Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.01.2011, 10:38   #1
MarekM
 
MarekM's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 585
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MarekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 min 40 s
Domyślnie Sklep Livefast - ku przestrodze

Zmówiłem u nich ochraniacze kolan Thor Force Knee Guards Black w rozm. 3XL.

Po otrzymaniu paczki, okazało się, że ochraniacze są za małe. Wobec tego poprosiłem sprzedawcę o podanie adresu na jaki mam towar zwrócić. W odpowiedzi dostałem maila tej treści:

Żarty Pan sobie z nas robi? Czy to jest wirtualna przymierzalnia? Nie można zamawiać towarów tylko po to by je zwrócić.

Hubert Czerpak

Livefast
+48 501 527 583
+48 22 258 72 95


Po dalszej wymianie korespondencji, sklep ostatecznie podał mi adres zwrotny, więc można uznać, że poza lekkim zgrzytem, sprawa została załatwiona.

Zwracam jednak uwagę na pkt. 2 drugi regulaminu sklepu:

Zwroty towarów zamówionych w sklepie LiveFast są realizowane zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2002 roku o ochronie praw konsumentów. Klient może zrezygnować z zakupionego towaru w ciągu 10 dni od daty odebrania towaru bez podania przyczyny. Towar musi być zwrócony w stanie nienaruszonym. Towar nie kwalifikuje się do zwrotu jeśli był używany, kopiowany lub został uszkodzony (to dotyczy także opakowania produktu). Kwota do zwrotu będzie przekazana w terminie do 10 dni roboczych od uznania zwrotu przez sklep Livefast tylko i wyłącznie bezgotówkowo na rachunek wskazany przez klienta z potrąceniem opłaty manipulacyjnej wartości 20% zamówienia.

W opinii prawnika, z przepisów ustawy z dnia 02 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, wynika, że nie można uzależniać odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorcy od zapłaty przez konsumenta odstępnego (a wiec także opłaty manipulacyjnej).

Ochraniacze przekazałem synowi, a sklep Livefast dopisuję do listy dziadowskich sklepów, w których nie należy kupować.
__________________
Lista ignorowanych uaktualniona. Forum ponownie nadaje się do czytania

Ostatnio edytowane przez MarekM : 06.01.2011 o 11:15
MarekM jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2011, 12:11   #2
mad.dog
terrorist
 
mad.dog's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 223
Motocykl: Honda Transalp XL600V
Przebieg: 66.666
mad.dog jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 5 godz 34 min 26 s
Domyślnie

Zgodnie z ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny:

Cytat:
Art. 7. 1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1.2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

Uważam, że można zadenuncjować ich chociażby do UOKiK, bo to co robią to zwykłe k***stwo
mad.dog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2011, 15:06   #3
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 2 godz 37 min 36 s
Domyślnie

Hehe dobre, opłata manipulacyjna 20%. To powinni się cieszyć jak ktoś coś zwraca, mogą dwa razy sprzedać ten sam przedmiot
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2011, 15:11   #4
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,426
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 12 godz 19 min 19 s
Domyślnie

Już sam tekst który przytoczyłeś na zielono jest jakąś mega wiochą. To ma być kulturalen podejście do klienta? Jest sporo innych milszych sklepów
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2011, 21:19   #5
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Aż mi ciśnienie skoczyło, jak mi się przypomniało, że miałem podobne cyrki z zych off road. Współczuję, bo wiem, że człowiek podle się czuje jak takim szujom odpuści.
Btw. w związku ze swoją sytuacją analizowałem wówczas przepisy i z tego co pamiętam, sklep ma prawo potrącić cokolwiek tylko, jeśli towar był sprowadzany na specjalne zamówienie (a klient o tym wiedział) - wiem, że pewnie wiele już nie pomoże, ale tak dla informacji.
http://www.scigacz.pl/Internetowe,za...rawo,7962.html
i moja przygoda:
http://forum.motocyklistow.pl/index....owtopic=109158

pzdr, Adam
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy

Ostatnio edytowane przez fxrider : 06.01.2011 o 21:23
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2011, 02:09   #6
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,205
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 2 godz 1 min 18 s
Domyślnie

Nie dajcie się robić. Po za płytami DVD, kasetami i materiałami łatwo psującymi się (żarcie) - cała reszta to 10 dni obowiązku przyjęcia (prawo zwrotu). Przy czym zakupem na odległość jest nawet kurier w tym samym mieście.. To dotyczy również Alledrogo.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ku przestrodze... garbaty Inne tematy 6 25.06.2010 17:06
Ku przestrodze dla tych którzy łoją tam gdzie nie powinni. Poncki Inne tematy 23 10.01.2010 17:27
Uwaga zacisk tylny ku przestrodze Kazmir Hamulce, kola, opony 10 20.09.2008 17:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.