Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.06.2010, 15:55   #31
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 47 s
Domyślnie

Klanol zgadzam sie z Toba!
Sam zanabylem taki regulatorek na zapas, ale jesli ma mi skopcic pradnice to ja pierd..e taki interes. Czyzby lepiej zanabyc lorygnal i sprawdzac np co kwartal kostke?
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2010, 16:43   #32
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał klanol Zobacz post
Może chociaż na koniec takie łopatologiczne podsumowanie dla "białych ludzi"
Ponieważ sam zwlekałem z zakupem właśnie do takiej dyskusji (dzięki Kaźmir), naczytałem się tu i w necie. Powiem Ci tak jak ja to rozumiem:

- jakby to była sama sprawa kabli to nie byłoby problemu - wystarczyłoby włożyć pomiędzy kostkę (oryginał), "przedłużkę" z kabli grubych - co wyziębiłoby kable i dało dodatkowy opór - a tak to nie działa. Płytka pod regler też niewiele zmienia.

Reasumując: nie w samej ciepłocie problem.

- zły regler rozwali uzwojenie ładowarki (alternatora), a to już chyba gorzej niż naprawa reglera (nie jest tak łatwo wymienny i oczywiście koszty)

- pomijam fakt modułów (te cuda co sterują iskrą) - moim zdaniem to efekt domina może się pogłębiać.

Oczywiście nie mówię, że regler jest zły, ale jak nie wiadomo jak działa - nie wiadomo czy będzie działał. Bo np. kufry nadwornego pancernika (i reszty) wiadomo jak pospawane . A w naturze (nie tylko czarnej) jest strach przed nieznanym

Tyle oczami laika.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2010, 18:21   #33
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał klanol Zobacz post
I jeszcze jedna obserwacja: jak wyłącza się odbiorniki (światłą długie) na wolnych obrotach to reakcja silnika w obrotach jest widoczna. Stąd wnioskuje, że raczej regulator sam nie obciąża prądnicy na maksa cały czas tylko po obciążeniu go. Zaznaczam, że to tylko organoleptyka naoczna bez pomiarów
Ja zaobserwowałem taką sytuacje po włączeniu świateł na wolnych obrotach silnik zaczyna troszkę wolniej pracować-czytaj ma większe obciążenie.
I to na ORGINALNYM regulatorze
Więc o co chodzi
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2010, 18:33   #34
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Ja zaobserwowałem taką sytuacje po włączeniu świateł na wolnych obrotach silnik zaczyna troszkę wolniej pracować-czytaj ma większe obciążenie.
I to na ORGINALNYM regulatorze
Więc o co chodzi
siła elektromotoryczna czytaj wytwarzanie prądu (energi ) potrzebuje także energi - stad spadek obrotów

cudów nie ma

Cytat:
Sam proces regulacji niby jest jakimś tajnikiem producenta ,
ale moim zdaniem jest to regulator oparty o tą samą zasadę działania co oryginały lecz zastosowane są w nim nowoczesne elementy.
nie inaczej
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2010, 19:19   #35
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Ja zaobserwowałem taką sytuacje po włączeniu świateł na wolnych obrotach silnik zaczyna troszkę wolniej pracować-czytaj ma większe obciążenie.
I to na ORGINALNYM regulatorze
Więc o co chodzi
Na niskich obrotów po włączeniu świateł napięcie spada poniżej napięcia regulatora i to dodatkowo dociąża prądnicę. To nie jest coś mówiący test.
Trzeba by utrzymywać obroty przy których napięcie bez świateł i ze światłami jest takie samo. Ale łatwiej wpiąć amperomierz
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2010, 19:44   #36
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

ale czy uzwojenie prądnicy może się spalić jak żółte kable się nie grzeją? to mnie zastanawia. niestety nie robiłem na oryginale żadnych testów, więc nie mam porównania
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2010, 22:31   #37
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 23 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Panowie , nie ma co siać zamętu.
Popalić się raczej nic nie popali , miałem podłączony ten regler w swoim moto tylko do testów i nic mnie niepokojącego nie zauważyłem.
Są pewne efekty uboczne których być moim zdaniem nie powinno ale nie mają one negatywnego wpływu na działanie elektryki.
Efekty te pewnie są spowodowane zasadą działania tegoż regulatora jeżeli jest inna niż standardowa.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2010, 23:24   #38
TENKU


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 8
Motocykl: RD03
TENKU jest na dystyngowanej drodze
Online: 53 min 8 s
Domyślnie

Witam,
przeczytałem uważnie wszystkie nowe posty. Postaram się jutro rzeczowo odnieść to ważniejszych kwestii i podać kilka nowych argumentów. Dziś nie czuję się już na siłach. Jest 23:30 a ja jeszcze "zawijam w sreberka" w swoim warsztacie.
Pozdrawiam wszystkich.
TENKU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2010, 07:13   #39
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał R2D2 Zobacz post
Panowie , nie ma co siać zamętu.
Popalić się raczej nic nie popali , miałem podłączony ten regler w swoim moto tylko do testów i nic mnie niepokojącego nie zauważyłem.
Są pewne efekty uboczne których być moim zdaniem nie powinno ale nie mają one negatywnego wpływu na działanie elektryki.
Efekty te pewnie są spowodowane zasadą działania tegoż regulatora jeżeli jest inna niż standardowa.
No właśnie, dla laików mniej ważna od zasady działania jest skuteczność urządzenia i jego niezawodność. Nie ważne na jakiej zasadzie - ważne żeby działał poprawnie
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2010, 11:25   #40
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał klanol Zobacz post
No właśnie, dla laików mniej ważna od zasady działania jest skuteczność urządzenia i jego niezawodność. Nie ważne na jakiej zasadzie - ważne żeby działał poprawnie
Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Oczywiście nie mówię, że regler jest zły, ale jak nie wiadomo jak działa - nie wiadomo czy będzie działał. Bo np. kufry nadwornego pancernika (i reszty) wiadomo jak pospawane . A w naturze (nie tylko czarnej) jest strach przed nieznanym

Tyle oczami laika.
Właśnie w tą stronę zmierzamy z wyjaśnieniami. Cel jest taki aby pokazać, że regulator działa na innej zasadzie, a prostota tej konstrukcji zapewnia niezawodność i skuteczność, i to przy mniejszym obciążeniu innych elementów elektrycznych motocykla niż oryginał.
Trudność w pokazaniu tego leży raczej w sposobie, który pozwoli Sławkowi długo cieszyć się wyłącznością w zbieraniu efektów nowatorskiego pomysłu i pracy włżonej w udoskonalanie tego reglera.
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chłodzenie regulatora Franz Inne tematy 2 08.03.2010 11:02
Przerobienie regulatora motomik79 Układ elektryczny i zapłonowy 14 04.05.2009 11:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.