Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.04.2013, 23:52   #201
Genek
 
Genek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Wlkp.
Posty: 391
Przebieg: rosnący
Genek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 6 godz 40 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szparag Zobacz post
Bezpiecznik o którym piszesz odpowiada również za zapłon i pompę paliwa, więc zgadzało by się, musiałeś zrobić gdzieś zwarcie które ujawniło się po przekręceniu kluczyka paląc bezpiecznik.
Pozdr.
No właśnie mi się wydaje, że zwarcie zrobiłem przed przekręceniem kluczyka, inaczej po wymianie bezpiecznika zwarcie byłoby cały czas. A tak nie jest, bo wymieniłem bezpiecznik i jest ok. Widocznie idzie jakimś cudem zrobić zwarę kluczem od świec na wyłączonym zapłonie
Genek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2013, 00:58   #202
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,050
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 37 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nemo Zobacz post
Jestem na etapie gruntownego serwisu przedniego amortyzatora, wymiana oleju, uszczelniaczy i wszystkich teflonowych tulejek, etc. W czasie demontażu niepotrzebnie (w tedy nie wiedziałem) bawiłem się goleniami, a dokładnie tulejkami wewnątrz goleni w ich dolnej części, posiadajaąone takie okienka na przestrzał, jeśli się te tuleki wewnatrz odpowiednio się przekręci. Nie wiem jak powinny być ustawione kręcące się tulejki wewnątrz lag amortyzatora. Czy powinny być przekręcone umozliwiając przeplyw oleju tj. okienka otwarte, czy przeciwnie? Czy powinny byc te okienka zamknięte? Jak ustawić wspomniane tuleki, by nie zaszkodzić sobie w składaniu amortyzatora? Jak je ustawić?

Czy chodzi ci o część o nr 21,jeśli tak to nie ma znaczenia jak ustawisz je wzgledem lag,ta część jest mocowana na stałe do goleni amortyzatora.

Montując zawieszenie nieraz ktoś kreci lagami i otwory sie poprzestawiają względem siebie..


Niech mnie Szparag poprawi jeśli sie myle,nie spotkałem sie z informacjami na ten temat.

__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/

Ostatnio edytowane przez motomax : 04.04.2013 o 00:59 Powód: fiszka
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2013, 09:20   #203
nemo
 
nemo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Olkusz
Posty: 81
Motocykl: RD04
Przebieg: 262000
nemo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 10 godz 35 min 20 s
Domyślnie

Tuleja, o którą mam na myśli znajduje się w metalowej ladze amortyzatora nr 13, na rysunku w jej dolnej części z boku jest otwór widoczny na zamieszczonym powyżej rysunku. Wewnątrz tej lagi obraca się metalowa tuleja o wysokości ok. 5cm, która również ma otwór, jeśli tuleje tą ustawi się kręcąc wobec lagi, otwór w ladze o którym wspomniałem na początku (widoczny na rysunku) będzie odkryty/otwarty lub zakryty/zamknięty. Dowiedziałem się, że ma to olbrzymi wpływ na tłumienie amortyzatora, w jakiej pozycji jest powyższe okienko (otwarte/zamknięte). Jak powinno być?
nemo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2013, 09:22   #204
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Genek Zobacz post
No właśnie mi się wydaje, że zwarcie zrobiłem przed przekręceniem kluczyka, inaczej po wymianie bezpiecznika zwarcie byłoby cały czas. A tak nie jest, bo wymieniłem bezpiecznik i jest ok. Widocznie idzie jakimś cudem zrobić zwarę kluczem od świec na wyłączonym zapłonie
Jest to nie realne by zrobić zwarcie na przewodach w których nie płynie prąd.
Amen .
Wydrukuj sobie schemat i przeleć wiązkę w poszukiwaniu problemów z czarnym kablem z białym paskiem, oraz czarnym z czerwonym paskiem. Najczęstsze problemy i powody spalenia tego bezpiecznika to :
Zwarcie na pompie paliwa, lub uszkodzony stycznik pompy np. zablokowany przez niewłaściwy montaż.
Uszkodzona izolacja przewodów w okolicy, cewek lub uszkodzona cewka.
Uszkodzony przekaźnik rozrusznika.
Uszkodzenie przewodów w prawym przełączniku zespolonym na kierownicy.
Użyszkodnik kopiący bez pojęcia w instalacji.
Oczywiście to tylko najczęstsze.
Pozdr.

Grzebałeś przy świecach, sprawdź cewki !!

Cytat:
Napisał nemo Zobacz post
Tuleja, o którą mam na myśli znajduje się w metalowej ladze amortyzatora nr 13, na rysunku w jej dolnej części z boku jest otwór widoczny na zamieszczonym powyżej rysunku. Wewnątrz tej lagi obraca się metalowa tuleja o wysokości ok. 5cm, która również ma otwór, jeśli tuleje tą ustawi się kręcąc wobec lagi, otwór w ladze o którym wspomniałem na początku (widoczny na rysunku) będzie odkryty/otwarty lub zakryty/zamknięty. Dowiedziałem się, że ma to olbrzymi wpływ na tłumienie amortyzatora, w jakiej pozycji jest powyższe okienko (otwarte/zamknięte). Jak powinno być?
Jak tyś wpadł na to żeby tym kręcić I poco .

Nie dokładnie jest to tak jak piszesz, one są cały czas otwarte, kwestia tylko tego jak otwory układają się względem siebie. Obejrzałem kilka lag i wychodzi na to że są przesunięte względem siebie tak, by nie były na przeciw siebie ( otwory ), ale w sposób dość chaotyczny czyli nie ma zasady. Gdyby było tak że to się zamyka to uszczelniacze wyjechały by na pierwszej dziurze
Z tym olbrzymim wpływem też się nie zgodzę, ale minimalny na pewno ma ( chodzi o ustawienie otworów )
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 06.04.2013 o 11:27
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2013, 19:54   #205
nemo
 
nemo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Olkusz
Posty: 81
Motocykl: RD04
Przebieg: 262000
nemo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 10 godz 35 min 20 s
Domyślnie

Przyjrzałem się tym tulejkom, tulejki mają dwa otwory - na przeciw siebie. A lagi maja cztery otwory, symetrycznie po dwie przeciwlegle. Tulejkę można ustawić względem lag tak aby dwa otwory naprzeciwległe były otwarte, wówczas dwa pozostałe w goleniach są zamknięte. Lub przekręcić tulejkę i mamy cztery wszystkie otwory przymknięte. Mam przeczucia, że otwortki te powinny byc zamknięte. W sytuacji gdy okienka są zamknięte, olej wewnątrz lagi, dalej bedzie sie przedostawał na zewnątrz, bo ich konstrukcja na to pozwala - to nie jest w zadnym razie szczelne połączenie. Jak powinny być ustawione tuleje względem goleni?
nemo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2013, 20:13   #206
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Tak by 4 były zakryte, jest logiczne, ale poruszają się one swobodnie, więc mogą się przestawić podczas normalnej pracy zawieszenia, obejrzałem to dziś dokładnie, nie ma to większego znaczenia na pracę, ważniejsza jest tutaj ich (tzn otworów) średnica, nie ustawienie. Gdyby to miało znaczenie, japońce by tego tak nie zostawili . Składaj nie kombinuj .
pozdrawiam
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2013, 20:21   #207
nemo
 
nemo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Olkusz
Posty: 81
Motocykl: RD04
Przebieg: 262000
nemo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 10 godz 35 min 20 s
Domyślnie

Dzięki wielkie, trza składać!!
nemo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.04.2013, 04:26   #208
Stary-S3
 
Stary-S3's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Ponownie Kotlina Kłodzka :D
Posty: 450
Motocykl: RD07 mit VW parts :D
Stary-S3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 15 godz 9 min 23 s
Domyślnie

Zrobiłem dziś 80 km po wcześniejszym "odpowietrzeniu z nadmiaru azotu" przedniego zawieszenia. Pełny komfort dla rąk kierownika. Znaczy działa!
__________________
Ale dlaczego Honda?... Bo VW nie robi motocykli...
Stary-S3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2013, 08:59   #209
oskar_z
 
oskar_z's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Zielona Góra
Posty: 216
Motocykl: 950 SE
oskar_z jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 9 godz 36 min 30 s
Domyślnie

Cześć Szparag, chciałem wymienić płyn hamulcowy i skończyło sie tym, że jedna ze śrub zrobiła się "na okrągło". Jak sobie najskuteczniej poradzić z wykręceniem tej śruby?
oskar_z jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2013, 09:10   #210
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Naciąć dremelkiem na płaski śrubokręt, jak nie pójdzie to przecinaczek i młotek, a jeśli nie to rozwiercanie. Na przyszłość, zanim zaczniesz odkręcać, to należy dobrze dopasować śrubokręt, wsadzić w śrubę i stuknąć delikatnie młotkiem od góry w śrubokręt, tak by wzruszyć lekko śrubę. Jak nie pójdzie, to śrubokręt udarowy.
Jak będziesz składał to troszkę smaru miedzianego i leciutko to dokręć zgodnie z serwisówką.
Pozdrawiam
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moskity, robale i inne... jak się chronić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 20 10.03.2013 17:10
Woda - jak pić, aby się dobrze napić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 33 24.02.2013 23:59
Poradnik: Jak przetrwać na pustyni Elwood Kwestie różne, ale podróżne. 10 05.06.2011 22:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.