Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.11.2023, 17:54   #11
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Ja tam się nie znam i nie byłem na Islandii ale mam tam kumpla i paru kumpli co bywają regularnie. Jest sens bawić się tam w jazdę Teslą skoro w wiele miejsc plaskaczem po prostu się nie wjedzie? Nie lepiej wziąć 4x4 i mieć szersze opcje?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2023, 18:54   #12
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Emek,
Do większości z tych atrakcji, które chcemy odwiedzić prowadzą, krótkie asfaltowe lub żwirowe odnogi od drogi 1 (czyli Ring Road) lub parkingi są przy 1 i dalej idzie się z buta. Większość dróg klasy F (czyli takich gdzie potrzebujesz coś wysokiego i 4x4) są (lub mogą) być w zimie zamknięte. My tam nie mamy w planie wyrypy off-road

Zerknij poniżej na islandzkie traffic info (podawałem ten link już wcześniej). Wszystko na czerwono to jest nieprzejezdne a na niebiesko to ślisko:

https://umferdin.is/en

P.S. Tesla Model Y Long Range, który wypożyczamy jest AWD i ma mieć zimowe opony z kolcami . Po drugie ja już jestem samochodowo chyba nieodwracalnie zboczony więc ciężko mnie do ICE przekonać Poza tym prawilne 4x4 jest sporo droższe niż Tesla (choć taki Forester ciutkę tańszy). Plus 'paliwo' w tej Tesli mam za free...



__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2023, 19:01   #13
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,359
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 45 min 34 s
Domyślnie

Dla Polaka nie ma nieprzejezdnych dróg, nie ma takiej mapki
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2023, 19:29   #14
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Droga jak droga ale bród zatrzymać może każdego plaskacza.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2023, 19:50   #15
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Też prawda, tylko mnie nic nie wiadomo o żadnych brodach w miejscach gdzie będziemy (wywiad zrobiony przez StreetView i opisy w necie). Jak pisałem to w większości asflatowa (jak mi się wydaje) wycieczka.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2023, 15:51   #16
colles


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Jaworzno
Posty: 333
Motocykl: CRF1000l
colles jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 16 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Też prawda, tylko mnie nic nie wiadomo o żadnych brodach w miejscach gdzie będziemy (wywiad zrobiony przez StreetView i opisy w necie). Jak pisałem to w większości asflatowa (jak mi się wydaje) wycieczka.
Hej,
Bylem 3x na Isladnii w różnych terminach
Luty, maj przełom lipca/sierpnia. Niestety pogoda tam jest tak nieprzewidywalna,że jak gdzieś pojedziesz to może być problem z powrotem.
W maju w przeciągu 2h mieliśmy cztery pory roku od deszczu przez słońce po śnieg. W tym roku przyszedł taki atak zimy, że auta stały przez tydzień wzdłuż drogi bez możliwości przejazdu i to nie daleko na krańcach a główna droga przelotowa
Skup się raczej na Golden Circle ewentualnie południe wyspy.
Powodzenia i udanego wyjazdu bo miejsce zajefajne
colles jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2023, 21:32   #17
gdziala
 
gdziala's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Nysa/Reykjavik
Posty: 405
Motocykl: CRF1000
gdziala jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 39 min 32 s
Domyślnie

Islandia uczy pokory.... Twoje plany na początek grudnia mogą się zrealizować w 100 albo w 10 % . Tu nie ma gwarancji i nikt nie jest w stanie powiedzieć jaka będzie pogoda. Czasami samolot odwołany bo sztorm i wieje, czasami jak uda się wylądować to droga z lotniska zamknięta a czasami jest zajefajnie i człowiek wraca zadowolony. Tego Ci życzę
gdziala jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2023, 22:57   #18
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał colles Zobacz post
Hej,
Skup się raczej na Golden Circle ewentualnie południe wyspy.
Powodzenia i udanego wyjazdu bo miejsce zajefajne
Dzięki za info. Plan jak - już wyżej napisałem - zmodyfikowany i pokrywa się z Twoją propozycją.

Cytat:
Napisał gdziala Zobacz post
Islandia uczy pokory.... Twoje plany na początek grudnia mogą się zrealizować w 100 albo w 10 % . Tu nie ma gwarancji i nikt nie jest w stanie powiedzieć jaka będzie pogoda. Czasami samolot odwołany bo sztorm i wieje, czasami jak uda się wylądować to droga z lotniska zamknięta a czasami jest zajefajnie i człowiek wraca zadowolony. Tego Ci życzę
Nie jestem z tych co to wykupują wczasy 'all inclusive' w ciepłych krajach (choć taki - ze względu na rodzinę - miał być wstępny plan) więc jestem nastawiony optymistycznie... Jak będzie zobaczymy
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2023, 09:59   #19
Silv
 
Silv's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Mrągowo
Posty: 263
Motocykl: XR4
Silv jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 6 godz 9 min 46 s
Domyślnie

Byłem z rodzinką w czerwcu. Dzieciaki 3 i 5 lat. Były dni że zasuwaliśmy w czapkach i przeciw wiatrówkach. Innego dnia w górach w krótkich rękawkach i opaleniznę się łapało. Jeżeli zima to przygotujcie się na deszcz, śnieg i silny wiatr. I swoje plany zredukuj o 50% bo nie wszędzie wjedziesz autem. Szwagier opowiadał że z lotniska w Keflawiku do Reykiaviku w grudniu auta stały z 2 tygodnie zanim je zabrali z powodu śniegu. Nie wiem w jakim wieku masz dzieciaki ale Islandia uczy pokory i warunki są zgoła inne niż te zimą u nas. My głównie skupialiśmy się na trasie 1 na południe do miejscowości Vik i codziennie wracaliśmy do Reikiaviku. Auto wynajmowaliśmy u Polki- nie wiem czy ma teslę ale wyszło całkiem tanio i chyba/zwłaszcza zimą wybrałbym tą opcję ponownie. Jak dobrze pójdzie to może jeszcze na jakąś erupcję wulkanu się załapiesz. W Grindavik gdzie jednego dnia się stołowaliśmy w porcie miasteczko zsotało ewakuowane ze względu na pęknięcia ziemi spowodowane trzęsieniem ziemi. Islandię polecam ale chyba jednak wolę tą letnią porę chociażby przez długość "dnia", który będzie teraz dosyć mocno Cie ograniczał. Powodzenia i spełnienia planu.
Silv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2023, 18:26   #20
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Silv Zobacz post
Byłem z rodzinką w czerwcu. Dzieciaki 3 i 5 lat. Były dni że zasuwaliśmy w czapkach i przeciw wiatrówkach. Innego dnia w górach w krótkich rękawkach i opaleniznę się łapało. Jeżeli zima to przygotujcie się na deszcz, śnieg i silny wiatr. I swoje plany zredukuj o 50% bo nie wszędzie wjedziesz autem. Szwagier opowiadał że z lotniska w Keflawiku do Reykiaviku w grudniu auta stały z 2 tygodnie zanim je zabrali z powodu śniegu. Nie wiem w jakim wieku masz dzieciaki ale Islandia uczy pokory i warunki są zgoła inne niż te zimą u nas.
Dzięki,
Dzieciaki to już nie dzieciaki (19 i 24 lata ) więc spoko. Co do zimy i różnych warunków to jestem świadom 'powagi sytuacji' i plany będziemy na bieżąco dopasowywać o ile zajdzie taka potrzeba (np. obserwuję webcamy na '1' jak to wygląda i na razie nie jest źle - nawet jest mniej sniegu na wschodzie)









Cytat:
Napisał Silv Zobacz post
My głównie skupialiśmy się na trasie 1 na południe do miejscowości Vik i codziennie wracaliśmy do Reikiaviku. Auto wynajmowaliśmy u Polki- nie wiem czy ma teslę ale wyszło całkiem tanio i chyba/zwłaszcza zimą wybrałbym tą opcję ponownie.
O widzisz to miałeś ciutkę chyba gorzej od nas z tą jazdą, bo my śpimy w każdą noc gdzie indziej po trasie (poza dwoma ostatnimi nocami w Reykjaviku)


Cytat:
Napisał Silv Zobacz post
Jak dobrze pójdzie to może jeszcze na jakąś erupcję wulkanu się załapiesz. W Grindavik gdzie jednego dnia się stołowaliśmy w porcie miasteczko zsotało ewakuowane ze względu na pęknięcia ziemi spowodowane trzęsieniem ziemi. Islandię polecam ale chyba jednak wolę tą letnią porę chociażby przez długość "dnia", który będzie teraz dosyć mocno Cie ograniczał. Powodzenia i spełnienia planu.
Wiemy o Grindvik i obserwujemy sytuację, ale to lokalna sprawa i żadnej erupcji raczej tam nie zobaczymy bo dojazd w ten rejon jest zamknięty- nie darmo Islandia nazywana jest krajem lodu i ognia.
Nie zawsze plany 4 osób da się tak zgrać, że letni termin wszystkim pasuje.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bory Tucholskie, Warmia i kawałek Mazur, rodzinnie. CzarnyEZG Polska 2 03.07.2022 09:41
Czarnogóra i Albania rodzinnie - co tam w ogóle jest do zwiedzania? ArturS Przygotowania do wyjazdów 10 28.07.2019 07:05
Transport do Islandii / Wynajęcie auta na wyspie. jorge Przygotowania do wyjazdów 18 16.02.2017 01:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.