Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.05.2014, 19:35   #91
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

dodam, że efektem ubocznym wielokrotnie oddania takich dróg do publicznego użytku, są wnioski wielu użytkowników o utwardzenie takiej drogi.
Powyższego nie pisałem by zniechęcić do działania tylko uzmysłowić chętnym, na jaką drogę wchodzą.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 06.05.2014 o 19:43
Ziarko jest offline  
Stary 06.05.2014, 19:43   #92
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Ziarko,chodziło mi bardziej o coś takiego:
http://rdlpzg.gis-net.pl
Można? Można ,takie coś w zupełności mi odpowiada
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......

Ostatnio edytowane przez RAVkopytko : 06.05.2014 o 19:47
RAVkopytko jest offline  
Stary 06.05.2014, 20:21   #94
Sub
 
Sub's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Południe
Posty: 990
Galeria: Zdjęcia
Sub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 22 godz 6 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sowizdrzal
SUb, to napisałem ja, a nie newbie007...
No tak...nie działa mi quote więc dziergam ręcznie... poprawione
Cytat:
Napisał sowizdrzal
A Ty żartujesz z nas, nie przeczytawszy wątku, prawda?
A skąd... Zamiast pracować męczę się w "leśnych" wątkach na kilku forach... Ale zgłosiłeś problem, więc podpowiedziałem jak ja sobie radzę w rozstrzyganiu takich dylematów. Staram się pozostać pomocny tym bardziej, że często wjeżdżam to tu, to tam... Pismo LP wiadomo czemu służy. Czy opisuje wiernie tragiczny wypadek? Nie wiem, nie było mnie tam. Pracując z rodzinami nauczyłem się, że zawsze są dwie opowieści, często różniące się od siebie, więc jestem ostrożny w osądzaniu kogokolwiek. Nadal trudno mi się otrząsnąć po śmierci Orzepa: jeżdżę wolniej, częściej w odblasku, minimalizuję ryzyko wpisane w jazdę na motocyklu...czy to wystarczy? Pewnie nie, bo przecież nie wszystko ode mnie zależy niezależnie od tego czy jestem na otwartej, krajowej asfaltówce, czy na zamkniętej, leśnej-szutrowej. Każda skrajność (utopijna wizja świata bez zakazów czy zamykanie wszystkiego) ociera się o fanatyzm, a to dalekie od zdrowego rozsądku.

Wypluwanie swojej złości na "leśny beton" to nic innego w tym momencie, jak prosty sposób poradzenia sobie z naszymi emocjami po odejściu Daniela...
__________________

*RSA 2024*

Ostatnio edytowane przez Sub : 06.05.2014 o 20:25
Sub jest offline  
Stary 06.05.2014, 20:51   #95
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Spójrz na mapę gdzie jest Puszcza Notecka, ogromna rzesza dróg publicznych, szutrowych. Na południe od Warty, Międzychód, Wronki, Sieraków, Skwierzyna cała masa dróg szutrowych i leśnych będących dojazdami do pól, a wiec z prawem przejazdu. Nie trzeba się na siłe spinać by jechać oddziałami leśnymi i przecinkami. Całe drogi szutrowe prowadzące przez Puszczę, od leśniczówki do leśniczówki, co najmniej jedna, jest drogą publiczną. Znajdziesz tu też drogi wojewódzkie w standardzie drogi polnej. Tu nie raz GPS skierował TiRa na manowce, bo wg mapy droga wojewódzka a wiec szybka okazała się piaskową pułapką.

Widzisz Ziarko akurat się składa że pochodzę z tych okolic i ojciec mój pracował w nadleśnictwie dzięki czemu wiem mniej wiecej które drogi są leśne a które publiczne. Natomiast nie mam pojęcia jakim cudem obca osoba ma to wiedzieć? Drogi nie są pooznaczane, nie ma znaków, zakazów, szlabanów. Samemu mi się zdarzyło wjechać nieświadomie na teren Natura 2000 bo nie było tablic ostrzegawczych.
 
Stary 06.05.2014, 21:10   #96
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

No, jeśli chodzi o Natura 2000 - to cała Puszcza Notecka jest w w tym obszarze. Na południe od Warty, to wg terenu Sierakowskiego Parku Krajobrazowego. Ponadto te okolicy to teren wielu obszarów Naturowych. W samej naturze, dopóki jeździsz drogami, to żaden problem. Robić to można legalnie.
Co do oznaczenia. Fakt, nie wszystkie są takie klarowne, np. słynny telegraf jest bardzo często uczęszczany, głównie służby leśne a mimo to jest to drogą zamkniętą dla ruchu.
Ale na mapach to często widać. Wielokrotnie drogi leśne, są drogami wyłącznie w terenie, a na mapach są jako szlaki oznaczone.
Ziarko jest offline  
Stary 06.05.2014, 21:11   #97
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,161
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 28 min 59 s
Domyślnie

Ufff. Przerobiłem ten wątek , jak i forum leśne .

Nasuwa mnie się takie pytanie ( do tych starszych indian z forum co pamiętają oczywiście ) . Jak to było ze wstępem ( również wjazdem ) do lasu , paleniem ognisk , biwakowaniem w miejscach "dzikich" powiedzmy w latach 60- 70 tych czyli 40 - 50 kilka lat temu. Czy przysłowiowy " świstak" miał taką władzę jak teraz i lasy były dla wybranych , czy były ogólnodostępne dla wszystkich , a ewentualne spotkanie z leśniczym nie zaczynało się od recytowania taryfikatora z mandatami .

Myślę , że telefony , pisma i prośby z błaganiami do LP nic nie pomogą . Może ktoś mocno rozgarnięty napisze pismo-petycję pod którą można będzie się podpisać i wysłać do odpowiednich organów. Nadleśnictwa to służby mundurowe , a te raczej reagują na wyraźne rozkazy - polecenia niż pobożne życzenia .Sami zresztą na forum leśnym zasłaniają się brakiem przepisów umożliwiających patrzenie przychylnym okiem na pojazdy silnikowe w lesie . Po tak długim czasie przebywania - pracy w lesie ciężko jest zmienić psychikę człowieka który widzi świat tylko przez pryzmat swojej firmy .

Dodam od siebie ,że nie popieram powiedzenia " róbta co chceta " i lokowania prawa poniżej lędźwi . Chyba stać nasze państwo na wysiłek i wyznaczenia nawet dla wścieklaków jakiegoś obszaru z pośród 9,3 mln ha lasów .
Taki ukłon oczywiście musiałby być respektowany przez motocyklistów , a osoby łamiące ustalenia ( w myśl zasady dać mu palec wyrwie rękę ) powinny z automatu być eliminowane przez samych motocyklistów .

Na temat śmietników w lasach - niepotrzebna kosztowna bzdura . Swoje śmieci zabieraj ze sobą .


z pozdrowieniem

" nie było nas , był las , nie będzie nas ....... "
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline  
Stary 06.05.2014, 21:16   #98
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Sebol tamtych czasów nie można za bardzo porównywać z obecnymi - wszelkich pojazdów było zdecydowanie mniej i z reguły motocyklem najczęściej typu wsk ludzie dojeżdżali do pracy a nie traktowali tego jako hobby , samochodami zaś jeździli "wybrańcy ludu " i nikt (czytaj leśniczy) raczej nie próbował ich szarpać.
Klas jest offline  
Stary 06.05.2014, 21:33   #99
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Ja pamiętam te całe autobusy ze śląska na grzyby. Jakby nagle cały Sosnowiec i pół Katowic zjechało. Maluchem dojazd nad każdy leśny biwak (a było tego 2x wiecej, a pól namiotowych w każdej wiosce ) można legalnie było. Ale faktem, że ludzie jacyś bardziej kulturalni byli.

A potem przyszła wolność ........ i polska demokracja rozumiana jako anarchia czyli teraz mi wszystko wolno i g...o mi zrobicie
Ziarko jest offline  
Stary 06.05.2014, 21:41   #100
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,161
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 28 min 59 s
Domyślnie

No tak . " Świat poszedł do przodu, pojawiły się komputery, amfetamina, samoloty ... " to i z głową pewne sprawy trzeba na nowo rozpoznać i rozsądnie rozwiązać . Nie oznacza to jednak ,że się nie da i nie można tego pogodzić tak jak to na forum leśnym piszą .

Co do ludzi , to faktycznie niektórym się w d...ie poprzewracało .
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś

Ostatnio edytowane przez sebol : 06.05.2014 o 21:49
sebol jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.