Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.08.2018, 17:32   #21
KristoF
 
KristoF's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: WKZ/LRY
Posty: 384
Motocykl: XL/XR350,KLE650,XJR1200.
Przebieg: 50+
Galeria: Zdjęcia
KristoF jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 17 godz 2 min 0
Domyślnie

[QUOTE/]
Dla wyjaśnienia, jak dla mnie to tylko Honda bo jej ufam a pytanie zadałem z ciekawości.[/QUOTE]
Jak czytam/słucham fanatyków firmy to zawsze sobie przypominam scenę filmu Gremliny, gdzie pewien farmer zachwala swój traktor czy spychacz bo jest niezawodny, gdyż jest 100% made in USA. Później nawalony żali się, że zajrzał pod maskę, a tam mnóstwo części importowane.
Dla mnie liczy się MODEL, nie firma. Wiara w firmę to jak wierzyć w sportowca, że zawsze zwycięży. Taaaa.
__________________
klawo jak cholera

Ostatnio edytowane przez KristoF : 28.08.2018 o 17:39
KristoF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2018, 18:26   #22
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Matjas gdybyś to napisał jakieś 3 mieś temu nawet bym się za bmw nie obejrzał.


Yeuop zapomniałeś dodać na początku odgłosu i co jakiś czas w trakcie "A", coś w podobie odgłosu z filmów dla dorosłych o paniach z dużym przełykiem
Aghgh aghgh aghghg aghghg

MirekŚwirek jak będziesz dziś do mnie jechał weź po drodze zgrzewkę tarcz do szlifierki ,
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2018, 22:56   #23
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 35 min 57 s
Domyślnie

Matjas,kiedy mogiem poodlądac Te cegłę i ewentualnie przejechac się po B,łące ?
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.08.2018, 00:09   #24
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Raviking Zobacz post
Matjas,kiedy mogiem poodlądac Te cegłę i ewentualnie przejechac się po B,łące ?
Przyjedź. Będziemy negocjować

Ale Ze Ty Zmyler BMW i to cycate to po prostu Świat się kończy
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 29.08.2018 o 00:14
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.08.2018, 01:07   #25
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,948
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 6 min 17 s
Domyślnie

Już po zawodach. Tarcz nie ma, szlifierki nie ma i Bmw też nie ma. Już nie ma nic. Trajka z gratów powstanie błękitna, piękna

Ja i tak kupie R1150Gs. Tym razem będzie biało-niebieski Bajo
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.08.2018, 09:34   #26
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
Ja i tak kupie R1150Gs. Tym razem będzie biało-niebieski Bajo
Nie obraź się bo przecież masz tam jakieś swoje marzenia wymarzone ale 1150 jest NAJgorszym wyborem ze wszystkich GSów.
Sprzęgło na hydraulice, bywają już wersje z servohamulcami, bywają już wersje z dwiema świecami.
Do tego - ludzie się palą, że 1150 jest sześciobiegowy bo w 1100 ponoć brakowało szóstego biegu - być może, ale i tak robiły te motocykle przebiegi z trójką z przodu bez szóstego biegu. Natomiast dodanie szóstki to nie jest niestety nadbieg tylko uprzejmie popierdolono wszystkie przełożenia po kolei co spowodowało, że skrzynia w 1150 jest ZNACZNIE gorzej zestopniowana do codziennej jazdy i do jazdy po zwykłych nieautobahnowych trasach. Nie jest to tylko moje zdanie i ktokolwiek twierdzi inaczej powinien się karnąć 1100 - jeśli powie, że się mylę to ma najmojszą rację.
Do tego 1150 jest najcięższy ze wszystkich GSów no i też nie są to już nowe motocykle. Nawet od dość dawna.

Dla mnie jeśli kupować GSa to tylko ładnego 1100, co może się już udać za 12-14kPLN i mówię o naprawdę ładnym wizualnie egzemplarzu, który było nie było powoli staje się klasykiem, lub dozbierać jednak jeszcze dychę i kupić 1200 - tu trzeba będzie poszukać ale za 25kPLN jest w czym wybierać obecnie.
Ładne 1150 będzie kosztowało kole 18 może i lepiej. MOIM zdaniem wybór 1150 naprawdę jest bez sensu.
1200 waży sporo mniej, ma lepszy pędzel - no po prostu dwie generacje do przodu nie jedna - bo 1150 to technika z czasów konstruowania 1100 - o tym też pamiętaj.

Oczywiście jak pisałem wcześniej - to tylko moje trzy grosze, ale każdemu kto chce kupić 1150, jakiekolwiek piszę to samo.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.08.2018, 09:45   #27
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Chciałbym połączyć ten wątek z tym:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1908&page=978

Chyba (jak to mówią na zajęciach z logiki) nie ma co mnożyć bytów.

Tak tylko sygnalizuję, aby nie było teorii spiskowych, że coś znika. Chwilkę poczekam jeszcze - można zgłaszać zdanie odrębne
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.08.2018, 09:53   #28
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 41 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Nie obraź się bo przecież masz tam jakieś swoje marzenia wymarzone ale 1150 jest NAJgorszym wyborem ze wszystkich GSów.
Sprzęgło na hydraulice, bywają już wersje z servohamulcami, bywają już wersje z dwiema świecami.
Do tego - ludzie się palą, że 1150 jest sześciobiegowy bo w 1100 ponoć brakowało szóstego biegu - być może, ale i tak robiły te motocykle przebiegi z trójką z przodu bez szóstego biegu. Natomiast dodanie szóstki to nie jest niestety nadbieg tylko uprzejmie popierdolono wszystkie przełożenia po kolei co spowodowało, że skrzynia w 1150 jest ZNACZNIE gorzej zestopniowana do codziennej jazdy i do jazdy po zwykłych nieautobahnowych trasach. Nie jest to tylko moje zdanie i ktokolwiek twierdzi inaczej powinien się karnąć 1100 - jeśli powie, że się mylę to ma najmojszą rację.
Do tego 1150 jest najcięższy ze wszystkich GSów no i też nie są to już nowe motocykle. Nawet od dość dawna.

Dla mnie jeśli kupować GSa to tylko ładnego 1100, co może się już udać za 12-14kPLN i mówię o naprawdę ładnym wizualnie egzemplarzu, który było nie było powoli staje się klasykiem, lub dozbierać jednak jeszcze dychę i kupić 1200 - tu trzeba będzie poszukać ale za 25kPLN jest w czym wybierać obecnie.
Ładne 1150 będzie kosztowało kole 18 może i lepiej. MOIM zdaniem wybór 1150 naprawdę jest bez sensu.
1200 waży sporo mniej, ma lepszy pędzel - no po prostu dwie generacje do przodu nie jedna - bo 1150 to technika z czasów konstruowania 1100 - o tym też pamiętaj.

Oczywiście jak pisałem wcześniej - to tylko moje trzy grosze, ale każdemu kto chce kupić 1150, jakiekolwiek piszę to samo.

m
Nic dodac, nic ująć.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.08.2018, 10:06   #29
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Matjas -
Ale Ze Ty Zmyler BMW i to cycate to po prostu Świat się kończy [/QUOTE]

EEE.Tylko krowa nie zmienia poglądów. RTeka dostałem od kolegi na testy na 2dni. I bardzo mi przypasował a jeszcze bardziej żonie.W tasie robi robotę, poza tym nigdy nie miałem bmw a trzeba popróbować wszystkiego. W teren na boxera w dalszym ciągu bym się nie zdecydował.

A i jeszcze pytanko : czy te dwie świece to też zło jak hydraulika sprzędła ?
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.08.2018, 10:14   #30
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 41 min 0
Domyślnie

Nie. Tam zamiast jednej cewki zastosowano fajkocewki dla kazdej swiecy. Nic się z tym nie dziej. Tyle tylko ze w tym zestawieniu (po liftowym) jest ABS inegral ze wspomaganiem, i to on bywa problematyczny i zazwyczaj nienaprawialny.

Hydraulika sprzegla tez się nie psuje, problemem tam jest ten niszczesny "za krotki" walek zprzeglowy, ktory w wyjezdzinych egzemplarzach moze byc wytarty, albo co bardziej prawdopodobne, "wyjachal" wjelowypust na tarczy sprzegla- pr, y zadbanych, serwisowany h egzemplarzach ze sprzeglem nie ma problemu. Wiekszym problemem jest to, ze wiekszosc egzemplarzy ma liczniki cofnięte nierzadko o 200 i wiecej tkm, i pozniej jest placz, ze gowno...

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!

Ostatnio edytowane przez Tank : 29.08.2018 o 10:19
Tank jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
PPPP Podóż Poślubna Po Polsce ? czemu nie . jakieś propozycje ? jakieś noclegi ? kamil_w Polska 8 27.07.2016 12:39
Tankbag - czyli właściwie co? koszi Kwestie różne, ale podróżne. 11 28.05.2013 10:20
Czemu nie bierze oleju?? cwajdek Inne tematy 24 13.10.2008 11:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.