Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.04.2009, 21:53   #1
Marcin SF
 
Marcin SF's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 687
Motocykl: RD07a
Marcin SF jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 42 min 27 s
Domyślnie Kurtka/spodnie STR Graffiti

ktokolwiek widział/używał/wie cokolwiek o tych ciuchach ?

Byłem dziś w larssonie na przymiarce kasku i ponieważ się rozglądam za ciuchami do turystyki wysokiej jakości postanowiłem się rozejrzeć. Ciuchy sprawiają zajebiste wrażenie i są super dopasowane, niestety w ogóle nie znam tej membrany co mają i nie znalazłem nic na temat tych ciuchów w necie.

daję linkacza do kurtałki, może ktoś coś wie http://www.sklep1.larsson.pl/Towar.a...003&View=Multi
Marcin SF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2009, 08:20   #2
chinol
青年商會及台北縣警察局
 
chinol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 804
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
chinol jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 10 godz 12 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin SF Zobacz post
ktokolwiek widział/używał/wie cokolwiek o tych ciuchach ?

Byłem dziś w larssonie na przymiarce kasku i ponieważ się rozglądam za ciuchami do turystyki wysokiej jakości postanowiłem się rozejrzeć. Ciuchy sprawiają zajebiste wrażenie i są super dopasowane, niestety w ogóle nie znam tej membrany co mają i nie znalazłem nic na temat tych ciuchów w necie.

daję linkacza do kurtałki, może ktoś coś wie http://www.sklep1.larsson.pl/Towar.a...003&View=Multi
o spodniach pisałem chyba jeszcze na starym forum. mam STR lizard i moze coś Tobie moja opinie pomoże.

kupowałem u dystrybutora na polske firma KOBI z gdańska koleś zawsze coś dokłada do zakupu ( rekawiczki) ocieplacze itp

http://kobi-sklep.pl/sklep/index.php jak przypaliłem sobie dupsko to bez problemów podesłał mi kawałek oryginalnego materiału do naszycia łaty


spodnie mam są bardzo wytrzymałe i wygodne, po 3 latach gdzieniegdzie w membranie zrobiły się dziurki malutkie (kilka sztuk ). Sama membrana jest taka sobie teraz mam Gore i znaczna różnica jest na korzyść gore.

poszukaj wątek na temat str był na pewno .

" stare forum " mam te spodnie od miesiaca na razie sa ok. materiał zewnetrzny nie jest przewiewny, są wygodne i w miarę sztywne nie łopoczą
trzeba dokupic ochraniaczei raczej ze wzgledu na szerokośc nogawki na dole cieżko bedzie je włozyć w buty.

nogawki sie odpinają i masz krótkie spodenki

membrana przypinana na zamki błyskawiczne na górze i na dole nogawek.
generalnie ok

a ha i nie maja podpinki wiec jak jest zimno musisz kalesonki dokupić jakieś
__________________
RD07a, 非洲是最好的

Ostatnio edytowane przez chinol : 07.04.2009 o 08:40
chinol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2009, 09:07   #3
DrSpławik
tip top
 
DrSpławik's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa / Kraków
Posty: 399
Motocykl: RD07a
DrSpławik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 55 min 55 s
Domyślnie

Chinol napisał prawie wszystko o str, ja moge napisać jedynie o spodniach STR gi-pants graffiti.( http://www.sklep1.larsson.pl/Towar.a...015&View=Multi ) Bardzo dobre wykonanie, w komplecie są ochraniacze na kolana i biodra, podpinka przeciwdeszczowa i termiczna. Po szlifie na asfalcie, na nogach nie było śladu, spodnie przetały się do ochraniaczy ale uszkodzeń ciała brak. Membrana przeciwdeszczowa to niestety nie to. W podróży przemokła w kroku nawet pod kondonem przeciwdeszczowym, dla porównania sympatex w kurtce HG nie puścił przez dwa dni. Teraz jeżdżę w spodniach Lizard ( http://www.sklep1.larsson.pl/Towar.a...063&View=Multi ) uzupełnionych o membrany z gi-pants i ochraniacze. Lizardy maja odpinaną dolną część nogawek. Moim zdaniem: ciuchy dobre ale HG z goretexem to lepszy wybór.
__________________


Ci sono mari e ci sono colline che voglio rivedere

Znam Bajrasza.
I no Bayrash ( ang )
DrSpławik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2009, 11:14   #4
Marcin SF
 
Marcin SF's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 687
Motocykl: RD07a
Marcin SF jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 42 min 27 s
Domyślnie

super wielkie dzięki za odpowiedź
Marcin SF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2009, 14:42   #5
misior


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 8
Motocykl: nie mam AT jeszcze
misior jest na dystyngowanej drodze
Online: 25 min 42 s
Domyślnie

Coś dorzucę, bo mam kmpl od Halvarssons'a:
- spodnie STR Lizard czarne, jak dla mnie membrama przeciwdeszczowa OK, nawet bardzo OK - jechałem w nich 500km w ulewie, tylko małe przecieki w okolicy pasa. Natomiast kumpel ma identyczne i całe krocze mu przemokło - nie trzymały klejone szwy - reklamował. Za pierwszym razem poprawili klejenie, ale poprawili kiepsko - odesłał i dostał nowe!! z przeprosinami. Co ważne nie potrzebujesz paragonów, wystarczy że jest wszyta metka Halvarssona, Jofama czy STR (jeden producent) - bez gadania przyjmują każda reklamację. Do dziś zarówno ja jak i kumpel zasówamy w STRach - jest git. Dokupiliśmy tylko zestaw ochraniaczy STR na kolana i biodra....gleb w spodanich nie było :-)

kurtka - używam tej:
http://www.halvarssons.pl/motocykle/...howard_01.html
jeśli chodzi o wodoszczelność, jeszcze nie testowałem w trudnych warunkach, Outlast jest OK, jak zimno to kurteczka cieplutka, jeździłem przy 0 stopni - da się wytrzymać. Jak cieplej to jeszcze się nie zapociłem - odprowadza dobrze, zawsze można wypiąć podpinkę na bardziej słoneczne dni, rozpiąć zamki na plecach i rękawach i przelot powietrza jak na golasa :-). Wyposażona w ochraniacze łokci i barków. Dokupiłem Back Converter na plecy - od halvarssons pasuje idealnie. Możesz spiąć z każdymi spodnaiami STR,Jofama, halvarssons. Gleby też nie było.
Jedyne co, to niepolecam kupowania w Polsce.
Mam gdzieś namiary na sklep w UK - rok temu zaoszczędziłem 30-40% od cen w Polsce.
Jak kupujesz komplet lub kilka rzeczy to się opłaca - inaczej przesyłka kosztuje tak czy inaczej 30-35 funtów. Za 10 dni miałem paczkę w domu - sklep OK.
Przy dzisiejszym kursie funta zapewne wyjdzie drożej niż rok temu, ale napewno taniej nież w naszym pięknym, drogim kraju. Zwłaszcza przy komplecie.
Pozdrawiam
misior jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2009, 16:45   #6
plakiet


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 186
Motocykl: nie mam AT jeszcze
plakiet jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 22 godz 14 min 48 s
Domyślnie

Mam spodnie i kurtkę graffiti.
Na chłodne dni po wpięciu wszystkich podpinek są ok.
Nie przemokły mi jeszcze, ale nie jechałem dłużej niż 2-3 godziny w deszczu i może z godzinę w ulewie.
Na upały też się sprawdzają po otwarciu wszystkich wywietrzników. Dawałem radę w prawie 40st.
Kurtka ma miejsce na zbiornik z wodą (lub innym płynem ) i można se z wężyka pociągać Ale nie używałem jeszcze tej opcji i nie wiem jak się to sprawdza.
No i masę kieszeni

Wykonanie solidne, ale nie mam porównania z innymi.

Kupowałem też w KOBI i same pochwały mogę napisać. Gratisy przy zakupie kilku rzeczy również były, ale największe uznanie za naprawę przepalonych od wydechu spodni (dziury, stopiony i niedziałający zasuwak). Nawet za przesyłkę nie płaciłem, nie mówiąc o usłudze.
plakiet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2009, 17:13   #7
Marcin SF
 
Marcin SF's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 687
Motocykl: RD07a
Marcin SF jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 42 min 27 s
Domyślnie

hmm to zaczynam mieć dylemat ee może jeszcze ktoś może dać opinię

ja w sklepie przymierzyłem spodnie bo potrzebuję (w sklepie 25 st.) założyłem z podpinką i membraną i po 5 minutach chodzenia po sklepie było mi w nich chłodniej niż w jeansach, no i opcja rozebrania kompletu praktycznie do 0 też bardzo ciekawa
Marcin SF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2009, 21:37   #8
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

Dodam że membrana jest wypinana w każdym modelu i latem jeżdże bez membrany. To naprawdę uniwersalny układ. Pewne braki membrany są wybaczalne z uwagi na łatwe ich wypiecie.
Andrzej_Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2009, 04:45   #9
motoartur


Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 15
Motocykl: terefere
motoartur jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 13 min 21 s
Domyślnie

Mam pytanie do posiadaczy Graffiti i Gi-Pants a propos siatkowego materiału (cienki pas zaczynający sie u dołu kurtki, zawijający na barku i przechodzący na plecy). Siatka ta wystęuje tylko w modelu czarnym kurtki. Pomarańczowe moro i szaro czerwona wersja mają w tych miejscach taki sam materiał jak w pozostałej części kurtki. W przypadku spodni Gi-Pants siatka występuje tylko w modelu białe moro na udach. W pomarańczowym i czarnym modelu już jej nie ma.

Czy miejscach gdzie jest siatka kurtka nie jest zbyt przewiewna i nie przepuszcza od razu wody? Wydaje mi się że będzie wiać po nerkach i zalewać wodą wnętrze kurtki przy najmniejszym deszczu. Da się w tym jeździć bez membrany?

Pozdrawiam
motoartur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2009, 22:23   #10
MTBiker
 
MTBiker's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Wawa
Posty: 86
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
MTBiker jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 6 godz 59 min 13 s
Domyślnie

a nie chodzi Ci o rozpinane wywietrzniki ? przymierzalem rozne wersje kolorystyczne (mam kurtke pomaranczowe camo) i roznic nie zauwazylem....

Ostatnio edytowane przez MTBiker : 15.06.2009 o 22:27
MTBiker jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.