Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.03.2019, 19:59   #11
krytek


Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Bochnia
Posty: 157
Motocykl: nie mam AT jeszcze
krytek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 17 godz 57 min 11 s
Domyślnie

moze ktos rozpoznaje jaki to rejon rumuni na filmiku ?

PS ale mi ochota sie zrobila teraz przez ten filmik

panowie decydujcie sie ma nasz termin bo w 2 to troche strach jezdzic

https://www.youtube.com/watch?v=tOvWD9oGOKA

krytek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2019, 20:18   #12
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,320
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 2 godz 5 min 36 s
Domyślnie

Witam

Rafał nie zalamuj kolegów. Pomacaja i się ogarnął. Jeżeli już w Banacie to może dla debiutantów łatwiej będzie po trasach Enduromanii w okolicach Brebu Nou, albo w ogóle pyknac na ta imprezę. W trasy Regimentu bez "górskiego" doświadczenia bym się nie proponował.

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.

Ostatnio edytowane przez rrolek : 05.03.2019 o 22:17
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2019, 21:35   #13
Mido


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Toruń
Posty: 13
Motocykl: Yamaha XTZ750 Ktm lc4 640 póławantura
Mido jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 11 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krytek Zobacz post
witam

czy ktos moze polecic jakas miejscowke do nocowania 2-3 noce gdzies na tej mapie ponizej ?
....moze byc tez pole namiotowe ale oby nie zajebali gratow czy auta nie opendzlowali

https://www.google.com/maps/dir/47.8...47.9097702!3e2
Witka,centrum Repedei,główne skrzyżowanie-polecam Vasila,ma sklep spożywczy,pensjonat,sklep żelazny,quada,jeepa i 2 ktm exc 300
Wbij na youtube-enduro repedea to zobaczysz jak jego syn lata z ekipą
Szlak który zaznaczyłeś jest dosyć łatwy oprócz ostatniego 1,5km,Vasil pokaże Ci trudniejszy prosto z wioski
https://www.youtube.com/watch?v=X1ExZOOhRJk
Od 4,10s górka której nie zrobiłem na xtz 750 z bagażami...nocowaliśmy tam w namiotach...w maju...

Ostatnio edytowane przez Mido : 05.03.2019 o 22:02
Mido jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2019, 11:14   #14
krytek


Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Bochnia
Posty: 157
Motocykl: nie mam AT jeszcze
krytek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 17 godz 57 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mido Zobacz post
Witka,centrum Repedei,główne skrzyżowanie-polecam Vasila,ma sklep spożywczy,pensjonat,sklep żelazny,quada,jeepa i 2 ktm exc 300
Wbij na youtube-enduro repedea to zobaczysz jak jego syn lata z ekipą
Szlak który zaznaczyłeś jest dosyć łatwy oprócz ostatniego 1,5km,Vasil pokaże Ci trudniejszy prosto z wioski
https://www.youtube.com/watch?v=X1ExZOOhRJk
Od 4,10s górka której nie zrobiłem na xtz 750 z bagażami...nocowaliśmy tam w namiotach...w maju...
dziekei wielkie za miejscowke

Szlak to tylko podgladowy taki zaznaczylo google ...

Ja tam juz bylem rok temu i tez jechalem ta trudniejsza traska tylko ze w pojedynke z zaladowanym GS ..... ale zawrucilem bo bylem sam i nie chcialem ryzykowac .... i powiedziem sobie ze wroce zdobyc to miejsce ale juz na lekko

https://www.youtube.com/watch?v=o-0-Mt_Yfvo

krytek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2019, 19:48   #15
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

To co widać na Twoim filmiku to pojazd ze wsi pod krzyż nad jeziorkiem i na szczyt Farcaul. Mi do szczytu brakło ze 200 m żeby wjechać tam Africą, ale nie polecam bo można sobie zrobić bardzo łatwo ku ku jak kloc zrobi rolkę. Jest parę możliwości wjazdu różnymi ścieżkami z kilku miejsc, które przed połoninami łączą się w dwa główne szlaki prowadzące na szczyt.
U Vasila, miejscówka ok, jedyna rzecz o której pamiętaj to benzyna, żeby nie jeździć codziennie do Petrovej tankować bo to 35 km tam i na zat. Jeden z szlaków prowadzących na szczyt zaczyna się za pensjonatem Vasyla. Jego syn mówią po angielsku, fajny chłopak, ale zapierdala strasznie na trzysetce. W tamtej okolicy zaczyna się piękny szlak, który prowadzi aż do Vatra Dornei, jedna z piękniejszych i najdłuższych tras jaką przejechałem w RO, nie mam tego w gps ino w głowie. Latem zeszłego roku nie udało nam się do niej wbić, tam gdzie kilka lat wstecz była ścieżka, obecnie płynie strumień na podjeździe i jest zawalane telewizorami i pniami drzew.

Trasy z Enduromani nie są wyjątkowo trudne, przejechałem ich kilka Africą, Możesz pojechać do Brebu Nou i tam nocować w bazie enduromani, jazdy masz na tydzień, wykup winietkę i możesz na legalu śmigać, masz tez do dyspozycji skromny warsztat z narzędziami w razie w. Jak chcesz bezstresowo pojeździć mając gdzieś planowanie i powroty bo z jakiś powodów nie da się przejechać, zaangażuj miejscowego przewodnika, nie znając terenu i nie mając sprawdzonych tras to najlepsza opcja. W necie znajdziesz mejla, napisz i co i kiedy chcesz robić, pamiętam że po niemiecku mówią b.dobrze.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2019, 20:26   #16
Mido


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Toruń
Posty: 13
Motocykl: Yamaha XTZ750 Ktm lc4 640 póławantura
Mido jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 11 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Krytek w twoim filmie -5min 50 sek trzeba było odbić w prawo,to byś zdziwił.W drodze rozpadlina że z motocyklem byś się zmieścił.
Adagio jechałeś prosto na grań czy do jeziorka robiłeś trawersem?
Mido jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2019, 21:05   #17
krytek


Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Bochnia
Posty: 157
Motocykl: nie mam AT jeszcze
krytek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 17 godz 57 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
U Vasila, miejscówka ok, jedyna rzecz o której pamiętaj to benzyna, żeby nie jeździć codziennie do Petrovej tankować bo to 35 km tam i na zat. Jeden z szlaków prowadzących na szczyt zaczyna się za pensjonatem Vasyla. Jego syn mówią po angielsku, fajny chłopak, ale zapierdala strasznie na trzysetce. W tamtej okolicy zaczyna się piękny szlak, który prowadzi aż do Vatra Dornei, jedna z piękniejszych i najdłuższych tras jaką przejechałem w RO, nie mam tego w gps ino w głowie. Latem zeszłego roku nie udało nam się do niej wbić, tam gdzie kilka lat wstecz była ścieżka, obecnie płynie strumień na podjeździe i jest zawalane telewizorami i pniami drzew.
hej czy mozesz pokazac na mapie stawiajac pineske gdzie ten Vasil jest ?
prosze

dziekei
krytek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2019, 08:38   #18
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Dojazd jest bardzo prosty, skręcasz w miejscowości Leordina z drogi 18 w lewo w drogę 187 na drogowskazie napis Poienile de sub Monte. W Repeda po lewej stronie będzie skład budowalny, sklep spożywczy i bar przy drodze w jednym budynku, jak nie znajdziesz zapytaj o Vasila. Miałem gdzieś ulotkę, jak znajdę to zrobię zdjęcie.

Podjazd na szczyt od krzyża prosto pod górę, ale gdzieś po połowie podjazdu odbijasz w prawo i omijasz skałę przed szczytem prawą stroną. Musi być bardzo sucho w przeciwnym razie dużym moto nie podjedziesz, wypada mieć też dobrą oponę. Na lekkim jedziesz na wprost główną ścieżką od krzyża co prowadzi na szczyt.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2019, 09:09   #19
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 960
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 34 min 38 s
Domyślnie

Z dołu

20180531_075958.jpg

20180531_075938.jpg

i z góry
20180531_082904.jpg
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2019, 12:39   #20
krytek


Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Bochnia
Posty: 157
Motocykl: nie mam AT jeszcze
krytek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 17 godz 57 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Dojazd jest bardzo prosty, skręcasz w miejscowości Leordina z drogi 18 w lewo w drogę 187 na drogowskazie napis Poienile de sub Monte. W Repeda po lewej stronie będzie skład budowalny, sklep spożywczy i bar przy drodze w jednym budynku, jak nie znajdziesz zapytaj o Vasila. Miałem gdzieś ulotkę, jak znajdę to zrobię zdjęcie.

Podjazd na szczyt od krzyża prosto pod górę, ale gdzieś po połowie podjazdu odbijasz w prawo i omijasz skałę przed szczytem prawą stroną. Musi być bardzo sucho w przeciwnym razie dużym moto nie podjedziesz, wypada mieć też dobrą oponę. Na lekkim jedziesz na wprost główną ścieżką od krzyża co prowadzi na szczyt.
chodzi o ten sklep?

https://www.google.com/maps/@47.8324...7i13312!8i6656
krytek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wyjazd enduro na lekko - jedzie ktoś? Rumunia, Ukraina ... Fihu Umawianie i propozycje wyjazdów 5 03.09.2017 20:39
Czy ktoś jedzie z Wrocławia do Krakowa electro Inne tematy 5 18.02.2015 22:28
Jedzie ktoś do USA?? betu Inne tematy 19 23.12.2013 12:56
gs trophy- jedzie ktos? anax Umawianie i propozycje wyjazdów 13 30.07.2012 09:29


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.