Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.05.2014, 06:32   #261
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zipo Zobacz post
Po co dyskusja o skutkach?
Teren prywatny powinien byc ogrodzony i opisany.
Las,laczka czy bajorko.Nikt nie bedzie wlamywal sie wtedy na taka parcele.
Nie ma ogrodzenia? To wina wlasciciela
większej bzdury nie słyszałem. To może od razu wyłapiesz wszystkie dzikie zwierzęta i zamkniesz je w zoo? I jeszcze określisz rodzaj ogrodzenia i jakie ma mieć napięcie na drucie kolczastym by ktoś "nie pomylił się" i nie miał wątpliwości że to teren prywatny?

To wszystkie lasy też ogrodzimy. Bo nie ma że teren Skarbu Państwa i tu możesz sobie jeździć do woli. też ma właściciela i takie same ryzyko odszkodowania niesie.
Nie, mam lepszy pomysł. Tych skurwysynów na motorkach, quadach i terenówkach co niszczą jest tak mało, że wszyscy Ci WŁAŚCICIELE złożą się na 1ha ziemi gdzie zamknie się takich szkodników. Po co zaraz grodzić wszystkie działki w Polsce?

przecież gdziekolwiek jedziesz, to nie Twoje. Dlaczego nie możesz tego uszanować?
Po co kupował taki crossa, quada, terenówkę jak nie ma gdzie jeździć? nie byłoby takich co nie potrafią uszanować własności - nie byłoby linek między drzewami.

Dlaczego Kowalski ma przejmować odpowiedzialność za czyjąś głupotę?

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 23.05.2014 o 06:52
Ziarko jest offline  
Stary 23.05.2014, 07:21   #262
Tomek
 
Tomek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Ok. Sandomierza
Posty: 516
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Tomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 15 godz 22 min 56 s
Thumbs up

Ziarko, masz rację!
Tomek jest offline  
Stary 23.05.2014, 07:29   #263
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Rozwieszanie linek między drzewami i przykrywanie dech z nabitymi gwoździami na ścieżkach ukrytych pod liśćmi to bandyctwo , tak samo jak jazda naćpanym czy najebanym autem , ale jakoś nie wszyscy mają tego świadomość i dochodzi do tragedii !
Jeśli ktoś rozjeżdża pola uprawne albo jeździ po młodnikach , parkach i terenach łowieckich to jest to wyłącznie weekendowy sfrustrowany turystą z miasta , którego na moment spuszono ze smyczy !
Sam bym im skopał dupę za to . Ale mam na to od dawna wyjebane i jeżdżę tam gdzie długość smyczy frustratów nie sięga i Wam również tego życzę bo kiedyś przyjdzie ten dzień że będziesz mógł sobie tylko popatrzeć na enduraka ponieważ zdrowie nie pozwoli ci na nim jeździć , więc żyj chwilą ......
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline  
Stary 23.05.2014, 07:31   #264
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

@Ziarko

Mowa o drucie pomiedzy drzewami a nie grodzeniu lasu.
Masz bol dupy ,ze ktos wtargnie na twoja ulubiona laczke to zrob plot.
Wtenczas nikt nie wjedzie bo zobaczy plot.
Zwierzakow w to nie mieszaj.Moga wedrowac jak chca...poki oczywiscie nie trafia na twoje
sidla czy dubeltowke.
Sredniwiecze minelo a co niektorym ciagle marza sie samosady..
Wlasnie przez takie nastawienie jest tak rozbudowane prawo,co by sie ludzie nie zabijali nawzajem
 
Stary 23.05.2014, 07:32   #265
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Ziarko, zaczynasz gadać takie bzdury, jak niektórzy z tych eko-potłuczonych na forum lasów.
Mam nadzieję, że to tylko z emocji, więc spróbuję - oznaczenie wjazdów do lasów wcale
nie jest takie głupie. Oczywiście lesni się przed tym bronią, bo robota, koszty, bo wystarczy
im zapis w ustawie, żeby mieć władzę i utrzymywać formacje paramilitarne, jak 40 lat temu.

Ale te czasy juz minęły - mapy lasów przestały być poufne, zainteresowanie wojska i służb
tymi terenami znacznie zmalało, a drewno przestało być materiałem strategicznym.
Dzisiejszy obywatel ma prawo wiedziec, gdzie obowiązuje jakis przepis, ZWŁASZCZA
w kwestii majatku państwowego. Granica tego terenu powinna byc JAKKOLWIEK zaznaczona.

Wyobraź sobie sytuację, w której planując autem przejazd np. 200 km musisz nauczyc sie
na pamięć wszystkich (!) po drodze znaków, miejscowości, skrętów, słupków i ograniczeń.
Raz skręcisz źle, albo pojedziesz o 10 za szybko - wyskakuje niebieski ludzik i mówi ,,mandat''.

Naprawdę chcesz żyć w takiej rzeczywistości?
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 23.05.2014, 07:37   #266
czeczen


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 28
Motocykl: nie mam AT jeszcze
czeczen jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 36 min 18 s
Domyślnie

Przypadkiem nie lepiej jest zacząć od siebie i swojego otoczenia ....? Kto lepiej wie,widzi i częściej spotyka baranów ryjących gdzie popadnie niż my - mieszkający w danym rejonie ? Znacznie skuteczniejsze od zakazów,obław,linek jest (co sprawdziłem) wywarcie wpływu na ryjących poprzez rozmowę - czy to grzeczną i logiczną (jeżeli jest z kim rozmawiać) czy też opierdol lub ... wpie..ol ! Wystarczy takim szczeniakom (lub osobnikom z kryzysem wieku średniego) orzącym prywatne uprawy,rezerwaty, tereny chronione wytłumaczyć! A to czy będzie to tłumaczenie słowne czy ręczne .... zależy od odbiorcy. Zdedcydowanie jestem zwolennikiem tłumaczenia logicznego i kulturalnego - jeżeli nie "kierowcom" to ich rodzicom,znajomym.:]
czeczen jest offline  
Stary 23.05.2014, 07:57   #267
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zipo Zobacz post
@Ziarko
Masz bol dupy ,ze ktos wtargnie na twoja ulubiona laczke to zrob plot.

Zwierzakow w to nie mieszaj.Moga wedrowac jak chca...
Kolego, mogę Ci dać mojej maści na ból dupy. Nie używam jej od dawna. Skup się: nie akceptuję drutu, ale rozumiem dlaczego tam jest. To nie tolerowanie, to nie jest namawianie. Nakaz grodzenia wszystkiego to zamknięcie w rezerwatach ścisłych zwierzyny dzikiej I już nie będą mogły wędrować jak chcą. Już dziś mają z tym problem.

Sowizdrzał - znaki tak. Ale nie grodzenie. Nie jesteśmy sami na tej planecie.
Ziarko jest offline  
Stary 23.05.2014, 09:34   #268
BIAŁY
 
BIAŁY's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: PRZEWORSK
Posty: 412
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BIAŁY jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 23 godz 43 min 39 s
Domyślnie

Moim zdaniem druty, deski itp. nie zawsze są rozwieszane przez właścicieli terenu. Umieszczają je po prostu "ludzie", nienawidzący motocyklistów, kładowców itp. Przyczyną tej, w większości przypadków jest oczywiście nieodpowiednie zachowanie pewnych osobników, i na to nie ma rady.

Ostatnio kilkakrotnie spotkałem się z atakami podczas normalnej (w miarę przepisowej) jazdy po drodze przez miejscowość. Wygląda to tak, że z posesji przy drodze wyskakuje do mnie gość i wrzeszczy, wymachuje rękami itp. O co chodzi ? ...
Ano o to, że po tej drodze śmigają sobie ścigacze i korzystając z w miarę dobrej drogi odkręcają ile się da. A mnie się obrywa bo jadę powoli, a słychać, bo jadę afryką z arrowem.

Tak sobie myślę, że dzisiaj deski, druty w lesie. A jeśli takiemu frustratowi odbierze rozum, to zacznie na drodze rozsypywać piach, kamienie, czy inne świństwo.
A co niech się rozpier... jak nie potrafi powoli jeździć. Będzie jednego mniej.
__________________

1) Cztery koła poruszają ciało, a dwa duszę.
2) Szczury są jak ludzie, choć odwrotnie może być.

Ostatnio edytowane przez BIAŁY : 23.05.2014 o 09:37
BIAŁY jest offline  
Stary 23.05.2014, 09:34   #269
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

No to ,one more time..

Jak potrzebuje kasy to pytam o kase w banku.
Nie pytam sasiada.

Jak chce by mi nikt po chacie nie chodzil to zamykam drzwi
A nie licze na to ,ze dobrzy ludzie tak nie robia.
Rozumiem, ze sa tez zli ludzie.
Mamy instytucje to wywierajmy wplyw na ludzi przez instytucje.


Jak mam ziemie i nie chce by ktos tam palil ognisko i rozbil namiot, to
grodze i daje tabliczke z info.A jak rozumiem , ze ludziee
lubia pobiwakowac i pospiewac przy piwku akurat na mojej ziemi, to im pozwalam.
Od czasu do czasu pojawia sie jakis koles co lubi sie pokazac i pochwalic dzidowaniem.
Czy mam na niego polowac a narazac reszte na jakies wnyki?
Nie.
Rozumiem czemu nie wolno mi rozciagnac drutu.Bo ktos moze zginac.

Minimalnie oznacz swoj teren i postaw tablice z prostym opisem co to za ziemia po co i czyja,popros o zachowanie dbalosci o to co na niej jest i tlumacz .Wstaw kilka zdiec i zapros moze na rozmowe podajac maila...itp.
W UK takich tablic sa tysiace.Swiadomosc jest wieksza ale incydenty sie zdazaja sporadycznie.Jesli kogos przylapia to pokazuje sie go w lokalnej gazecie a potem edukuje
To moze zaprocentowac.
No co tu jeszcze rozumiec.Acha, moze to, ze moje rozumowanie moze byc bledne?
Dlatego trzeba polegac na prawie i wspoltworzyc jego lokalne zastosowanie?
 
Stary 23.05.2014, 09:47   #270
Tomek
 
Tomek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Ok. Sandomierza
Posty: 516
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Tomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 15 godz 22 min 56 s
Domyślnie

Już widzę jak odstraszająco działają te tabliczki
Tomek jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.