Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.09.2019, 08:19   #1231
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

No i bomba. Zdrowia !
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2019, 21:15   #1232
Zuczek38


Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: sosnowo
Posty: 53
Motocykl: nx650 i trampek
Zuczek38 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 7 godz 30 min 34 s
Domyślnie

dzisiaj mija 5 miesięcy od fatalnej soboty na Beskid rally .
po pieciu miesiącach można powiedzieć że jest dobrze , nadgarstki się zrosły przetrwały żniwa , nic nie odpadło . Lekarz w lipcu powiedział że mogę już motorkiem jeździć ,więć powoli z pewnymi oporami dosiadam trampiszona i zwiedzam okolicę . Pewne ograniczenia są w głowie , i w rękach w głowie to może i na plus , w rękach trochę gorzej bo ciężko poderwać trampka na koło w offie , i po długiej jeździe lekko drętwieją ręce .
Sąsiedzi i okolica są jakby trochę zdziwieni że po takim wypadku jeszcze się pcham na motorek , trochę też jestem odrobinę zdziwiony że mi ta pasja nie przeszła , dobrze że podczas operacji mi krwi nie przetaczali więc benzyna nadal krąży w żyłach .
Pozdrawiam wszystkich kuracjuszy tego tematu , i życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności .
Zuczek38 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2019, 10:40   #1233
Sierdiukov
 
Sierdiukov's Avatar


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Kraków
Posty: 131
Motocykl: AT CRF1000
Sierdiukov jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 22 godz 33 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zuczek38 Zobacz post
dzisiaj mija 5 miesięcy od fatalnej soboty na Beskid rally .
po pieciu miesiącach można powiedzieć że jest dobrze , nadgarstki się zrosły przetrwały żniwa , nic nie odpadło . Lekarz w lipcu powiedział że mogę już motorkiem jeździć ,więć powoli z pewnymi oporami dosiadam trampiszona i zwiedzam okolicę . Pewne ograniczenia są w głowie , i w rękach w głowie to może i na plus , w rękach trochę gorzej bo ciężko poderwać trampka na koło w offie , i po długiej jeździe lekko drętwieją ręce .
Sąsiedzi i okolica są jakby trochę zdziwieni że po takim wypadku jeszcze się pcham na motorek , trochę też jestem odrobinę zdziwiony że mi ta pasja nie przeszła , dobrze że podczas operacji mi krwi nie przetaczali więc benzyna nadal krąży w żyłach .
Pozdrawiam wszystkich kuracjuszy tego tematu , i życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności .
Zbierałem Cię po tej glebie z kilkoma chłopakami, widziałem również sam lot międzyplanetarny. Cieszę się, że dochodzisz do siebie. Zdrowia!
Sierdiukov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2019, 12:32   #1234
_-aska-_
 
_-aska-_'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 437
Motocykl: Yamaha Radian&WR250F
_-aska-_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 19 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zuczek38 Zobacz post
dzisiaj mija 5 miesięcy od fatalnej soboty na Beskid rally .
(...) ciężko poderwać trampka na koło w offie
5 miesięcy po złamaniu nadgarstków bierzesz się za stawianie motocykla (i to dość ciężkiego) na koło? Szacun dla Ciebie i dla lekarzy! Oraz Twoje zdjęcie powinno znaleźć się w encyklopedii jako ilustracja hasła "twardziel nie do zdarcia".
_-aska-_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2019, 22:00   #1235
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,666
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 1 min 59 s
Domyślnie

Czesc.Pacjent z wieloodłamowym złamaniem miednicy oraz centralnym zwichnięciem prawego stanu biodrowego. Wypadek w Tadzykistanie, poleciał gość w skały na 690tce. Stało się t6 tygodni temu. Po 5 tygodniach (!) po wypadku stabilizacja kości miednicy, obecnie ograniczenie zgięcia w stanie kolanowym i porażenie nerwu strzałkowego.
Pacjent to Steve, jest Australijczykiem i bywał na naszych zlotach. Pracuje dla mnie w Advfactory, generalnie najlepszy jeździec jakiego znam i chyba też najlepszy kumpel.
W tej chwili pionizowany, zdjęć Wam oszczędzę, żebyście nie nabrali wstrętu do motocykli.
Szukam podpowiedzi co z nim robić. Rehabilitacja w domu? Jakiś wyjazd? Turnus gdzieś? Radiolog podpowiesz coś
Aha, poskładano mu tyłek w Otwocku.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.

Ostatnio edytowane przez sambor1965 : 19.09.2019 o 22:07
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2019, 08:04   #1236
doc
 
doc's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Piaseczno
Posty: 8
Motocykl: RD03
Przebieg: 140k
doc jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 18 min 21 s
Domyślnie

Generalnie rzeczywiście nie rokuje to najlepiej. Jeśli są środki, a nie jest to tania sprawa, można ogarnąć turnus rehabilitacyjny w Constance Care na granicy Konstancina i Józefosławia. Trzeba się nim kompleksowo zająć żeby nie porobiły się przykurcze (1. z porażenia nerwu, 2.z powodu złamań przezstaeowych). Pozdr i szybkiego powrotu do pełni sił!
doc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2019, 08:58   #1237
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

oszkurde.... pozdrów go Sambor.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2019, 09:30   #1238
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 627
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 godz 16 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Czesc.Pacjent z wieloodłamowym złamaniem miednicy oraz centralnym zwichnięciem prawego stanu biodrowego. Wypadek w Tadzykistanie, poleciał gość w skały na 690tce. Stało się t6 tygodni temu. Po 5 tygodniach (!) po wypadku stabilizacja kości miednicy, obecnie ograniczenie zgięcia w stanie kolanowym i porażenie nerwu strzałkowego.
Pacjent to Steve, jest Australijczykiem i bywał na naszych zlotach. Pracuje dla mnie w Advfactory, generalnie najlepszy jeździec jakiego znam i chyba też najlepszy kumpel.
W tej chwili pionizowany, zdjęć Wam oszczędzę, żebyście nie nabrali wstrętu do motocykli.
Szukam podpowiedzi co z nim robić. Rehabilitacja w domu? Jakiś wyjazd? Turnus gdzieś? Radiolog podpowiesz coś
Aha, poskładano mu tyłek w Otwocku.
W tej chwili to dokładna konsultacja medyczna, aby ocenić dokładnie co się stało z nerwem..? Nie wiadomo czy nie sama blizna powoduje porażenia nerwu, czasem nawet konieczne jest zabiegowe usuwanie blizny.. Dużo przyczyn może być...
A na początek to trzymać nogę w dużym cieple, żeby jak najszybciej się zregenerowały włókna nerwowe, nie chłodzić w żaden sposób. Dużo witamin z grupy B i może zapytać o kortykosteroidy (mam nawet tabletki, na kolano je brałem, ale nie pamiętam nazwy, sprawdzę w domu, ale i tak bezz recepty nie kupi...), coś neuroprotekcyjnego. Najważniejsze to rehabilitacja faktyucznie jak doc napisał... Zerknij na YT i poszukaj filmów na domowe ćwiczenia w tej kwesti, a żeby się nawet dowiedzieć więcej o operacjach czy leczeniach w poszczególnych przypadkach:
np.:
youtube. com/watch?v=J7-L9MFRXD8

Kumpel miał jakiś Bioness Technomex L300 takie urządzenie zakładane na nogę jak był po udarze i twierdził że pomaga, ale nie wiem czy tak dobrze. Zwykłe ortezy na opadające stopy to nawet ten co ja ostatnio używałem REH4MAT miał na wyposażeniu...
Zdrófka!
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2019, 18:08   #1239
e_elins
 
e_elins's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Chełm
Posty: 186
Motocykl: nie mam AT jeszcze
e_elins jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 16 godz 37 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Czesc.Pacjent z wieloodłamowym złamaniem miednicy oraz centralnym zwichnięciem prawego stanu biodrowego. Wypadek w Tadzykistanie, poleciał gość w skały na 690tce. Stało się t6 tygodni temu. Po 5 tygodniach (!) po wypadku stabilizacja kości miednicy, obecnie ograniczenie zgięcia w stanie kolanowym i porażenie nerwu strzałkowego.
Pacjent to Steve, jest Australijczykiem i bywał na naszych zlotach. Pracuje dla mnie w Advfactory, generalnie najlepszy jeździec jakiego znam i chyba też najlepszy kumpel.
W tej chwili pionizowany, zdjęć Wam oszczędzę, żebyście nie nabrali wstrętu do motocykli.
Szukam podpowiedzi co z nim robić. Rehabilitacja w domu? Jakiś wyjazd? Turnus gdzieś? Radiolog podpowiesz coś
Aha, poskładano mu tyłek w Otwocku.


Pisz na - Przebyłam już sporo rehabilitacji itp po urazie m. In. Miednicy i in. Również po zespoleniu itp.
e_elins jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2019, 19:28   #1240
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,021
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 50 min 49 s
Domyślnie

witam w gupie
ja tylko wstałem z łózką w Brennej
teraz głownie pozycja leząc
Załączone Grafiki
Typ pliku: png Exhibeon 2.7.37-SNAPSHOT 01.11.2019 19_12_02.png (732.2 KB, 73 wyświetleń)
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
??Kącik Video-Edytora - PROPOZYCJA Tymon Inne tematy 4 06.05.2011 10:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.