Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.03.2023, 09:06   #51
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Na dwoje babka wróżyła... Ja mu odradziłem ale dałem też wolny wybór.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2023, 08:51   #52
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 27 min 39 s
Domyślnie

Myślałem, że temat będzie miał pozytywne zakończenie bo pod koniec marca zadzwoniła Pan z Moto Sprzęgła, ale jak zwykle na pustych obietnicach się skończyło a od tamtej rozmowy brak załatwienia sprawy. Wszystkich więc ostrzegam, że jest jak jest i szkoda czasu, pieniędzy i zdrowia na tę firmę. W tej chwili oszukali mnie koszt nowego kosza sprzęgłowego. No cóż pozostaje dalej kontynuować sprawy oficjalnie.
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2023, 19:49   #53
oldi90


Zarejestrowany: Jun 2023
Posty: 2
Motocykl: RD03
oldi90 jest na dystyngowanej drodze
Online: 30 min 41 s
Domyślnie

Witam , to co tu przeczytałem to stek bzdur . Sytuacja z grudnia ubiegłego roku wyglądała całkowicie inaczej. Odesłaliśmy panu paczkomatem bo takie bylo jego życzenie sprzęgła. Stare oraz nowe , stare zginęło z packzomatu i czekaliśmy na wyjaśnienie sytuacji od firmy inpost . przeglądane były kamery itp . Trwalo to około 3 miesięcy.Przekazalismy panu informacje że zainatniala taka sytuacja miał nr przesyłki i widział że była nadana . Oczywiście był mało wyrozumiały co do sytuacji i obarczał nas . Po tych 3 miesiącach dostaliśmy odszkodowanie w kwocie 1750 zł dzięki naszym starania . A był to kosz używany i nie wart takich pieniędzy.Przekazalismy ta wiawiadomosc klientowi . Jednak nie chciał pieniędzy a nowy kosz . Nowe kosze zamawiamy z USA i jest już ostatnia partia . Miały być u nas do końca maja . Niestety jeszcze ich nie mamy . Ostatnie 7 sztuk powinny być w przeciągu 2 tyg . Chciał bym tylko dodać że nasza firma działa uczciwie i robimy sprzęgła zgodnie z technologią. Ale jeśli ktoś zostawia stare elementy wewnętrzne powybijanie to nie ma co się dziwić że działa to krótko albo efekt jest słaby . Odeszliśmy od napraw połowicznych . W naszej firmie robimy tylko komplety sprzęgieł z 2 letnia gwarancja . Wtedy nie ma problemu. Nadmienię że w xrv 750 nie tylko wystarczy zrobić cały kompelt na rorzadzie jest koło napędzające kosz sprzęgła. to koło również należy zrobić w komplecie z sprzęgłem albo wymienić na nowe . Wtedy hałasy ustępują. Zrobiliśmy bardzo dużo sprzęgieł i przez ponad 12 lat nabyliśmy ogromną wiedze . Nie czujemy się winni sytuacji powyżej. Zrobiliśmy wszystko co trzeba było zrobić. Niestety pan prawodpodonie pisał e maile na stary adres który jest zablokowany. Zgubione hasło. Nasz nowy e mail Moto-sprzegla@o2.pl . I czasem warto tak po prostu zadzonić niż pisać e mail . W trakcie sezonu jest nam ciężko odpisywać. Prowadzimy bardzo duży warsztat motocyklowy który nie tylko refeneruje sprzęgła. Przykro jest mi czytać coś tego typu . Bo sytuacja wyglądała całkowicie inaczej i nikt nikogo nie oszukał. Paczki giną w kurierce i się to zdarza ale zawsze jest ubezpieczenie. Polecamy panu zrobić to sprzęgło w komplecie wraz z kołem a z pewnością ucichnie . Co do jakiś pomyłek każdemu się zdarzają. Ale zawsze staniemy im czoła i staramy się poprawiać naszą jakość. Bo nie robimy tego tylko dla zarobku . A motocykle to całe nasze życie. Naprawiamy sprzęgła do wielu warsztatów w Polsce i nie tylko którzy robią to u nas od bardzo dawna. a stale . Produkujemy własne obudowy tarcze przekładki. I nie robimy tego aby kogoś oszukiwać czy partaczyć robotę. Staram się jak najlepiej dbać o jakość w firmie i trwałość. Ale tak jak napisałem wyżej każdy się myli mimo wielu lat pracy . Mimo to zawsze wyciągamy wnioski
oldi90 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2023, 20:35   #54
Cassini


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 301
Motocykl: RD07a
Cassini jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 20 godz 58 min 39 s
Domyślnie

Co za stek bzdur - żadna szanująca się firma nie pozwoli klientowi zostawić zużytych elementów wew. Takich zleceń się nie kontynuuje tylko zwraca jako brak zgody klienta na pełną naprawę.
Odnoszę wrażenie graniczące z pewnością, że nawet po "pełnej regeneracji" kosz nie wytrzyma 30tyś. km.

P.S.
A chwalenie się publicznie odzyskaniem pieniędzy za zużyty kosz "kwotą nowego" zakrawa K.K. z art. 286 i jest nie mądre.
Cassini jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2023, 23:17   #55
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 27 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał oldi90 Zobacz post
Witam , to co tu przeczytałem to stek bzdur .
Szanowny Panie,
To nie jest stek bzdur, bo dokładnie opisałem Pana postępowanie. A Pan nie zna numeru do mnie aby zadzwonić? Czy to mój interes, czy Pana aby sprawę zakończyć? Czy to nie Pan zawalił sprawę?
Pisałem kilkakrotnie maila i nic Pan nie odpisał.
Przypominam także, że przy ostatniej rozmowie telefonicznej z Panem, pamiętając poprzednie ustalenia z których Pan się nie wywiązał, umówiłem się z Panem, że rozmowę i ustalenia potwierdzę mailem na którego Pan odpisze i potwierdzi to wszystko. Ja napisałem ustalenia a Pana zadaniem było wysłać jedno słowo potwierdzam. Potwierdził Pan wtedy, że Pan odpisze na tego maila. Do teraz się to nie stało!!!! Więc wyjebongo i tyle i proszę nie pieprzyć, że Pan nie ma czasu, 8 miesięcy Pan nie ma czasu odpisać!?
To, uważa Pan za stek bzdur!!
Temat ciągnie się od zeszłego roku a Pan ciągle uważa, że jest OK?. Przedstawiłem tylko suche fakty i dokładnie jak było. Mam na wszystko maile i wiadomości przesłane na Pana telefon mogę je upublicznić, nie ma problemu. Obecnie nawet teraz nie pofatygował się Pan aby zadzwonić i powiedzieć jak dalej sprawa. Mam w dupie, że Pan nie ma czasu ale ja mam czas aby to opisać a Pana firmę niech oceniają po tym co napisałem. To tylko sprawozdanie z Pana działań! Sam Pan na to pracuje.
Piszę Pan o gwarancjach i nie robieniu pół środków. No to gdzie niby jest ta 2 letnia gwarancja na kosz, gdzie dowód zakupu za nowy OEM kosz o które prosiłem kilkukrotnie? Znów wyjebongo! To są fakty. A ocenę zostawiam chłopakom i wybór czy warto coś robić u Pana. Zapraszam także innych do podzielenia się współpracą z Pana firmą. Może to Pana pracownicy a Pani nic nie wie......
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2023, 23:39   #56
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 542
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 8 godz 44 min 39 s
Domyślnie

Najgorzej to zgubić hasło do email 🙈🤣🤣🤣,to się chyba nazywa samozaoranie ? jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić 😉

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2023, 07:31   #57
Komar
 
Komar's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Łapanów
Posty: 299
Motocykl: RD03
Przebieg: 97546
Komar jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 godz 5 min 20 s
Domyślnie

Dobrze, że przeczyłem ten wątek gdyż kolega chciał na dniach wysyłać dwa kosze do tych oszustów.

Całe szczęście udało się go od tego odwieźć w ostatniej chwili.
__________________
... wolność i przestrzeń niczym nieograniczona ...
Komar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2023, 07:52   #58
oldi90


Zarejestrowany: Jun 2023
Posty: 2
Motocykl: RD03
oldi90 jest na dystyngowanej drodze
Online: 30 min 41 s
Domyślnie

Szkoda chyba cokolwiek dalej komentować. Oszuści? Firma krzak ? Wykonujemy wiele regeneracji nie tylko sprzęgieł. Naprawiamy wały korbowe , cylindry , głowice, sprzęgła., skrzynie biegów. Nasi klienci zawsze wyjeżdżają zadowoleni a jeśli jest jakoś problem zawsze go załatwiamy na rzecz klienta . Ale jeśli ktoś woli pisać posty niż zadzonic to nic na to nie poradzimy . Szkoda ze my musimy sie tłumaczyc za firme inpost . Dostal pan informacje że jeśli będziemy mieli sprzęgło to się odezwiemy i był Pan poinformowany ze jest to ostatnia partia i jedzie to z USA. pieniążki miały być zwrócone nie chciał Pan ich . I oczywiście sytuacja ktora Pan opisał tutaj tak nie wyglądała. Bo nikogo nie oszukaliśmy . Zawsze staramy się rzetelenie załatwiać wszystkie sprawy i nasza prace . A jeśli gdzieś popełniliśmy błąd zawsze go naprawiamy. Jeśli ktokolwiek z tego forum ma jakiś problem bądź zastrzeżenie zapraszamy do kontaktu . Zawsze załatwimy to jak należy. Czasy są jakie są ludzie wola popisać sobie w internecie zamiast po prostu załatwić sprawę. Medal ma dwie strony. Co do ceny części używanej jest to nie do wycenienia . Trudno dostępne brak na rynku . Stąd staraliśmy się na korzyść klienta wynegocjować jak największe odszkodowanie . To źle? co chcieliśmy wyjaśnić wyjaśniliśmy, nie mogliśmy przejść obojętnie od tematu który nas dotyczy i nie wyglądał tak jak wyżej opisany . Pozdrawiamy użytkowników
oldi90 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2023, 08:15   #59
Bohun
 
Bohun's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 480
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Bohun jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 56 min 46 s
Domyślnie

Szacun za Coming out.
__________________
Kto prędko daje, ten dwa razy daje.
Bohun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2023, 09:06   #60
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 300
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 11 godz 48 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bohun Zobacz post
Szacun za Coming out.
Jaki szacun?
Za to, że gość nadal nie zaproponował załatwienia sprawy, tylko pisze dyrdymały, w ogóle nie poczuwając się do odpowiedzialności ?

Dotarło do chłopa, że jego działania ujrzały światło dzienne i odebrało mu to klientów. Moim zdaniem to co gość pisze, to żenująca próba wybielenia się, a nie załatwienia sprawy.
Brak zwrotu kasy przez 8 miesięcy (bez względu na to kto faktycznie zawinił) to rzetelne podejście do klientów?
Sam sprowadzałem części ze stanów i da się to zrobić w 2-3 tygodnie jak czas ciśnie. A co dopiero poważna, rzetelna firma z wieloletnim doświadczeniem!
Dla mnie takie postępowanie jest niepoważne i świadczące o podejściu do klienta.
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gruzja - ostrzeżenie! mishieck Przygotowania do wyjazdów 2 28.05.2013 15:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.