Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.02.2013, 10:07   #31
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

No to pewnie w tej Mongolii częściej w tym roku będzie można spotkać rodaka niż tubylca
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2013, 01:36   #32
leebros
 
leebros's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 48
Motocykl: --*--
leebros jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 20 godz 27 min 11 s
Domyślnie

Gancek, jak sprawa Waszego wyjazdu? Macie już pełny skład? Także wybieramy się (na razie 2 os., trzecia jeszcze nie potwierdzona) do Mongolii w 2giej połowie czerwca. Plany nam się mocno popsuły bo zakładaliśmy transport motków (przynajmniej w jedną stronę), przelot kierowników i 3-4 tyg na miejscu. Chętnych na początku było wystarczająco aby koszty spedycji i biletów nie zjadły całego budżetu wyprawy. Przy 3ch osobach niestety już tak kolorowo nie jest. Obecnie kombinujemy jeszcze dorzucenie motocykli do transportu innej zorganizowanej wyprawy ale tutaj także jest średnio.


To teraz meritum : czy macie już pełny skład? Deadline na znalezienie transportu daliśmy sobie do końca lutego. Jeśli to nie wypali będziemy planować trasę na kołach, ze skłonnościami do podpięcia się pod większą grupę lub zorganizowania takowej. Chętnych zapraszam - Damian (s-damian (at) wp.pl), ale także pytanie czy macie już 'komplet'?

leebros jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2013, 10:02   #33
gancek


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Gdańsk
Posty: 177
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
gancek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 12 godz 6 min 9 s
Domyślnie

No uzbierało się pare wstępnie chętnych osób w sumie w liczbie 7 motocykli, przy czym 2 lub 3 z plecakami.
Termin raczej sztywny 8 czerwca - 14 lipca.
Przypuszczam, że liczba będzie się jeszcze zmieniać i grupa rozbije się na mniejsze, szczególnie już na miejscu w Mongolli.
Myśle, że warto skrzyknąć się na wspólny tranzyt i w międzyczasie będzie okazja się troche poznać i uformować jakieś mniejsze grupy.
Z pierwszych spotkań z chętnymi wynika, że jednak większość chce sie skupić na samej Mongolii odpuszczając Bajkał. Czyli wjazd i powrót zachodnim przejściem z pętlą po samej mongolii. Chętni oczywiście mogą na północy odbić nad Bajkał i wracać przez Rosje. Pewnie można zaoszczędzić w ten sposób pare dni.
Lista jest otwarta więc również zapraszam.
gancek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2013, 17:58   #34
leebros
 
leebros's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 48
Motocykl: --*--
leebros jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 20 godz 27 min 11 s
Domyślnie

Wrzucam info odnośnie spedycji motków do Ulan Bator, może ktoś z Was będzie zainteresowany i się do nas dołączy:
Najmniejszy kontener to koszt ok 9 tyś USD (dwie strony) - punkt odbioru Ulan Bator, wymiary dł.5,87 m, szer. 2,33 m, wys. 2,37 m waga max 6 ton.
Zakładam, że upchniemy tam do 8 sprzętów (jeśli ktoś ma doświadczenie w pakowaniu moto do takiej puszki prośba o weryfikację tego założenia). Przy 8 os koszt to ok 3600pln + opłaty celne. Cena przelotu do UB to na chwile obecną ok 3500pln (2 str).
Sebol podał mi namiar na innego spedytora. Sprawdzam temat, może ceny będą atrakcyjniejsze.
Na miejscu zakładamy 3-4 tyg. Termin wylotu ok połowa czerwca, ale nie jest jeszcze sztywny, więc możemy się dogadać.
Możemy także dogadać się co do trasy i jeździć jedną ekipą, ale nie jest to oczywiście obligatoryjne.



Gancek, mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, że dopisałem się do Twojego wątku. Nie chciałem tworzyć kolejnego, a rozważamy różne opcje transportu, więc konkurencji nie robię

Ostatnio edytowane przez leebros : 23.02.2013 o 19:15
leebros jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2013, 19:16   #35
gancek


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Gdańsk
Posty: 177
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
gancek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 12 godz 6 min 9 s
Domyślnie

7 tysięcy to prawie cały budżet wyprawy na kołach....
No ale jak ktoś ma kase a nie ma czasu to jest opcja.
gancek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2013, 13:19   #36
morowiex_xr650l


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Warszawa/Tarnów
Posty: 4
Motocykl: nie mam AT jeszcze
morowiex_xr650l jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 15 min 9 s
Domyślnie

Ja planuje wyjazd do Mongolii na kołach w dniach 12.07 do 11.08. W razie czego wole mieć tydzień na backup. Chce polecieć przez Gobi i wracać przez Bajkał. Miałem jechać w 3 motocykle, ale jedna osoba z przyczyn losowych nie pojedzie na pewno, z druga nie wiadomo.

W samej Mongolii planuje coś takiego:
http://bartek.zabdyr.pl/pl/content/mongolia-trasa

Co do jazdy samochodem - w ile przewidujecie dojazd do Bijska? Z tego co słyszałem na granicy są problemy jak jest mniej kierowców niż pojazdów.
morowiex_xr650l jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2013, 17:17   #37
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,161
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 28 min 59 s
Domyślnie

morowiex xr650 a mocne ciśnienie masz na Bajkał ?

Jeśli mogę coś zasugerować to z UB wróciłbym północą do Tashanty . Bajkał to coś takiego , na co warto poświęcić więcej czasu , a może nawet potraktować jako cel kolejnego wyjazdu .
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś

Ostatnio edytowane przez sebol : 08.03.2013 o 09:45
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2013, 18:43   #38
Beny


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Bielsk Podlaski/Scunthorpe UK
Posty: 8
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Beny jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 3 min 7 s
Domyślnie

Czesc Witam Daj troche szczegulow z kad z Polski ruszasz jaka trasa czy juz ustalales , jaki koszt szacujesz calej wyprawy na 1 osobe?O moto nie pytam bo pewnie africa?
Bylbym zainteresowany chyba.
Beny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2013, 19:50   #39
gancek


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Gdańsk
Posty: 177
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
gancek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 12 godz 6 min 9 s
Domyślnie

Ja ruszam z Gdańska w piątk (07.06) wiczorem do Warszawy, tam nocleg i w sobote rano, pewnie już większą grupą na Ukraine i dalej przez Rosje.
Orientacyjny budżet na motocykl z kierownikiem 8 tyś zł.
Motki głównie Afri ale ja kaurat jade GSem 1200
gancek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2013, 16:20   #40
morowiex_xr650l


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Warszawa/Tarnów
Posty: 4
Motocykl: nie mam AT jeszcze
morowiex_xr650l jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 15 min 9 s
Domyślnie

Ja planuje wyruszyć z piątek 12.07 z Warszawy pod granicę z Litwą (zajazd Żubryn).

Do Bijska planuje taka trasę: http://goo.gl/maps/gjDxT (różnica tylko na granicy z Rosją - inne małe, sprawdzone przejście graniczne)

To ma być przelotówka - żadnego zwiedzania po drodze tylko jedziemy ile damy radę. W zeszłym roku z Murmańska do Żubryna (2400km) zajechaliśmy w 3 dni. Było to męczące ale nie ekstremalne. Przy odrobinie samozaparcia 1000km dziennie powinno być do zrobienia. Chce zajechać jak najszybciej by mieć więcej czasu na Mongolię Przy dobrych wiatrach w 7-8dni.

Kosztowo liczę 100pln dniówki na spanie + jedzenie. Paliwo w Rosji około 3pln, w Mongolii 4pln. Kilometrowo pewnie 17-19 tysięcy. Budżet 8kpln jest realny.

Jadę na Hondzie XR650L przygotowanej do turystyki. Na dojazdówkach jazda na czymś szosowym (Sirac, AT90) w Mongolii Michelin Desert, ewentualnie MT21 na przodzie.

Odnośnie trasy - w Mongolii kręci mnie Gobi. Dystans tam ustaliłem na około 220km dziennie. Chyba to realne. Na Bajkał nie mam ciśnienia, ale może braknąć czasu na powrót Mongolią. Myślę tez o spróbowaniu transportu koleją z powrotem.

Opis mojego wyjazdu do Murmańska jest na scigacz.pl.
morowiex_xr650l jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mongolia 2013 Heavy Menthal corp. killjoy Trochę dalej 19 01.03.2014 09:05
Mongolia 2013 kajman Trochę dalej 27 21.09.2013 17:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.