Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.05.2018, 18:06   #341
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Jakby co to w Lizbonie sa prawie nowe D610
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2018, 17:05   #342
rene82
 
rene82's Avatar


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: radom
Posty: 106
Motocykl: crf 1000A->790advR/drz 400e
rene82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 17 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Wszystko zależy od max. prędkości i obciążenia, mam karoo 3, nalotem 7000 i jeszcze na 1-2 tysi starczy.
A jak sobie chwalisz te str? Bo albo one albo karoo str planuję
No własnie mam ten sam dylemat. Mam TKC 70, od 150-160 pływają z chęcią do shimy.

Novy jak te str zachowują się przy większych prędkościach?
mam wrażenie ze ten bieżnik w karoo str jest jakby mnie odstający na bokach (lepszy na winklach)
rene82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2018, 17:12   #343
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 29 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rene82 Zobacz post
No własnie mam ten sam dylemat. Mam TKC 70, od 150-160 pływają z chęcią do shimy.

Novy jak te str zachowują się przy większych prędkościach?
mam wrażenie ze ten bieżnik w karoo str jest jakby mnie odstający na bokach (lepszy na winklach)
Jakie prędkości masz na myśli? Bo ja raczej szybko nie jeżdżę. Ostatnio tylko przedmuchałem pająki po autostradzie, o czym pisałem parę postów wcześniej.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2018, 17:39   #344
rene82
 
rene82's Avatar


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: radom
Posty: 106
Motocykl: crf 1000A->790advR/drz 400e
rene82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 17 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Dokładnie o to przedmuchanie mi chodzi.

Na tkc 70 od powiedzmy 160 zaczyna się lekkie pływanie. Końcówka kiery lekko się buja w nadgarstku. Mam wrażenie ze zaraz złapie shimmy. Można pociągnąć na maksa, ale nie jest to komfortowa jazda. Czyli na tkc 70 można jechać krajoznawczo do 160 km/h.

Czy masz jakieś odczucia do str. Czy w jakimś zakresie prędkości, tych wyższych (od 160) miałeś jakiekolwiek wrażenie pływania. Czy po prostu opona przyssana jak zwykła i do końca przyspieszałeś bez żadnej różnicy.

Wiadomo,ze jak potrzebuję do szybszego przelotu to powinienem brać tial 2 (nie ważne czy conti czy pirelke), ale jakby taka str albo karoo str zachowywała się lepiej(pewniej) od tkc 70 to bym brał.
rene82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2018, 18:39   #345
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 47 min 19 s
Domyślnie

Na pewno TKC70? A nie przypadkiem 80? Na 70tce takie wrazenia shimmy przy tych predkosciach az nie do uwierzenia...

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2018, 18:59   #346
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 29 min 38 s
Domyślnie

Rene - przetestuj jazdę, żeby nie było innych pojazdów przed ani obok Ciebie. Tak jak pisał Radarman - Afrę nosi w sposób trudno tłumaczalny, gdy trafisz na 'tunel' za jakimś pojazdem. Też to już jakiś czas temu zauważyłem.

I co do takich prędkości i zachowania się moto moja opinia nie będzie miarodajna, gdyż tak szybko Afrą jechałem dopiero drugi raz. To prędkości nie dla mnie. A i moto nie do końca do takiego gonienia przeznaczone.
No i na TKC też nie miałem okazji jechać, więc nie mam odniesienia.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2018, 19:41   #347
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rene82 Zobacz post
Dokładnie o to przedmuchanie mi chodzi.



Na tkc 70 od powiedzmy 160 zaczyna się lekkie pływanie. Końcówka kiery lekko się buja w nadgarstku. Mam wrażenie ze zaraz złapie shimmy. Można pociągnąć na maksa, ale nie jest to komfortowa jazda. Czyli na tkc 70 można jechać krajoznawczo do 160 km/h.



Czy masz jakieś odczucia do str. Czy w jakimś zakresie prędkości, tych wyższych (od 160) miałeś jakiekolwiek wrażenie pływania. Czy po prostu opona przyssana jak zwykła i do końca przyspieszałeś bez żadnej różnicy.



Wiadomo,ze jak potrzebuję do szybszego przelotu to powinienem brać tial 2 (nie ważne czy conti czy pirelke), ale jakby taka str albo karoo str zachowywała się lepiej(pewniej) od tkc 70 to bym brał.


Poszukaj wcześniej na forum moje doświadczenia z TKC70. Od przebiegu kilku tys km zaczęło mi się pojawiać coraz solidniejsze shimmy. Problemem jest ząbkowanie przedniej opony. U mnie było już od prędkości 140.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2018, 22:35   #348
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,279
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 2 godz 47 min 23 s
Domyślnie

Mój brat i Tata mieli to samo na motozach. Od około 140.
dzinks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2018, 23:04   #349
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 44 min 5 s
Domyślnie

Panowie (i Panie ), nie zganiajmy wszystkiego na opony. Winą może być ustawienie zawieszenia, szczególnie tyłu jeśli kierownik jest dość ciężką osobą.

Znany temat na zagranicznych forach:

http://www.africatwinforum.com/forum...le-anyone.html

http://www.africatwinforum.com/forum...uspension.html

http://www.africatwinforum.com/forum...stability.html
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2018, 07:51   #350
rene82
 
rene82's Avatar


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: radom
Posty: 106
Motocykl: crf 1000A->790advR/drz 400e
rene82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 17 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Poszukaj wcześniej na forum moje doświadczenia z TKC70. Od przebiegu kilku tys km zaczęło mi się pojawiać coraz solidniejsze shimmy. Problemem jest ząbkowanie przedniej opony. U mnie było już od prędkości 140.
Tak czytałem już wcześniej.
I tak potwierdzam.
Kilka razy spotkałem się z taka opinią, również na zagranicznych forach.
Oczywiście może być wiele przyczyn, nie tylko zawias, kiedyś w innym moto to była kwestia szyby, była przykręcana do kiery i pod nieodpowiednim kontem generowała nacisk na nią - efekt bujanie.

Ale co do tkc 70, tak jak napisałem wyżej spotkałem się z wieloma opiniami, że ma tendencje do shimmy, zaczyna bujać przy większych prędkościach.
Stąd pytanie o rally str
- ale jak się bujnąłeś do 2,0 bez wielkiego halo - to wniosek dla mnie że zachowuje się ok.
Ja nie mam żadnych problemów przy mijaniu czy wyprzedzaniu obok tirów, jazdy w tunelu i dalej wyprzedzaniu przy większych prędkościach. Jest to co najwyżej bardziej niepewne z uwagi na to bujanie kiery

Edit: A to też prawda że motur nie przeznaczony do takich prędkości. patrząc na chwilowe spalanie to rozsądne kończy się na 150km/h.
Motur ma bardzo lekki (w moim odczuciu) przód. Ruch kierownicy nie stawia absolutnie żadnego oporu w porównaniu ze sprzętami typowo szosowymi - może to też ma wpływ.
Tak na marginesie - jak przy takim zakresie ruchu kierownicy(olbrzymim) sprzęt wpadł w shimmy to by łapy pourywało:/
Może trzeba mu amor skrętu założyć, wtedy kiera będzie stabilna jak w moturach na szosę bez amora, tylko wtedy straci się możliwość tak szybkiego ruchu kierą w terenie - ot takie przemyślenia.
Wniosek dla mnie. Licze że na str, ewentualnie karoo street nie będzie odczucia bujania

Ostatnio edytowane przez rene82 : 11.05.2018 o 08:07 Powód: dopisany ostatni akapit
rene82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opony 50/50 vtwin90 Inne tematy 31 03.11.2016 04:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.