Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.01.2012, 14:04   #31
Wolo
 
Wolo's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 950
Motocykl: RD07a
Wolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 23 godz 55 min 52 s
Domyślnie

Leniuszek...

http://africatwin.com.pl/showthread....ighlight=myjka

http://africatwin.com.pl/showthread....ighlight=myjka
Wolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2012, 14:26   #32
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

o proszę Rewelacja, jeszcze gdyby ktoś w Poznaniu lub bydgoszczy takie cudo miał to chętnie bym odwiedził ale do rzeszowa to hoho Chyba że pocztylionem wyslę Zobaczymy narazie zakupuje się :] szastam kasiorą.

Tylko nie leniuszek :P
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2012, 23:42   #33
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

Częste garażowanie wraz ze spijaniem chłodnego pifka zaowocowały katarem połączonym z zapaleniem gardła Cóż tak bywa a robota sama się nie zrobi

Wczoraj (poniedziałek 02.I) walczyłem z zaciskami które niefortunnie nazwałem "zapieczonymi"....raczej zespawanymi chciałem powiedzieć. Syf jaki był w płynie hamulcowym, w przewodach oraz samych zaciskach świadczy że hamulców tak naprawdę nie miałem, a owe tłoczki są zespawane nalotem rdzy. Uszkadzając jeden tłoczek a zakupując od Kraft90 dwa zapasowe stwierdzam że zaciski mogą poczekać na rozluźnienie atmosfery i poprawę zdrowia. ArtiZet poratował zestawem naprawczym uszczelek do zacisków tak więc części są...teraz tylko muszą nabrać mocy urzędowej.



po męczarniach zdecydowałem troszkę się rozluźnić i poczyściłem śrubeczki i inne duperelki drucianą tarczą do szlifierki stołowej...wyglądają jak nówki i są to oryginały, a nie jakieś chiny lub tajwan...bo kto wie co można teraz w sklepie spotkać.



Dzisiaj (wtorek 03.I) już w zaawansowanym stadium przeziębienia odpuszczam napoje wyskokowe i pijąc herbatkę z wkładką przygotowuje poszczególne elementy do piaskowania...



jak widać piaskowanie i malowanie jest nieuniknione i wręcz wymagane.



tu może kosmetycznie ale "im dalej w las..."





Gdy już wszystko spakowałem przypomniało mi się o tabliczce znamionowej o której to zabezpieczeniu wspominał Zetjohny...zmieniam fach na cieślę...





i zrobione



zacisk stolarski dopełni całości, a poker face przy instrukcjach dla pana od piaskowania żeby tabliczki nie uszkodził załatwi sprawę profesjonalnie

"kupiłem" dzisiaj klej do gwintów renomowanej firmy, jednak jest przeterminowany...dlatego go "kupiłem"...cały myx polega na tym że klej nie otwierany, może być przechowywany kilka lat, a po otwarciu termin wynosi chyba rok(?) Wiem pachnie to popeliną ale po drobnych testach stwierdzam że klej fucktycznie trzyma! A i tak kupię taki fest nowy ale to już kupię a nie "kupię"



Nie mam pomysłu jak umyć airbox-a...ma tyle zakamarków, jest duży, chyba umyje z grubsza a potem do wiadra i szorowanie szczotką do butelek.





Uszczelniacze też do wymiany a przy okazji olej...nie wiem czy robić to samemu bo już taki bajzel mam w tych gratach...



co roku odkręcane tylko nie w tym i wzeszłym...




No i to by było na tyle, z gratami się żegnam i do zobaczenia jako funkiel nówki będę szpanował taką elegancką ramą....hehe pewnie już zazdrościcie czuje to.

aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2012, 00:53   #34
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,159
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 16 godz 18 min 8 s
Domyślnie

Aciu jak skończysz to chętnie dowiem się ile za malowanie ramy bo ja też przyszłej zimy będe musiał to zrobić;]

Powodzenia w dalszych pracach ;]
lukasz_vip jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2012, 09:17   #35
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Hej, na zdjęciach nie widać, ale nie zabezpieczyłeś, wszystkich gwintów, siedzisk łożysk i miejsc gdzie przechodzą śruby radzę dobrze, zrób to, bo będziesz miał smutno .
Pozdrawiam
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2012, 10:02   #36
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,586
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 3 dni 18 godz 46 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szparag Zobacz post
Hej, na zdjęciach nie widać, ale nie zabezpieczyłeś, wszystkich gwintów, siedzisk łożysk i miejsc gdzie przechodzą śruby radzę dobrze, zrób to, bo będziesz miał smutno .
Pozdrawiam
Właśnie to to!
Wbrew pozorom jest tego trochę, oprócz gwintów istotne są gniazda pod centralkę i inne otwory które nie powinny zmienić wymiarów.
Zet Johny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2012, 11:46   #37
fabrizio13
 
fabrizio13's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Gorzow WLKP
Posty: 1,093
Motocykl: RD07
Przebieg: 100000
Galeria: Zdjęcia
fabrizio13 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 16 godz 17 min 24 s
Domyślnie

Gumowe przewody od airboxa można spokojne wyjmować i zasilikonować od nowa z czarnym silikonem do silników, trzyma jak diabli już to robiłem u siebie. Jak je wyjmujesz jest w lepsze dostęp do umycia airboxa

Ostatnio edytowane przez fabrizio13 : 04.01.2012 o 11:49
fabrizio13 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2012, 12:22   #38
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

Co do zaślepienia to spokojnie, narazie tylko piaskowanie wchodzi bo przecież muszę te ramę pospawać i poszukać ewentualne pęknięcia. Do malowania wszystko po zaślepiam w odpowiedni sposób czyli oprócz śrubek, całkowicie mi nieznajomy

Co do airbox-a to będę się martwił później, narazie walczę z coraz to gorszym katarem a tak bardzo nie chcę odpuszczać sobie dłubania w garażu.

Szparag a czy czasem po wymianie króćców z kastracyjnych na pełen przelot nie będę musiał wymienić dysz w gaźniku?
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2012, 12:34   #39
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Co do piaskowania, to zabezpiecz, gwinty i wszystkie prowadzenie śrub, oraz siedziska łożysk, jak tego nie zrobisz to będziesz bardzo żałował. Np, łożysko główki ramy zacznie ci wylatać .

Co do dysz to sprawdź jakie masz, bo z tym bywa różnie, mógł już tam ktoś kopać. Zarówno główne jak i wolnych. Jakie powinny być masz w serwisówce.
Pozdrawiam
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2012, 13:31   #40
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

W samej ramie to tak naprawdę jedyne siedzisko łożyska to te z główki ramy. Osadzę tam stary wsad łożyska i sru. Ewentualnie klej do łożysk jakby fucktycznie coś się pierdzieliło. Te tuleje nie wiem jak zabezpieczyć...mam weekend na kombinejszyn wiec coś się wymyśli....śruba i podkładki...zobaczymy.

Zobaczymy co z dyszami, narazie za szybko to wszystko idzie, jeszcze coś spierdziele.

Pozdrawiam!
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
remont czy uzywany silnik andsoj Silnik, sprzęgło, skrzynia 66 28.12.2012 21:33
Remont Silnika ferolo Silnik, sprzęgło, skrzynia 27 12.07.2012 22:28
remont silnika bartol Silnik, sprzęgło, skrzynia 73 21.03.2011 12:23
Remont 1 vespy zakończony. Vooytas Inne tematy 12 19.06.2009 17:36
NAKLEJKI DO AT-czyli,zrob sam. myku Inne tematy 11 07.07.2008 14:27


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.