Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.07.2018, 18:21   #1
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,418
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 11 godz 22 min 3 s
Domyślnie motoakcesoria - ale jaja

Kupiłem przez net kask w październiku 2017... kask zwróciłem natychmiast, bo nie pasował, w formule zwrotu pieniędzy itd... itp wg. ich wymagań.

I o sprawie zapomniałem.
Całkowicie zapomniałem o tym ze względu na to, że październik to u mnie ostry start co roku i gonitwa od rana do wieczora ... i tak do czerwca....

Dzisiaj dostaję maila:
Komentarze do twojego zamówienia: zwrot za zamówienie numer xxxxx (numer zmieniłem) w kwocie 765zł został wykonany w dniu dzisiejszym na Pańską kartę klienta (motokasę) o numerze 000000 (numer zmieniłem ale jest tego typu) . Motokasa jest formą płatności, którą możecie Państwo wykorzystać przy kolejnych zakupach w sklepie stacjonarnym lub internetowym po podaniu numeru karty klienta. Motokasa ważna jest bezterminowo. W razie pytań zapraszamy do kontaktu poprzez mail: sklep@moto-akcesoria.pl bądź motoLinię: 22 666 20 38.

Nasze Biuro Obsługi Klienta czynne jest od poniedziałku do piątku 8-22, sobota 9-18, niedziela handlowe 10-16


::)))
Miałem kasę a mam moto-kasę - w końcu jestem motocyklistą::)) zresztą dzwonię na infolinię... Pan udaje głupa... niby gdzieś wysłał że ma się szef kontaktować ze mnie itd...itp::::
I tak fajnie, że mi przypomnieli bo teraz mam trochę czasu żeby powalczyć - może za kolejne 10 miesięcy z moto-kasy znowu będzie kasa...
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.

Ostatnio edytowane przez Mallory : 13.07.2018 o 18:30
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2018, 18:37   #2
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie

Jeżeli kupowałeś przez neta to powinni ci oddać kasę nie moto-kasę - gotówkę na konto w ciągu 14 dni od dnia doręczenia przesyłki do nich. Noo chyba, że kupowałeś na fv wtedy jest to miły gest od nich bo nie mają obowiązku przyjmować zwrotu. Ale w takim przypadku powinni Cię o tym powiadomić, ale nie prawie po 9 miesiącach
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2018, 21:12   #3
rafput
 
rafput's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 85
Motocykl: CRF1000L
rafput jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 12 godz 55 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcinnn6 Zobacz post
Noo chyba, że kupowałeś na fv wtedy jest to miły gest od nich bo nie mają obowiązku przyjmować zwrotu. Ale w takim przypadku powinni Cię o tym powiadomić, ale nie prawie po 9 miesiącach
Nie bardzo rozumiem...wyjaśnisz?
rafput jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2018, 21:55   #4
SawTom
 
SawTom's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 21
Motocykl: nie mam AT jeszcze
SawTom jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 18 godz 9 min 8 s
Domyślnie

Kolega miał pewnie na myśli regulacje wynikające z Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Jako konsument masz prawo odstąpić od umowy sprzedaży w ciagu 14 dni, jeśli umowa została zawarta na odległość i wówczas sprzedawca ma obowiązek zwrócić ci cenę jaką zapłaciłeś za towar.
Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową - definicja z kc.
Co do zasady - konsument przy zakupie otrzymuje paragon.
Jeśli kupiłeś na fakturę (na firmę albo na prowadzoną działalność gospodarczą), wówczas jesteś traktowany jako przedsiębiorca i przy zwrocie towaru nie przysługują Ci prawa, jakie przysługują na mocy ustawy konsumentowi.
To tak w uproszczeniu.
SawTom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2018, 21:59   #5
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 1,998
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 20 min 33 s
Domyślnie

Możliwość zwrotu przysługuje konsumentowi.
Jeżeli kupowałeś produkt na działalność to nie jesteś konsumentem.

https://www.rzetelnyregulamin.pl/pl/...przez-internet
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2018, 22:28   #6
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 601
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 8 godz 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał SawTom Zobacz post
Kolega miał pewnie na myśli regulacje wynikające z Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Jako konsument masz prawo odstąpić od umowy sprzedaży w ciagu 14 dni, jeśli umowa została zawarta na odległość i wówczas sprzedawca ma obowiązek zwrócić ci cenę jaką zapłaciłeś za towar.
Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową - definicja z kc.
Co do zasady - konsument przy zakupie otrzymuje paragon.
Jeśli kupiłeś na fakturę (na firmę albo na prowadzoną działalność gospodarczą), wówczas jesteś traktowany jako przedsiębiorca i przy zwrocie towaru nie przysługują Ci prawa, jakie przysługują na mocy ustawy konsumentowi.
To tak w uproszczeniu.
+ jeżeli dokonałeś zakupu w siedzibie przedsiębiorcy a towar nie posiada wady to tylko dobra wola sprzedawcy, że odda kasę albo wymieni na coś innego.
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2018, 00:01   #7
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie

jest tak właśnie jak chłopaki doprecyzowali
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2018, 01:01   #8
torak
 
torak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 953
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 9 godz 47 min 29 s
Domyślnie

To może jeszcze tylko dodam że jako konsument masz prawo poprosić o fakturę na osobę fizyczną. Nie stajesz się wtedy przedsiębiorcą i nie tracisz praw do zwrotu.
torak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rdza na ramie Afry 2017??? jaja czy co? Birtka NAT - Warsztat 241 10.06.2021 10:07
Serbia. Do jaja - znaczy zajebiście felkowski Imprezy forum AT i zloty ogólne 29 07.07.2010 01:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.