil mi 19l wiec dalo to ogolnie 4l roznicy w sredniej .... czy te smieszne 10zl jest tak wazne az by sie zastanawiac?
jeszcze jedna opcja , kazdy samochod pokroju suva o poj. pow 2ooo ccm .
bedzie palil ok 15l lpg
rowniez diesel nie zejdzie srednio ponizej 10l
nie ma sie co ludzic
jeep 4.0 spala 16-19 lpg a uzytkowany w miescie na codzien potrafi do 25l spalic
jednak frajda z uzytkowania jest nieporownywalna , mialem dwa nissany rownolegle z jeepami , wiem co mowie
nie zmaierzam zmieniac na nic innego
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2013, 11:57   #145
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 41 s
Domyślnie

Spalanie w terenie jest nie do obliczenia. Mozna w ciągu dnia zrobić 250km ,ale też mozna zrobić 10km ciągle jadąc.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2013, 12:23   #146
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,682
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kulka Zobacz post
spalanie gazu w terenie
a jaki to ma znaczenie/ jak to sprawdzasz?
liczy sie srednie spalanie , przeciez nie jezdzisz li tylko w terenie . trza najczesciej dojechac do miejsca , gdize sie jezdzi , czasami pokonujac naprawde niewielkie odleglosci ,potem powrot / nie przeliczalne to jest w sumie
ja zrobilem tak , przed jazda tankowanie do pelna , potem wycieczka w teren , poworot i ponowne tankowanie
przykladowo wyszlo mi 23l/100 lpg gdzie w normalnym uzytkowaniu wrong palil mi 19l wiec dalo to ogolnie 4l roznicy w sredniej .... czy te smieszne 10zl jest tak wazne az by sie zastanawiac?
jeszcze jedna opcja , kazdy samochod pokroju suva o poj. pow 2ooo ccm .
bedzie palil ok 15l lpg
rowniez diesel nie zejdzie srednio ponizej 10l
nie ma sie co ludzic
jeep 4.0 spala 16-19 lpg a uzytkowany w miescie na codzien potrafi do 25l spalic
jednak frajda z uzytkowania jest nieporownywalna , mialem dwa nissany rownolegle z jeepami , wiem co mowie
nie zmaierzam zmieniac na nic innego
Jak dojazdowka i w terenie pali ci 23, a przy normalnej jezdzie 19, to niewielka roznica.
.
Na ostatnim wyjezdzie z beskid niski chlopaki z LPG (vitara+ ferroza) spalili po 5 zbiornikow paliwa. Wiec latwo bylo obliczyc spalanie na trasie i w terenie. Z tym,ze w terenie wychodzilo prawie 2x wieksze spalanie,niz na trasie( trasa 12-13, teren 20-24).
Niby dalej taniej niz terrano,czy discovery. Ale ile problemow z tankowaniem, duza butla w bagazniku,brak momentu itp.
Isizu dziwolag3,5 l V6 pali 20 l gazu na trasie, Krzysiek nie przyznal sie,ile mu to spalilo w terenie,ale jezdzil z nami tylko w sobote, a wtedy byla najlatwiejsza traska.
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2013, 14:31   #147
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 2 godz 13 min 33 s
Domyślnie

W przypadku tego wypadu bardzo łatwo było sprawdzić spalanie bo dojazdówek było 5-10km a potem cały czas teren a z niego prosto 5km na stację LPG.

Po ostatnich doświadczeniach uważam że może i Vitara sprawdza się na co dzień natomiast do terenu to koszty podobne jak w dieselu.

Miałem swego czasu służbowego hiluxa w dieselu i znacznie lepiej się jeździło dieselem.
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2013, 21:58   #148
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Z reguły się nie wtrącam - ale zachęcam do otwierania oddzielnych wątków: LC, LD, Galandy, Terrao. Jeep - łatwiej będzie potomnym w czytaniu
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2013, 22:18   #149
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,682
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Z reguły się nie wtrącam - ale zachęcam do otwierania oddzielnych wątków: LC, LD, Galandy, Terrao. Jeep - łatwiej będzie potomnym w czytaniu
Ludzie mocno siedzacy w offroadzie 4x4 maja swoje forum www.rajdy4x4.pl ,(ogolne) www.landklinika.pl www.jeep.org.pl
A tutaj to chyba ogolne pogaduchy uzytkownikow Africi Twin, mysle,ze nie trzeba zakladac osobnych watkow dotyczacych naszych samochodow.
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2013, 00:04   #150
makumba
 
makumba's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Mielec
Posty: 91
Motocykl: AT kumpel ma.
makumba jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 6 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirmil Zobacz post
Jak dojazdowka i w terenie pali ci 23, a przy normalnej jezdzie 19, to niewielka roznica.
.
Na ostatnim wyjezdzie z beskid niski chlopaki z LPG (vitara+ ferroza) spalili po 5 zbiornikow paliwa. Wiec latwo bylo obliczyc spalanie na trasie i w terenie. Z tym,ze w terenie wychodzilo prawie 2x wieksze spalanie,niz na trasie( trasa 12-13, teren 20-24).
Niby dalej taniej niz terrano,czy discovery. Ale ile problemow z tankowaniem, duza butla w bagazniku,brak momentu itp.
Isizu dziwolag3,5 l V6 pali 20 l gazu na trasie, Krzysiek nie przyznal sie,ile mu to spalilo w terenie,ale jezdzil z nami tylko w sobote, a wtedy byla najlatwiejsza traska.
Nie no terrano lepsze lepsze tylko jak chce sie gdzies pojechac to trzeba szukać dużo ludzi bo duzo pali i szkoda, a feroza śmiga na codzień hihihi.... pozatym zawsze mozna jezdzic na paliwe i nie ma problemów z tankowaniem i dalej bedzie duzo taniej, a do momentu bym sie nie czepiał bo nie jest znowu tak zle tak źle. Poza tym nie ma co porównywać tak różnych samochodów wydajemisie.
makumba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pojazdy prawie uprzywilejowane Skydiverek Inne tematy 38 24.12.2013 12:50
Wystawa POJAZDY AMERYKAŃSKIE - MOTORETRO - BIAŁYSTOK arty1 Imprezy forum AT i zloty ogólne 5 22.09.2011 11:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.