Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.05.2021, 09:20   #11
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 422
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 15 godz 44 min 29 s
Domyślnie

Zawory kulowe służą tylko do odcinania / zamykania części instalacji powinny pracować tylko w 2-uch położeniach zam/ otw i tak co najmiej raz na rok trzeba go ruszyć żeby działał .a jaka kolwiek regulacja nim jest nieprawidłowa - zawirowania przepływu na ostrych krawędziach kuli (do co są zawory grzybkowe skośne lub grzejnikowe) a jaka kolwiek próba zamknięcia takiego zaworu ustawionego na skos powoduje nieszczelności- teflon w środku sie zrywa przez kamień.


Naczelny - Pamiętaj montując zawory grzejnikowe (zwykle lub termostatyczne) muszą być one w poziomie .

Ostatnio edytowane przez Novy : 16.05.2021 o 09:59 Powód: Połączenie postów
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2021, 09:35   #12
honda_honda

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 500
Motocykl: nie mam AT jeszcze
honda_honda jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 22 godz 6 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tygrys 74 Zobacz post
Naczelny - Pamiętaj montując zawory grzejnikowe (zwykle lub termostatyczne) muszą być one w poziomie .
No właśnie też się nad tym zastanawiałem dlaczego zawsze montowane są poziomo i prawdę mówiąc do dzisiaj nie wiem. Mógłbyś do wyjaśnić ?
honda_honda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2021, 09:50   #13
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 422
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 15 godz 44 min 29 s
Domyślnie

Zawór grzejnikowy bo o takich mowa ma specyficzna budowę minimalizująca opory przepływu jak i dająca możliwość regulacji ciecz przepływa w nim kanałem w kształcie litery s przedzielone w środku grzybkiem -ustawienie go w pionie może spowodować kłopot z odpowietrzeniem (w sprzyjających warunkach robi się korek powietrzny w górnej części literki s- tak na chłopski rozum) a termostatyczne nie działają prawidłowo gdyż głowica bierze temperaturę z rurki nad którą się znajduje a nie z pokoju i wtedy jest ustawiana na 5tke jak i tak w większości
termostatów-- ludzie nie dorośli do tej technologi.
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2021, 20:35   #14
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 831
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 15 godz 2 s
Domyślnie

Nie wiem czy głowice termostatyczne to dobry pomysł z kotłem stałopalnym
raczej proponował bym zastosować tylko same zawory grzejnikowe bez głowic .
Bez przerabiania czegokolwiek same zawory

Ostatnio edytowane przez next22 : 17.05.2021 o 07:18
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2021, 23:11   #15
maly

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 150
Motocykl: RD03
maly jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 14 godz 52 min 22 s
Domyślnie

Nie wiem czy te elastyczne rurki to dobry pomysł.Pomyśl nad gałązkami z lutowanych rurek miedzianych, możesz również zrobić systemem zaciskanym miedż lub stal .Wszystkie te metody są bardzo proste w wykonaniu, a i bardzo estetyczne. W systemie zaciskanym składasz wszystko na sucho ,pożyczasz zaciskarkę wraz z odpowiednią szczęką w sklepie gdzie kupiłeś rurki i ksztatki i zaciskasz.Tego nie można spieprzyć. System z rurkami elastycznymi ( alupex )
ma tę wadę że bardzo zawęża przekrój na kształtkach.Możesz spróbować plastiku zgrzewanego,ale jak to wygląda? Jeśli chodzi o zawory to załóż normalne zawory grzejnikowe.Wstandarcie mają zwykłe pokrętło, mają również możliwość założenia głowicy termostatycznej.Przypominam że grzejnik powinieneś podłączyć na śróbunkach i na dolnej gałązce założyć również zawór(tu najlepiej kulowy).Wszystko to w celu łatwego demontażu grzejnika bez koniczności spuszczzania wody z całego układu.
maly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Awaria centralnego zamka w Ford Focus MK1 - ktoś ogarnia? Vooytas Inne tematy 4 24.11.2015 11:05
Potrzebna porada fachowca od kotłów centralnego ogrzewania. piotreklodz Inne tematy 7 29.07.2013 22:52
Doktorat Szyby afrykańskie krystek Wszystko dla Afryki 39 16.06.2009 01:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.