Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.02.2020, 13:02   #81
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Pasi. Tylko plis nie w następny weekend (jak jest opcja oczywiście). 22-23 lub następny byłoby super
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2020, 13:06   #82
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 14 godz 10 min 8 s
Domyślnie

Jeśli tylko będzie miała wolny termin to spoko.
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2020, 22:14   #83
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie Gdzie w Rosji kupić dobry ekwipunek?

Cześć 
Obiecałam napisać post o miejscu, gdzie w Rosji można znaleźć różnego rodzaju ekwipunek. Od razu powiem, że ja nic nie sprzedaję i nie robię nikomu reklamy, a wszystko o czym napiszę, wynika z mojego własnego, wieloletniego doświadczenia.

Turystyka i sport w Rosji ogólnie są bardzo popularne. Jeśli mówimy o turystyce na tak olbrzymich terenach jak rosyjskie, każdy może znaleźć coś dla siebie: lasy, szybkie rzeki, góry, morze. Jednak oprócz chęci każda wyprawa wymaga odpowiedniego przygotowania, gdzie ekwipunek zajmuje jedno z pierwszych miejsc.

Sportowe sklepy sieciowe w Rosji są. Jednak nie zawsze można w nich znaleźć odpowiednie rzeczy. Waga za duża, objętość nie ta, materiał nie pasuje.
Pokażę miejsce, gdzie od ponad 15 lat jest możliwość wybrać odpowiednie dla siebie. To centrum handlowy pod nazwą "Extreme"
(www.extreme-shop.ru), specjalizacją którego jest wyłącznie wyposażenie do sportu i turystyki.

Schemat1.JPG

To trzypiętrowy, z dodatkowymi halami targowymi, centrum handlowy, a w jego pomieszczeniach znajduje się ponad 500 różnych sklepów. To dłuuuugie 3 korytarze na każdym piętrze.

Коридор 11.JPG


Na parterze są sprzedawane rzeczy do sportów miejskich: rowery, hulajnogi, rolki – w lecie i wszystko do sportów związanych ze śniegiem: sanie, narty, snowboardy – w zimie. Oprócz tego tu można znaleźć towary do siłowni i dowolne jej wyposażenie, suplementy diety, etc.


Тренажеры.jpg


Na 1 piętrze jest wszystko dla turystyki: namioty, śpiwory, plecaki, worki hermetyczne, ubrania do lasu, do wypraw w góry, do wypraw wodnych, buty, etc.

Выбор рюкзаков.jpeg

Палатки.jpg

Большой магази.jpeg

Продажа спальн .JPG


__________________
Kochasz jeździć? Kochaj i jeździj. Miłość należy uprawiać.

Ostatnio edytowane przez Metel : 10.02.2020 o 22:34
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2020, 22:30   #84
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie

Oprócz tego właśnie tutaj znajdziemy wszystkie gadżety GPS, noże, wszystko do ogniska, naczynia, jedzenie liofilizowane, apteczki i jeszcze milion rzeczy o których marzyłeś.

Алергия на горо.JPG

Гаджеты1.JPG

Ten sklep się nazywa "Alergia na miasto"
Gdzie często można zobaczyć wyposażenie najwyższej jakości i znanych marek dla wypraw zaawansowanych. Osobiście ten sklep polecam, bo wśród tych drobnych rzeczy wiele razy znajdowałam super prezenty nie tylko dla siebie.


Mój przyjaciel, Polak, który nie źle się zna na tym wszystkim i ma spore doświadczenie wypraw motocyklowych, po kilku godzinach spędzonych w tym centrum, powiedział tak: - "Noże i nawigacja tutaj są droższe, ale wybór jest taki, jakiego nie widziałem nigdzie w Polsce. Mimo to, jeśli będziemy w tych okolicach jeszcze kiedyś, koniecznie tu przyjadę."

Ножи11.jpg

Chcę zwrócić Waszą uwagę na to, że w tym miejscu można kupić towary nie tylko bardzo znanych marek. Od lat 90, kiedy kupić coś było nieprawdopodobnie trudno, a to co można było znaleźć, było kiepskiej jakości, powstawały małe firmy, których twórcami byli sami turyści.
Dzisiaj, po wielu latach, ich firmy nie są tak znane jak Tatonka, jednak towary sprzedawane przez tych producentów jak najbardziej zasługują na uwagę. Na przykład: firma Triton z Petersburga. Generalnie firma zajmuje się różnymi łódkami dmuchanymi i wyposażeniem do turystyki wodnej. W ich sklepach można zobaczyć zdjęcia z ich własnych wypraw. Zresztą sprawdziłam ich oferty i nie raz, inaczej nie dali by rady zrobić takich rzeczy.
Byłam osobiście w ich sklepie niedawno. Są tam ci sami ludzi, którzy robili to wyposażenie wiele lat zanim powstał centrum Extreme. Kupowałam w ich sklepie worki wodoszczelne na początku lat 2000. Brałam je na wyprawy do Syberii (rafting), brałam je do leśnych wypraw. Jestem tak z tej produkcji zadowolona, że po tylu latach nie znalazłam nic lepszego. Zresztą, mój polski przyjaciel tym sklepem też był zachwycony.

Triton.JPG

Kto jeździ motocyklem wie, że warto mieć ze sobą w podróży torbę hermetyczną.
Długo szukałam w Polsce która by mi pasowała, jednak nie znalazłam wyboru. Znalazłam w różnych sklepach to samo: worek hermetyczny PCV 40 litrów\ 200 zł. lub torba, też PCV, 60 litrów ze wstążkami bocznymi i zamkiem błyskawicznym - bardzo drogo.
W sklepie Triton jest nie tylko twardy PVC, który z czasem pęka na zgięciach, a także różne rodzaje materiałów, w tym wodoszczelne, cienkie tkaniny (RST), i różne rozmiary tej produkcji. Na zdjęciu poniżej są te worki.

Ворки1.JPG

g12-04.JPG

Używałam właśnie takich. To, że materiał jest cienki i lekki, jest zaletą. Dla ratingu taki worek wsadza się do plecaka. Plecak będzie mokry, to jasne, ale w przypadku zadrapań na kamieniach czy krzakach, worek wodoszczelny wewnątrz plecaka, zostanie cały.
W przypadku motocykla to samo: plecak mógł by wykluczyć wszystkie ewentualne mechaniczne uszkodzenia worka hermetycznego. Jeżdżę po lasach, dlatego dla mnie to aktualne.
A cena tych rzeczy? Cena takiego worka PCV 40 litrów wynosi od 65 zł. Zresztą, możesz popatrzeć i policzyć sam 100 rubli = około 6,5 zł, (1000 rub =65zł):

Torby z zamkiem błyskawicznym też są.
Torba 60 litrów PVC - w rublach będzie kosztowała 2500 czyli = 160 zł. A taka sama 85 litrów -170 zł, a 100 litrów- 188zł.

Сумки мото1.JPG


Nie piszę tutaj o wyborze wariantów ubrań na mokrą pogodę..

Inaczej, jeśli masz jakieś hobby, na przykład: łowienie ryb, turystyka w górach czy nurkowanie, znajdziesz na 1 piętrze dla swoich wypraw wszystko i na dowolnym poziomie zaawansowania.

Аквалангисты1.JPG

Chcę Wam pokazać jak w Rosji, gdzie są bardzo rozwinięte wszelkie rodzaje turystyki, można zaopatrzyć nie tylko siebie w rzeczy wyjątkowej jakości, w naprawdę dobrej cenie.
Są również inne firmy, w czyjej produkcji można zobaczyć najlepsze rozwiązania światowych marek towarów dla turystyki (plecaki, namioty, śpiwory), ale w zupełnie innych cenach. Jak rozumiecie – wszystko jest przetestowane, bo inaczej w Rosji tego nie sprzedać.

Na 2 piętrze Centrum, znajdziemy dowolne ubrania, towary dla alpinistów, halę wspinaczkową. Liny, karabiny (polskiej produkcji nawet!), buty znanych marek z całego świata - to tutaj.

Скалодром1.JPG

Oprócz sklepów są inne lokale, gdzie można zjeść, przechowalnia dla kupionych rzeczy, dwie kawiarni.

Można zrobić sobie wycieczkę i obejrzeć dużą halę z transportem wodnym i moto,
Водный мир1.JPG

a w przerwie odwiedzić sklep z wyposażeniem do robienia bimbru!

Бимбер1.JPG

To miejsce, gdzie znajdziesz dla siebie sklepik i wybierzesz najlepszą Twoim zdaniem latarkę czy termos ze stu innych, pogadasz o wariantach podróży i gdzie jestem pewna, jeszcze nie raz wrócisz.

Życzę Wam nie tylko pięknych widoków: ) Myślę, że komfort w podróży to połowa naszych osiągnięć. Powodzenia!

P.S. Dla tych, kto będzie na spotkaniu w Krakowie, przyniosę pokazać te worki o których napisałam.

Katerina.
__________________
Kochasz jeździć? Kochaj i jeździj. Miłość należy uprawiać.

Ostatnio edytowane przez Metel : 10.02.2020 o 22:51
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2020, 22:56   #85
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jochen Zobacz post
W sobotę po południu widzę się z Kateriną, ustalimy wtedy dokładny termin i dam znać. Spotkanie będzie w centrum Krakowa w hostelu Consigliera.
Tylko nie w hostelu, rany wszystko trzeba poprawiać, a można napisać po prostu w domu.
Dziękuję za wizytę było mi bardzo miło. No i żeby nie było że nie pamiętałem, to mi zostanie chyba już do śmierci, w pamięci


Когда же юности мятежной
Пришла Евгению пора,
Пора надежд и грусти нежной,
Мсье прогнали со двора.
Вот мой Онегин на свободе;
Острижен по последней моде,
Как dandy лондонский одет -
И наконец увидел свет.
Он по-французски совершенно
Мог изъясняться и писал;
Легко мазурку танцевал
И кланялся непринужденно;
Чего ж вам больше? Свет решил,
Что он умён и очень мил.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2020, 11:35   #86
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 14 godz 10 min 8 s
Domyślnie

No dobra, jak w domu, to w domu - więc jeszcze raz: dla Krakusów i nie tylko, w czwartek, 20.02 o 19:30, Katerina opowie o nieoczywistych, a ciekawych aspektach rosyjskiej rzeczywistości w domu Consigliera przy ul. Szewskiej 9 w Krakowie. Opowieści będą oczywiście zilustrowane licznymi zdjęciami.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych .
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2020, 12:57   #87
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Katerina, to straszny sklep jest ! Musze pamietac zeby za zadne skarby tam nie zagladac !
Inaczej dlugi za zakupy bede splacal do konca zycia :P

Bardzo fajne miejsce dla wszelkiego rodzaju szwedaczy. Jasne u nas tez sa sklepy dla podroznikow, motocyklistow, mysliwych itd, ale to sa SKLEPY, bez porownania do calego centrum handlowego z tak szerokim wyborem !
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2020, 13:01   #88
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

@jochen
Czy na czwartkowe spotkanie u Consigliera gdzies sie zglaszamy czy cos, czy tez chetni "wbijaja z ulicy" na zasadzie wchodzce poki jest miejsce ?
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2020, 14:54   #89
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 14 godz 10 min 8 s
Domyślnie

Po prostu przychodzą, naciskają przycisk na domofonie, wsiadają do windy i są na miejscu. Przy wyjściu z windy gnąc się w pas wita ich gospodarz
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2020, 18:41   #90
polly


Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Kraków
Posty: 128
Motocykl: DR650SE
polly jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 5 godz 2 min 27 s
Domyślnie

@Consigliero ile tam pomieścisz osób? Ze mną wpadnie z 5 osób.
polly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Albania 2016 oczami Zeta Zet Johny Trochę dalej 54 26.03.2019 16:58
Rosja lawetowo - jak? ArturS Inne tematy 3 26.06.2018 11:37
Wiza Rosja trzykawki Kwestie różne, ale podróżne. 32 09.02.2018 16:56
rosja->gruzja kyller Przygotowania do wyjazdów 23 05.05.2010 10:28
Prom Rosja-Stany Poncki Przygotowania do wyjazdów 9 06.07.2009 23:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.